Reklama

8 častých onemocnění a nedostatek vitamínu D

Řešení nejčastějších a zdravotní stav narušujících onemocnění může být tak prosté jako korigování nedostatku živin, který trápí miliony lidí Západu: nedostatku vitaminu D. Zde je osm běžných onemocnění, které byly vědecky spojené s chronickým nedostatkem vitamínu D:

1) Astma. Přestože definitivní příčina astmatu se stále diskutuje, posledních vědecké výzkumy poukazují na vitamin D, a zejména  na jeho nedostatek, jako na hlavní faktor výskytu astmatu. Bylo prokázáno, že zejména u dětí vitamín D pomáhá snížit závažnost a výskyt příznaků astmatu, a může pomoci potlačit zánět odpovědný za omezení dýchacích cest a vznik obtížného dýchání. (http://science.naturalnews.com).

2) Hypertenze - vysoký krevní tlak. Studie nedávno zveřejněné v časopise Journal of Investigative Medicine zjistila, že pacientům s hypertenzí se dařilo lépe, když se zvýšila jejich hladina vitaminu D. Vysoké hladiny v séru 25-hydroxyvitaminu D (25 (OH) D), markeru vitaminu D, pomáhaly modulovat zánět cév a další ukazatele vysokého krevního tlaku (http://www.vitasearch.com).

3) Idiopatické střevní záněty (IBD). Četné studie provedené v Evropě, Indii a Spojených státech odhalily souvislost mezi nízkou úrovní vitamínu D a vyšším výskytem Crohnovy choroby, ulcerózní kolitidy a jiných forem IBD. Kde je expozice populace slunečnímu záření omezena, tam mají obvykle vyšší míru IBD, a naopak (http://www.vitamindcouncil.org).

4) Chřipka. Již dlouho je známo, že výskyt chřipky je nejvyšší během zimy, kdy je slunce nejnížeí a vystavení ultrafialovému záření B je minimální. To ukazuje, že vitamin D pomáhá posílit imunitní systém a věda si teprve začíná uvědomovat potenciál v boji proti chřipce v udržení optimálního množství vitaminu D (http://www.vitamindcouncil.org).

Reklama

5) Diabetes 2. typu. Studie zveřejněná roku 2011 v časopise AIDS, zjistila, že nedostatek vitaminu D může zhoršit příznaky metabolického syndromu u pacientů s HIV. Ale výzkumný tým také zjistil, že zachování vysoké úrovně vitamínu D pomocí slunečního záření či doplnění může skutečně pomoci snížit riziko vzniku diabetu typu 2  (http://science.naturalnews.com).

6) Zubní kazy. Bylo podezření nejméně od poloviny roku 1800, že nedostatek přirozené expozice slunečnímu záření je hlavní příčinou špatného zdravotního stavu. Avšak v posledních letech vědci přičítají specifické zdravotní poruchy včetně špatného zdraví zubů nedostatku vitaminu D. Četné nedávné studie zjistily, že optimální hladiny vitamínu D podporují zdravou kalcifikaci zubů, zatímco nedostatek této důležité živiny může vést k vyšší míře zubních kazů (http://www.vitamindcouncil.org).

7) Revmatoidní artritida. Nedávná studie z Kanady, našla “značně silný vztah“ mezi nedostatek vitaminu D a RA. Ve skutečnosti ti s nejnižšími hodnotami 25 (OH) D v krevní plazmě byli až pětkrát náchylnější k RA-souvisejícím onemocněním než ostatní (http://www.vitasearch.com).

8) Rakovina.  Ať už je to rakovina prsu, prostaty, děložního hrdla, kolorektální, jícnu, žaludku, endometria, vaječníků, slinivky břišní nebo ledvin,  u všech typů rakoviny bylo prokázáno, že je častější u lidí s nedostatečnou úrovní vitamínu D. Naopak, ty s nejvyšší hladinou vitaminu D, nebo ti s “optimální“ úrovní, mají tendenci být nejméně náchylní k rozvoji rakoviny (http://www.vitamindcouncil.org).

Chcete-li se dozvědět více o vitamínu D a mnoha vědeckých studií, které byly provedeny, podívejte se na tento kategorický výpis na novém Science.NaturalNews.com:
http://science.naturalnews.com

Můžete se také dozvědět více o vitamínu D při návštěvě http://www.vitamindcouncil.org

Reklama

Komentáře

franta (Út, 25. 11. 2014 - 00:11)
Jenze je snadne se vit.D previtaminovat a udelat vice skody nez uzitku.... navic vit. D ziskavame diky slunce.
marta (St, 26. 11. 2014 - 21:11)
mám osteopenii, kterou podle rady lékaře léčím Alpha D3 o,25mikrogr. a Calcichew. Nyní při kontrole bylo zjištěno,že mám hypercalciurii. Můžete mně sdělit, kolik vitaminu D je optimální dávka? Děkuji.
isabela.krasna (Pá, 9. 1. 2015 - 19:01)
Zdravím, právě si říkám, co dávat dětem, aby měly dostatek všech vitamínů. V televizi i v lékárnách toho mají opravdu hodně. Takže se v tom už ztrácím. Co třeba Rakytníček (http://www.lekarnasporilov.cz/pro-deti/rakytnicek-mutlivit-zelatinky-s-rakytnikem-70ks-ter-comp-akce.html)? Máte s ním někdo zkušenosti? Děkuji.
Bublina (Ne, 24. 2. 2019 - 19:02)
Ono je potřeba v tomto případě být velmi opatrný. v případě vitamínů A,D,E a K škodí nejen nedostatek, ale i nadbytek. Proto, když jsem řešila problémy, tak jsem se poradila s doktorkou a pak s lékárnicí.
Květka (Po, 25. 2. 2019 - 16:02)
Bavila jsem se s mojí známou a ta říkala, že užívá nějaký doplněk a že jí ho doporučila doktorka. Máte s ním někdo zkušenosti (vigantolvit.cz)? Jednomu člověku to může vyhovovat, jinému ne.
Tamča (Út, 26. 2. 2019 - 18:02)
Jak říkáte, někomu vyhovuje to a druhém ono. Ale moje babča a děda ho dostali od mých rodičů k narozeninám a zatím jsem neslyšela žádné stížnosti.
Slunečnice (Pá, 1. 3. 2019 - 17:03)
Ten přípravek, jak vy zmiňujete vigantolvit, je celkem nový na trhu, ale už na něj slýchám dobré ohlasy. Já ho zatím nepotřebuju (klepám), takže svoji zkušenost nemám, ale známá po operaci kyčle ho bere.
Maja (Po, 23. 9. 2019 - 12:09)
S timto mam take velmi dobre zkusenosti :) a mohu jedine doporucit
Hanka (So, 5. 10. 2019 - 22:10)
Já vigantolvit beru a mám s ním velmi dobré zkušenosti. Doporučili mi ho v lékárně, má 2 000 I.U. vitaminu D3 v jedné tobolce, což je dostatečné množství. Beru ho na řídnutí kostí a krásně se mi to spravilo, takže doporučuji :)
Nina (Ne, 10. 11. 2019 - 06:11)
Ahoj Hani, můžu se zeptat, jak často ho užíváš a kolik kapek bereš?
Zuzan (Ne, 17. 11. 2019 - 20:11)
Ahoj, já osobně beru také Vigantol, užívám přes zimu 2 kapky denně a v létě jen jednu, protože svítí sluníčko, takže toho déčka tolik nepotřebuji.
Vanda (Po, 25. 11. 2019 - 23:11)
Já dávám vigantol dětem, bylo nám to nařízeno od doktorky. Mají 10 měsíců a máme dávat minimálně do roku.
Eliška Dokoupilová (St, 11. 12. 2019 - 15:12)
Holky poradíte mi prosím některá, co bych mohla udělat pro manžela, který se léčí s rakovinou střev? Snažím se mu být velkou oporou, a strašně si přeji, aby se mi vyléčil. Chodí zatím na chemoterapie, tak uvidíme jak to bude pokračovat, jaké jsou vaše zkušenosti?
Vojtěch Labonek (Čt, 12. 12. 2019 - 01:12)
Z vlastní zkušenosti, kdy jsem prodělal rakovinu střev, si myslím, že velkou zásluhu na mém vyléčení nese přípravek, který obsahuje biologicky aktivní fosfolipidy, které jsou nejvýznamnější složkou buněčných membrán, tedy obalů buňky, a umožňují buňce přijímat a uchovat látky potřebné k jejímu správnému fungování. Od toho co jsem ho začal užívat, tak jsem se začal rapidně zlepšovat.
Eliška Dokoupilová (Ne, 15. 12. 2019 - 20:12)
Ten přípravek jste si někde kupoval? Nebo ho mají v nemocnici?
Vojtěch Labonek (Po, 16. 12. 2019 - 20:12)
Poradil my ho můj ošetřující doktor, a koupil jsem ho normálně v lékárně, podívejte se na internetu na přípravek pro léčbu rakoviny Ovosan.
Zuza (Čt, 23. 7. 2020 - 22:07)
malým dětem se dává protožeje tak úplně nechceme vystavovat přímému slunci, to je jasný, mám děti starší a pořád vitamín D dávám a ani nehodlám přestat, určitě to není na škodu
Reklama