Doplňky výživy pro ženy

25.1.2011 00:00
Vitamíny

Uvádíme přehled vitamínů a bylinek, které mají vědecky prokázaný pozitivní vliv na ženské reprodukční orgány, pomáhají při potížích s menstruací, zlepšují plodnost, chrání ženu během těhotenství i kojení a zmírňují příznaky menopauzy.

Pupalkový olej - Pupalkový olej je přímý zdroj gama-linolenové kyseliny (GLA). Poskytuje přibližně 10% GLA (1000mg. pupalkového oleje znamená cca 100mg gama-linolenové kyseliny). Tato kyselina má protizánětlivé působení, harmonizuje hormonální systém žen, má příznivé účinky na kůži a nervový systém. Pupalkový olej ženám pomáhá při premenstruačním syndromu, bolestivé menstruaci, bolestivosti prsů, fibrocystickém onemocnění prsů a při endometrióze.

Vitamín E - Jde o silný antioxidant, který je považován za vitamín plodnosti.

Lutein, lykopen, karoten komplex - Podporuje zdraví ženských reprodukčních orgánů. Mnoho studií prokázalo, že čím vyšší hladina přírodních karotenoidů v krvi, tím je nižší náchylnost k buněčným abnormalitám.

Kyselina listová - Studie prokázaly, že nedostatek kyseliny listové je jedním z hlavních rizikových faktorů pro vývoj cervikální dysplazie (dysplazie děložního krčku), onemocnění, které je charakterizováno abnormálním vývojem buněk děložního čípku. Suplementace vysokými dávkami kyseliny listové přinesla velmi působivé výsledky při klinických zkouškách. Byla zastavena progrese onemocnění a často došlo k normalizaci buněk děložního čípku. Pozor: Typické dávky ve výzkumu byly 10 mg denně. Takovéto dávky jsou pouze na recept a mohou být užívány pouze pod dohledem lékaře. Kyselina listová je též nezbytná pro zdravý vývoj plodu. Dávka doporučovaná mnoha experty je 400mikrogramů denně. Toto se doporučuje užívat i v době před otěhotněním u žen, které se snaží otěhotnět .

Echinacea - výzkumníci v Německu zjistili, že pokud podávají echinaceu injekčně nebo orálně pacientkám trpícím poševní mykózou společně s medikovaným krémem (ekonazol nitrát), dochází k větší redukci kvasinkové vaginální infekce v porovnání s ženami, které užívají pouze krém.

Kaprylová kyselina - Kyselina Kaprylová je vysoce účinná proti kvasinkám a plísním v organismu. Tato mastná kyselina získávaná z tropických olejů (palmový, kokosový), má prokázané protiplísňové účinky proti candida albicans v trávicím traktu. V malé množství je přirozeně produkována i v lidském organismu. Studie ukázaly značný pokles kvasinkových kolonií ve střevech po užívání kaprylové kyseliny.

Prenatal -  Multivitamín a multiminerál pro těhotné a kojící ženy. Připravuje ženský organismus na mateřství. Pomáhá chránit mateřský organismus. Má příznivé složení pro matku i dítě. Obsah kyseliny listové pomáhá snižovat riziko deformit plodu. Příznivě ovlivňuje vývoj a růst plodu.  Dodává energii, působí proti únavě. Podporuje kvalitu zubů a vlasů. Vhodný i v době kojení. Vhodný i pro vegetariánky.

Dong Quai - . Dnes je nejvíce používaným harmonizátorem ženského organismu ve světě. Obsahuje fytoestrogeny, které mají přibližně 1/400 aktivity lidského estrogenu. Tyto fytoestrogeny jsou užívány k modifikaci estrogenní aktivity organismu, mají schopnost se vázat na estrogenové receptory buněk. Pokud je hladina estrogenů příliš vysoká, slabé rostlinné fytoestrogeny mohou obsadit receptory, které by v jiném případě mohly být obsazeny mnohem silnějšími hormony. Jestliže je aktivita estrogenů v organismu naopak příliš nízká, fytoestrogeny mohou uplatnit mírný pozitivní estrogenní účinek. Vědci se též domnívají, že Dong Quai může regulovat funkci dělohy a být účinný při normalizaci menstruace. Vědci prokázali, že Dong Quai může být účinným analgetikem. V kombinaci s relaxačním účinkem na svaly je Dong Quai nápomocen při menstruačních křečích. Dong Quai ženám pomáhá při premenstruačním syndromu, nepravidelné menstruaci, menstruačních křečích a při přechodových potížích (návalech)

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Koukala jsem a vypadá to dobře. Díky za typ!
Zdeňka  |  26.2.2018 14:00

Nezkoušeli jste někdo na podporu hubnutí guaranu prosím? Četla jsem...
Kačka  |  27.2.2018 20:10

Nekupuj, nefunguje. Zbytečně vyhozené peníze.
!  |  27.2.2018 20:14

Je to super hlavně na únavu a soustředění. Už si bez guaranaplus...
Linda  |  1.3.2018 22:23

Super jsou exotic herbs s maca i na hubnutí
Jana  |  4.3.2018 17:50

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *