Vitamín E - mocný antioxidant

Vitamín E - mocný antioxidant

16.12.2005 00:00  |  Vitamíny

Hlavní v tucích rozpustný antioxidant v těle. Podporuje srdce, cévy, cévní cirkulaci, nervový systém, mozek, ženské reprodukční orgány, oči a kůži. Reguluje hladinu krevního cukru. Působí proti křečím a chrání buňky před poškozením. Je nazýván vitamínem plodnosti.... celý článek

Komentářů: 16 | Poslední komentář: 3.8.2015 14:24

Komentáře

reagovat 16.3.2006 17:59 - Parky

Trochu malý písmo,ne?? Se to nedá ani číst!!!

reagovat 25.12.2006 14:36 - zipík

ctrl + kolečko myši ;-)

Je to nastavení tvýho prohlížeče :)

reagovat 1.4.2007 14:46 - Petra

mohu užívat vitamín E když trpím trombofilií. Na hematologii mi zjistili Liedenskou mutaci.

reagovat 7.12.2007 22:51 - Lída

Je to závažná otázka, docela by mě zajímala odborná odpověd· lékaře, také bych ráda VĚDĚLA, JAK DLOUHODOBĚ LZE VIT.e UŽÍVAT, TŘEBA i nějaké roky? A v jaké dávce, děkuji za odpověd·.

reagovat 1.4.2010 02:10 - paulie

četl jsem, že vitamin e nepůsobí preventivně proti rakovině ani kardiovaskulárním chorobám. jedna studie dokonce uvádí, že dlouhodobé braní vitaminu e zvyšuje pravděpodobnost mrtvice. taky prý pilulky obsahují pouze uměle vyrobený alfa-tokoferol, a při jejich braní se v těle snižuje koncentrace gamma a delta tokoferolu.

reagovat 1.4.2010 10:29 - Granvin

četl jsem, že vitamin e...

Vitamin E stejně jako ostatní antioxidanty by se v případě dlouhodobějšího užívání měl užívat v nějakém komplexu antioxidantů, jak je tomu i v přírodě. Potom může rozvinout naplno svoje účinky a při dlouhodobém užívání mít opravdu pozitivní účinky.
Druh tokoferolu a způsob jeho získávání je zas věc druhá, jsou firmy, který vyráběj vitamin E uměle a jsou firmy, které ho získávají z přírodních zdrojů. Určitě stojí za to trochu zapátrat a najít si kvalitního výrobce.

reagovat 1.4.2010 10:42 - Hanka

četl jsem, že vitamin e...

D-alfa tokoferol je přírodní, syntetický obsahuje d i l formu a měl by být označován dl-alfa tokoferol. Ve vitamínu E od firmy Solgar jsou současně zastoupeny i další gamma, beta a delta tokoferoly.
Syntetický vitamín E se mnohem hůře vstřebává a proto nemusí na organismus působit pozitivně.

reagovat 1.4.2010 10:50 - Granvin

Je to závažná otázka,...

Vitamin E v klasickym přírodnim multivitaminu lze užívat dlouhodobě a spíš bych to i doporučoval. Jako u všeho je ale dobrý občas na pár dní vynechat nebo snížit dávku pod DDD. Pokud se jedná o užívání samotnýho vitaminu E v doplňku, tak ten se užívá spíš ve formě léčebné kůry ve vztahu k nějakým potížím anebo ho lidé užívají třeba 3tablety do týdne preventivně.
V případě Liedenské mutace a problémy s trombofilií bych se užívání samotného vitaminu E raději vyhnul a každopádně bych to konzultoval s lékařem. V případě leidenské mutace a trombofilie jsou jiné způsoby léčby na které by se měl člověk zaměřit.

reagovat 1.4.2010 11:28 - objektivní

Je to závažná otázka,...

Pro Lídu,
určitě se ptejete lékaře, Granvin lékař není, nemá lékařské vzdělání a nezná průběh spousty nemocí, je to dealer potravinových doplňků,...neručí za své rady,.... Předávkování vit.E může způsobit krvácení do mozku, taktéž při chemoterapiích se nedoporučuje vůbec užívat.
Je to vitamín rozpustný v tucích, ale to asi víte, takže i množství tuku v zažívacím traktu ovlivňuje vstřebávání. Je ovšem velká škála nemocí, které znesnadňují vstřebávání nebo naopak jsou kontraindikací k užívání,...
mé dopručení, konzultujte s lékařem , ev.biochemikem,...

reagovat 1.4.2010 12:56 - Sandra

Pro Lídu,
určitě se...

Běžný lékař neví o vitamínech nic, ptala jsem se na éčko gynekoložky i své obvoďačky a jediné, co mi řekly bylo, ať se poradím v lékárně a nepřekračuju doporučené dávkování. V lékárně též nevěděli, která firma má vitamín E z přírodních a která ze syntetických zdrojů. Jedna známá doktorka mi pak řekla, že se o vitamínech skoro nic vic než na střední na VŠ neučili a že o vitamínech mají povědomí pouze lékaři, kteří spolupracují s nějakými firmami, které se zabývají prodejem vitamínů.

reagovat 4.4.2010 06:32 - Všechno, co je tu uvedeno

Běžný lékař neví o...

je víceméně pravda. Syntetický vitamin E spíš ve velkých dávkách škodí, přírodní pomáhá. Ale čistě přírodní vitamin E ve vysokých dávkách u nás není dostupný, je nutno ho objednávat v cizině. Firmy mají obavy z prodeje v ČR, protože tu jsou hned 2 důvody. Nepovolování velkých dávek vitaminů ze strany SÚKL a nerochota Čechů si za jakoukoliv kvalitu připlatit.
Kompromisem je německý Vitamin E-Evit 600 M.U. Není čistě přírodní, ale je vyrobený z klíčkového oleje a čištěný. Prošel i klinickými testy. A cena není přemrštěná, 50 tobolek kolem 250 Czk. A dá se koupit tak v polovině lékáren.
Další možnost je koupit si 100% olej z pšeničných, žitných nebo ječných klíčků, ten je u nás rozhodně dostupný. Cena je tak kolem 500,- Czk za půl litru. Bývají i menší balení.

reagovat 4.4.2010 20:14 - Granvin

Běžný lékař neví o...

V případě výše zmíněných nemocí a nemocí, kde jsou vitaminy v kontraindikaci by lékař většinou měl vědět jestli ano nebo ne a podle toho posoudit vážnost, také ví v jakém jste zdravotním stavu, což lékárník ani jiný prodejce ne (pokud nepoužívá jiné způsoby diagnostiky). Ale zas je pravda, že obecný povědomí o vitaminech maji lékaři dost slabé, a proto jsou doporučení "konzultujte se svým lékařem" jsou spíš k smíchu (anebo k pláči). A lékař, kterej spolupracuje s jednou firmou zas bude doporučovat výrobky jen té firmy a vychválí ji do nebe a pak je otázka jestli si ta firma chválu opravdu zaslouží. Takže si nevybereš.

Anebo si klíčky dávat do polévek, dodá jim to skvělou chuť.

reagovat 3.1.2011 08:02 - Kulda

Zajímalo by mne kolik obsahu vitamínu E je například v pytliku slunečnicových semínek či mandlích :-)

Děkuji Kulda

reagovat 28.2.2012 19:54 - Martin Zdráhal

Dobrý den nabízím Lecithin E
Obsahuje vitamín E(20mg)
Lecitin(290mg)
Oslazený a ochucený medem, plody rohovníku a přírodní příchutí javorového ořechu.
Vhodné pro diabetiky neobsahuje laktozu a lepek.
Neobsahuje barviva, umělé sladidla a konzervační látky.
Výrobek obsahuje 110 tablet(1x tabletu denně)
S uživateli máme skvělé výsledky.Dáváma 90 denní garanci kvality.Pokdu nebudete během používání spokojeni můžete mi vrátit výrobek a já Vám vrátím peníze.
Kontakty pro zájemce: zdrill@seznam.cz, 737 190 132

reagovat 3.8.2015 14:19 - LIDUNKA

ZAJÍMAL BY MNE NÁZOR ODBORNÍKA LÉKAŘE NA
E N T E R O S G E L - DĚKUJI

reagovat 3.8.2015 14:24 - Obdorník

E N T E R O S G E L způsobuje řvaní v diskuzích.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

V případě výše zmíněných nemocí a nemocí, kde jsou vitaminy v...
Granvin  |  4.4.2010 20:14

Zajímalo by mne kolik obsahu vitamínu E je například v pytliku...
Kulda  |  3.1.2011 08:02

Dobrý den nabízím Lecithin E Obsahuje vitamín E(20mg) Lecitin(290mg)...
Martin Zdráhal  |  28.2.2012 19:54

ZAJÍMAL BY MNE NÁZOR ODBORNÍKA LÉKAŘE NA E N T E R O S G E L - DĚKUJI
LIDUNKA  |  3.8.2015 14:19

E N T E R O S G E L způsobuje řvaní v diskuzích.
Obdorník  |  3.8.2015 14:24

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *