Přírodní látky proti únavě

5.6.2007 00:00
Vitamíny

Kromě kofeinu jsou pro povzbuzení organismu nejvíce využívány ženšeny, koenzym Q 1O, kyselina alfa lipoová a některé vitamíny skupiny B.

Korejský ženšen
Zvyšuje mozkovou aktivitu, zpomaluje stárnutí. Podporuje asimilaci vitamínů, tím zvyšuje jejich účinnost. Doporučuje se při rekonvalescenci, má antioxidační účinky, zlepšuje koncentraci, zmírňuje stres, snižuje únavu, zlepšuje náladu, je pokládán za afrodiziakum. Příznivě působí na oběhový systém - podporuje srdeční činnost, snižuje krevní tlak, hladinu nežádoucího cholesterolu. Zvyšuje výkonnost plic a celého organismu při sportu.

Americký ženšen
Se pěstuje v Severní Americe. Používá se jako tonikum organismu, při horečkách, vyčerpání z chronických onemocnění a při kašli.

Sibiřský ženšen - eleuterokok
Má pozitivní vliv na imunitní systém, zvyšuje fyzickou i mentální výkonnost a reprodukční kapacitu mužů. Pomáhá vypořádat se organismu se stresem.

Kyselina alfa lipoová
Alfa-lipoová kyselina hraje podobně jako CoQ10 důležitou úlohu při přeměně potravy v energii. Alfa-lipoová kyselina působí rovněž jako silný antioxidant a pomáhá regenerovat další antioxidanty včetně vitamínu C, glutathionu a vitamínu E. Kyselinu lipoovou často využívají i sportovci, protože se podílí na mechanismech, při kterých dochází ke tvorbě energie pro svalovou práci, zlepšuje využití kyslíku a oddaluje vznik únavy při sportovním výkonu. Pomáhá při regeneraci jater.

Koenzym Q-10 (ubiqinon)
Antioxidant, zdroj energie pro buňky, katalyzátor biochemických reakcí. Zvyšuje fyzickou i psychickou kondici (přepracování, stres), zpomaluje proces stárnutí a předchází nádorům, dodává energii srdečnímu svalu, výrazně zkracuje dobu rekonvalescence. Studie prokázaly, že dodávání Koenzymu Q 10 zvyšuje tréninkovou kapacitu a transport kyslíku u lidí se sedavým zaměstnáním.

Niacin - vitamín B3
Hraje nezbytnou úlohu v energetickém metabolismu buněk a při opravě DNA. Nezbytný pro pevné nervy. Pomáhá při depresi a při léčbě schizofrenie. Zlepšuje projevy alergií a plodnost. Upravuje vysoký krevní tlak a snižuje škodlivý LDL cholesterol.

Vitamín B12
Vitamín důležitý pro krvetvorbu, nervové, mentální, emoční funkce, zdravé srdce a cévy. Podílí se na syntéze DNA a ATP (“energetické měny“ uvnitř buněk).

Unikátní směs Gold specific energy modulator obsahuje:
Korejský Ženšen ( Panax , 8mg [8%] ginsenosidů) 50mg
Americký Ženšen (10mg [10%] ginsenosidů) 50mg
Sibiřský Ženšen (0.8mg [0.8%] eleutherosid E a B) 50mg
Kyselina alfa lipoová 30mg
Koenzym Q-10 (ubiqinon) 30mg
Niacin (niacinamid) 12mg
Vitamín B12 (kobalamin) 50ug
Antioxidanty (prášková směs betakarotenu a kyseliny askorbové)

Vhodné aplikace energetického modulátoru:

  • Fyzická či mentální únava
  • Rekonvalescence po nemoci
  • Stres
  • Zvýšení sportovního výkonu
  • Zlepšení fyzického a mentálního zdraví ve stáří

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Osobn nedam doporucit na Q-Max s koenzymem Q10, proti unave fakt funguje!
Zlata  |  4.9.2010 12:01

Dobrý den, potřebovala bych něco, co mi dodá energii a pomůže mi s...
Mmartina  |  19.12.2016 15:17

Co je na tomto přírodního?
co  |  19.12.2016 16:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *