4 důležité vitamíny pro vaše ledviny

Každý orgán v našem těle hraje důležitou roli. Naše ledviny jsou jedním z nejdůležitějších orgánů ze všech. Ledviny se chovají jako filtrační systém, jkterý pomáhá zbavit se odpadu. Chcete-li, aby vaše ledviny fungovaly dobře, je důležité přijímat správnou stravu.Zde jsou čtyři základní vitamíny, které jsou dobré pro naše ledviny a některé z potravin obsahující tyto vitamíny.

Vitamin B6:
Studie na Linus Pauling ústavu prozkoumala souvislost mezi vitamínem B6 a tvorbou ledvinovýchkamenů. Účastníci studie včetně asi 85.000 žen s anamnézou ledvinových kamenů. Studie dospěla k závěru, že ženy, které měly dietu s nejméně 40 mg vitaminu B6 měly o 2/3 menší riziko vzniku ledvinových kamenů, než ženy, které měly 3 mg nebo méně v jejich stravě.
Příklady potravin bohatých na vitamin B6:
pšeničné klíčky
hnědá rýže
krocan
losos
krevety
kuře

Vitamin D:
Podle amerického Library of Medicine, “udržení hladiny 25-hydroxyvitaminu D alespoň 20 ng / ml a nejlépe 30 až 50 ng / ml má významné výhody jak pro zdravé děti a dospělé, tak pro děti a dospělé, kteří trpí chronickým onemocněním ledvin. “
Příklady potravin bohatých na vitamin D:
ústřice
divoké ryby
bio sýr
organické máslo

Vitamin E:
Vitamin E může být účinný při onemocnění ledvin, které je způsobováno oxidačním stresem.
Příklady potravin bohatých na vitamín E:
chřest
olivy
kukuřice
pšeničné klíčky
rostlinný olej

Vitamin C:
Vitamin C je jedním z nejoblíbenějších vitamínů, známý pro své imunitu podporující vlastnosti. Vitamin C chrání tělo před poškozením volnými radikály, které mohou mít vliv i na ledviny.
Příklady potravin bohatých na vitamin C:
brukvovité zeleniny
citrusové plody
červené papriky
kiwi
ananas

Zdroj: Stepintomygreenworld

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele dianka
  dianka

  Dám tady jen jeden příspěvěk a udělejte si svůj vlastní názor .Renol lymfatický systém, ledviny, močový měchýř, kluby RENOL Osvědčuje se především při poruchách na dráze ledvin a močového měchýře. Vzhledem k tomu, že upravuje činnost ledvin a lymfatického systému, je zvlášť účinný při zvyšování imunity a při při urologických problémech, zánětech močových cest a močových kamenech degenerativních onemocněních kloubů doprovázených pohybovými obtížemi, při dně, revmatismu, artrózách, při bolestech páteře, skolióze a Bechtěrevově nemoci ekzémech, vyrážkách, akné a vysokém krevním tlaku Tam Vám poradí

  Zář 19, 2014
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Dám tady jen jeden...Diochi vyrábí to samé, pod názvem DIOCELL

  Pro 23, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama