Budou vitamínové prostředky zakazovány kvůli konkurenci?

12.3.2002 00:00
Vitamíny

EU prý zakáže na 300 britských vitamínových přípravků. Připravovaná norma je oficiálně motivována ochranou spotřebitelů. Podle kritiků však stojí v pozadí mocné farmaceutické společnosti, které chtějí likvidovat konkurenci. Jen v Británii loni lidé zaplatili za tyto přípravky 400 miliónů liber.

Evropský parlament zřejmě schválí tento týden normu, která tisícům Britů do tří let odejme jejich multivitamínové přípravky. Tuto zprávu sdělila konzervativní poslankyně Evropského parlamentu Caroline Jacksonová už beztak euroskeptické britské veřejnosti.

Podle jejího vyjádření dostávají poslanci EP desítky dopisů od lidí, kteří chtějí i nadále brát přípravky, které hodlá parlament zakázat. Další jeho britský člen europarlamentu Chris Davies soudí, že dotčené přípravky neškodí a že mnoha lidem pomáhá přesvědčení, že jsou pro ně dobré.

Jacksonová uvedla, že kvůli harmonizaci předpisů v celé EU budou zřejmě země s liberálnějším přístupem k multivitamínových přípravků muset přejít na přísnější režim. V první skupině jsou například Británie, Irsko a Holandsko, ve druhé Německo.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Další z mnoha důvodů proč nechci aby ČR stoupila do EU.
Lenka Veselá  |  6.6.2002 16:50

Vitaminy, minaraly proste doplnky zachrana pred starnutim. To nam chteji...
bret  |  27.2.2003 11:53

Vitamíny a rôzne doplňky v lekárňach zostanú, ako nie kvôli pacientom,...
Oskarka  |  2.2.2007 19:50

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *