ALA - kyselina alfa-lipoová nejen pro diabetiky

25.3.2004 00:00
Vitamíny

Alfa-lipoová kyselina hraje podobně jako CoQ10 důležitou úlohu při přeměně potravy v energii. Němečtí lékaři ji používají řadu let k léčení diabetické polyneuropatie, vážné nervové poruchy. Rovněž pomáhá stabilizovat hladiny krevního cukru. Je proto významná pro diabetiky a osoby náchylné k diabetu.

Kyselina alfa - lipoová je tělu vlastní látka. Tělo si ji však vytváří jen v nepatrných dávkách.

Alfa-lipoová kyselina působí rovněž jako silný antioxidant. Tělo ji přeměňuje v dihydrolipoovou kyselinu, ještě silnější antioxidant, který se na rozdíl od kyseliny lipoové neprodává jako potravinový doplněk.

Kromě toho alfa-lipoová kyselina může pomoci regenerovat početné další antioxidanty včetně vitamínu C, glutathionu a vitamínu E.

Vysoké hladiny krevního cukru produkují velké množství volných kyslíkových radikálů. Ty částečně způsobují komplikace vyvolané cukrovkou. Alfa- lipoová kyselina pomáhá dvěma způsoby: snižováním hladiny krevního cukru a ničením volných kyslíkových radikálů.

Alfa-lipoová kyselina má také pozitivní vliv na regeneraci jaterních buněk.

Kyselinu lipoovou často využívají i sportovci, protože se podílí na mechanismech, při kterých dochází ke tvorbě energie pro svalovou práci, zlepšuje využití kyslíku a oddaluje vznik únavy při sportovním výkonu.

U osob s očním zákalem (katarakta), onemocněním jater, ledvin a nervové soustavy a u osob užívajících alkohol, nikotin a další návykové látky je ALA v těle vždy v deficitu a je nutné ji doplňovat.

Více informací na http://www.001shop.cz/Ala nebo v obchodě s přírodní kosmetikou a vitamíny Krakovská 22, Praha 1 - tel: 296230202

Autor: mk

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Taky jsem tam byla a maj ji jen za stovku. Na Morave delanou,ne tu drahou.
Dana  |  10.10.2008 22:32

A co s ní?
 |  11.10.2008 08:26

DAT DO PUSY.. spolknout.. zapit.. :-)
Dana  |  11.10.2008 10:46

kyselinu alfa lipoovou vam predepise lekar jmenuje se thioctacid 600mg
 |  1.11.2008 17:29

beru vitaminy pro cuktovkare Claru a nic jiného nepotrebuju
Zuzana  |  5.9.2016 16:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *