Přírodní prostředky proti zvětšení prostaty

9.3.2011 00:00
Vitamíny

Existují přírodní prostředky - bylinky a vitamíny, které mohou časem výrazně zlepšit zvětšení prostaty u mužů.

 

Zinek- je nezbytný pro správné fungování prostaty. V prostatě se nachází nejvyšší koncentrace zinku v těle. Proběhlo mnoho klinických studií, které prokázaly, že doplňování zinku může zmenšit prostatu a zmírnit potíže. Je vhodné, aby muži užívali 10 - 15 mg zinku denně včetně konzumace potravin bohatých na zinek (dostatečně uvařené ústřice, obilné klíčky, dýňová semínka - ty navíc obsahují aminokyseliny alanin, glycin a kyselinu glutamovou, jež mají mít též pozitivní vliv na redukci velikosti prostaty).

Selen - je další důležitý minerál pro hormonální regulaci u mužů, který je ve velkém množství zastoupen v prostatě. Nízká hladina zinku a selenu byla prokázána u mužů s rakovinou prostaty. Bohatým zdrojem selenu je česnek, korýši, obilí a kuřata. Muži nad 50 let by měli v dietě přijímat více jak 400mcg selenu denně.

Sojové produkty - sojové produkty jako miso, tempeh a tofu mohou pomoci při redukci rizika zvětšení prostaty či rakoviny prostaty. Tyto produkty obsahují phytoestrogeny (isoflavony), které obsazují estrogenové receptory v těle, ale mají slabý estrogenní efekt.

Saw Palmetto - neboli minipalama Serena repens  je nejvíce významná bylinka, která v mnoha studiích prokázala svou schopnost snižovat potíže při močení způsobené zvětšením prostaty.

Zpracováno dle materiálů E. L. Mindella

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jak dlouho se může pít čaj z vrbovky? Pokud vím, žádná bylina se...
Otto  |  25.12.2012 09:48

na doporučení urologa!!!!!!!
já užívám vrbovku v lihu 2x denne 20 kapek.  |  24.3.2013 21:18

O vrbovce malokvěté literura uvádí že ani při stálém užívání je...
Láďa  |  24.3.2013 21:22

.
pýča se píse s měkym i  |  24.3.2013 21:24

Vrbovka na zahradě roste jako plevel a namočená do půl litru koralky jako...
Ada  |  9.12.2013 20:59

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *