Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

ALA - kyselina alfa-lipoová nejen pro diabetiky

Alfa-lipoová kyselina hraje podobně jako CoQ10 důležitou úlohu při přeměně potravy v energii. Němečtí lékaři ji používají řadu let k léčení diabetické polyneuropatie, vážné nervové poruchy. Rovněž pomáhá stabilizovat hladiny krevního cukru. Je proto významná pro diabetiky a osoby náchylné k diabetu.

Kyselina alfa - lipoová je tělu vlastní látka. Tělo si ji však vytváří jen v nepatrných dávkách.

Alfa-lipoová kyselina působí rovněž jako silný antioxidant. Tělo ji přeměňuje v dihydrolipoovou kyselinu, ještě silnější antioxidant, který se na rozdíl od kyseliny lipoové neprodává jako potravinový doplněk.

Kromě toho alfa-lipoová kyselina může pomoci regenerovat početné další antioxidanty včetně vitamínu C, glutathionu a vitamínu E.

Vysoké hladiny krevního cukru produkují velké množství volných kyslíkových radikálů. Ty částečně způsobují komplikace vyvolané cukrovkou. Alfa- lipoová kyselina pomáhá dvěma způsoby: snižováním hladiny krevního cukru a ničením volných kyslíkových radikálů.

Alfa-lipoová kyselina má také pozitivní vliv na regeneraci jaterních buněk.

Kyselinu lipoovou často využívají i sportovci, protože se podílí na mechanismech, při kterých dochází ke tvorbě energie pro svalovou práci, zlepšuje využití kyslíku a oddaluje vznik únavy při sportovním výkonu.

U osob s očním zákalem (katarakta), onemocněním jater, ledvin a nervové soustavy a u osob užívajících alkohol, nikotin a další návykové látky je ALA v těle vždy v deficitu a je nutné ji doplňovat.

Více informací na https://www.001shop.cz/potravinove-doplnky-ala/ nebo v obchodě s přírodní kosmetikou a vitamíny Krakovská 22, Praha 1 - tel: 296230202

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele MAAJA))
  MAAJA)) (anonym)

  Kyselinu LIPOOVOU jsem koupila ve Vlkově ulici na Žižkove.Původně na cukr.Ale,co ta vše umí! Ai cholesterol.. No poradili mi tam dobře,v bylinkach. Doporucuji!

  Říj 10, 2008
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  Taky jsem tam byla a maj ji jen za stovku. Na Morave delanou,ne tu drahou.

  Říj 10, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  A co s ní?

  Říj 11, 2008
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  DAT DO PUSY.. spolknout.. zapit.. :-)

  Říj 11, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  kyselinu alfa lipoovou vam predepise lekar jmenuje se thioctacid 600mg

  Lis 01, 2008
 • Obrázek uživatele Zuzana
  Zuzana (anonym)

  beru vitaminy pro cuktovkare Claru a nic jiného nepotrebuju

  Zář 05, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama