Ty nejlepší živiny pro vaše klouby

3.11.2009 00:00
Vitamíny

Kloubní chrupavka během života nedorůstá a její pružnost a síla klesá, zejména máme-li nadváhu nebo nosíme-li těžká břemena. Chrupavka také trpí nadměrným sportovním zatížením. Poškození chrupavky se nikdy zcela nezhojí – na poraněném místě se vytvoří méně odolná náhradní chrupavka, která se i při zcela běžné zátěži snadněji opotřebovává.

 

Artróza trápí polovinu populace nad šedesát let. Při tomto degenerativním postižení dochází k řetězci patologických změn na chrupavce, přilehlých kostech a tkáních. Na kostech se objevují kostěné výrůstky a chrupavka pomalu zaniká.

Jiným typem onemocnění kloubů, které klouby ničí a přináší nepříjemné komplikace, je zánět. Zánět může být revmatického původu, revmatický zánět. Kloubní tkáň prosákne, kloubní tekutina se zmnoží a kloub oteče.

Abychom předešli nepříjemným a bolestivým potížím s koleny, je třeba se rozloučit s pohodlným sedavým způsobem života a udržovat si rozumnou váhu. Též je důležitá chůze ve zdravé obuvi. Pro prevenci potíží s klouby i pro odstraňování již vzniklých problémů jsme pro vás vybrali následující vysoce účinné a vědecky potvrzené potravinové doplňky:

Gold specifics Joint Modulator

Tato unikátní směs pro výživu chrupavky kloubů obsahuje:

Glukosamin Sulfát - pomocný prostředek ke zmírnění zánětu a bolestí při léčbě zánětů kloubů, šlach, kloubních pouzder, dále ke zlepšení degenerativních procesů postihujících meziobratlové ploténky. Stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů, dvou stavebních prvků chrupavky. glukosamin sulfát má ochranný vliv proti poruchám kloubů a je výběrově používán kloubními odborníky pro svůj silný léčivý účinek při příznacích artritidy. Glukosamin sulfát má taky svou roli při tvorbě nehtů, šlach, kůže, očí, kostí, vaziva, srdečních chlopní a při sekreci slizu v zažívacím, dýchacím a močovém ústrojí. Zlepšuje také funkci lymfatického systému.

DLPA - Dextro - Levo - fenylalanin má unikátní schopnost zvyšovat hladinu endorfínů a enkefalínů v centrálním nervovém systému. Studie prokázaly účinek DLPA při chronických bolestech.

Extrakt z kurkumy –kurkuminoidy - látky zodpovědné za žluté zbarvení kurkumy jsou uznávanými antioxidanty, které pomáhají chránit náš organismus před negativním účinkem volných kyslíkových radikálů. Mají být 5x účinnější než vitamín E. Kurkuma patří mezi přírodní antibiotika s protibakteriálním a protivirovým účinkem.

L-prolin – aminokyselina zcela nezbytná ke tvorbě kolagenu, urychluje regeneraci poškozených chrupavek a vaziva.

Vitamín C - stimuluje nápravné pochody, má protizánětlivý účinek a přispívá k zvýšení odolnosti organismu.

Niacin – vitamín B3 - hraje nezbytnou úlohu v energetickém metabolismu buněk a při opravě DNA.

Extrakt z hroznových semínek – antioxidační schopnosti chrání před poškozením organismu civilizačními vlivy.

Mangan – minerál, který v organismu hraje významnou roli v řadě fyziologických pochodů, kterých se účastní buď jako součást enzymů (např. v antioxidačních dějích) nebo jejich aktivátor (např. enzymů podílejících se na metabolismu cukrů, aminokyselin a cholesterolu). Podporuje normální vývoj chrupavky a kostí (je přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů) a proces hojení.

Celadrin - na bolesti a záněty kloubů

Celadrin velmi účinně tlumí záněty a zvláčňuje buněčné membrány. Znovudodání tekutiny pomáhá odpružit kosti a klouby a zvýšit jejich pružnost a pohyblivost.
Celadrin působí podobně, i když mnohem účinněji, jako kyseliny EPA A DHEA z rybího oleje. Celadrin podporuje změny na buněčné úrovni, v buněčných membránách, což pomáhá ochránit chrupavku v kloubech před opotřebováním. Celadrin efektivně napomáhá k rychlému útlumu bolesti a obnově pohyblivosti kloubů. Celadrin je ve světě s úspěchem používán při celé řadě muskuloskeletálních onemocnění (postihujících klouby, vazy, šlachy a svaly), zejména těch, které jsou doprovázeny zánětem. Jedná se o čistě přírodní látku, která se skládá z esterů mastných kyselin.

o čistě přírodní látku, která se skládá z esterů mastných kyselin.

Výhody Celadrinu

·         přírodní ingredience s klinicky ověřeným účinkem ve směru redukce bolesti a zlepšení pohyblivosti a ohebnosti kloubů

·         snadná vstřebatelnost

·         rychlý nástup účinku

·         nejsou známy vedlejší účinky

·         vhodná alternativa léků proti bolesti a zánětu (nesteroidních antirevmatik)

·         není třeba dlouhodobé užívání, preparát lze vysadit zhruba po 10 dnech po odeznění bolesti

·         jeho účinnost je podložena dvojitě slepými, kontrolovanými klinickými studiemi

Užívání Celadrinu je vhodné

·         u osob s osteoartrózou i osteoartritidou

·         u osob s revmatoidní artritidou

·         při bolestech zad

·         při namožení či zánětu vazů, šlach

·         při bolestech svalů

·         po úrazech, sportovních zraněních

·         ochrana kloubů při zátěži

Omega 3 700

Rybí olej, jenž obsahuje eikosapenteanové kyseliny (EPA) 1520mg, dokosahexaenové kyseliny (DHA) 1040mg, ostatní omegapolynenasycené mastné kyseliny 240mg

Mají vědecky prokázané účinky při revmatoidní artritidě. Lidé s revmatoidní artritidou mají sníženou hladinu omega 3 mastných kyselin v krvi a v kloubní tekutině.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Bohuš, já myslím, že ano. sice je to nechutny ale klouby boli min
Petr  |  24.7.2018 20:55

chce to stravu bohatou na živiny , pitný režim, ale taky i nějaké ty...
Pudrito  |  31.7.2018 10:51

co vím, tak Alavis je čistě z přírodních surovin, takže tomu se dá...
Simča  |  24.9.2018 23:29

zase Zuzanka alá Marek.
Á  |  25.9.2018 02:33

že je to přírodní tak neublíží? Zapoj mozek. Je například...
Cvoku,  |  25.9.2018 10:00

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *