Dobře utajené tajemství z oliv

13.6.2005 00:00
Vitamíny

Výzkumná data nám připomínají důležitou roli antioxidantů v zachování zdraví. Laboratorní analýzy odhalily hydroxytyrosol jako nejsilnější dosud objevený antioxidant. Tento vysoce účinný polyfenol se vyskytuje hlavně v olivách.

Firma CreAgri, Inc. vyvinula Hidrox, organickou formu hydroxytyrosolu, konzervovanou pomocí metody mrazové sublimace (lyofilizace), která se dá využít ve výživových doplňcích, potravinách, ale také ve zpracování potravin, při hygienických opatřeních a jiných způsobech použití. Je získáván z dužiny organicky certifikovaných oliv pěstovaných na firemních 150akrových pozemcích s organickými olivovými háji. Chráněný, patentovaný proces vylučuje všechny nežádoucí složky, nepoužívá žádná chemická rozpouštědla, nezanechává žádný odpad a je šetrný k okolnímu prostředí.

Olivová šťáva (přítomná v olivách ve dvojnásobném množství než olej) obsahuje až 300krát více polyfenolů, včetně převažujících polyfenolů derivovaných z hydroxytyrosolu, než extra panenský olivový olej. Spotřebitelé mohou získat výhody Středozemní stravy bez tuku a kalorií spojených s olivovým olejem. Některé laboratoře prokázaly, že polyfenoly z olivového oleje mohou působit proti zánětlivým procesům v těle, které jsou příčinou stárnutí a degenerace tkání.

Studie ukazují, že olivové polyfenoly mají obrovskou antioxidační aktivitu, a že hydroxytyrosol může být velmi efektivní při prevenci rakoviny, protizánětlivém použití, pro zdravé plíce, klouby a pohyblivost, zdravou pleť, zdraví střev a prsou, dobrý stav kardiovaskulárního systému a proti mikrobům.

Hydroxytyrosol se vyznačuje vysokou biologickou dostupností, protože velikost jeho molekul a jeho struktura mu umožňuje projít dutinami gastrointestinálních buněk a buňkami těla, aby se poté vstřebal do krevního oběhu.

Zdroj: CreAgri, Inc., Hayward, CA, www.creagri.com Potravinové doplňky z obsahem polyfenolů z oliv můžete zakoupit na www.001shop.cz nebo v přímo v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel. 296230202 v pondělí až pátek od 10.00 do 19.00 hod a v sobotu do 10.00 do 13.00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Niekto by sa mal pozrieť na to čo tu píše za žvásty. Hydroxytyrosol je...
xxx  |  22.6.2005 15:47

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *