Reklama

Aloe vera z celého listu - univerzální pomocník zdraví

Bruce Eric Hedendal, D.C., Ph.D.
Přehled o jedné z nejvíce akceptovaných, ale dosud nepochopených léčivých rostlin v historii.
Je velké množství anekdotických svědectví ukazujících, že autentická, správně připravená Aloe vera má silné hojivé vlastnosti u lidí i u zvířat. Přednosti Aloe vera byly po dobu tisíců let zaznamenávány mnoha starými civilizacemi, včetně Egypta, Persie, Řecka, Indie a Afriky. Ačkoliv je dnes nalézána po celém světě jako běžná pokojová rostlina, je Aloe bezpochyby jednou z nejvíce akceptovaných, ale dosud nepochopených léčivých rostlin v historii. Není jen "dobrá na popáleniny".

Historické důkazy ukazují, že Aloe pochází z oblasti Afriky s teplým, suchým podnebím, ačkoliv se dnes rostlina vyskytuje po celém světě. Z Evropy Španělé dopravili Aloe do svých držení v Novém Světě v Jižní Americe a karibské oblasti. Španělští misionáři vysazovali Aloe vždy kolem svých sídel a brali ji s sebou na své cesty, aby pomáhali nemocným. Dnes je Aloe po celém světě používána, zejména v USA a Kanadě, jednak vnitřně jako nápoj a jednak v kosmetice a mastech. Japonsko nyní dováží pro léčbu osob s vředy a zažívacími potížemi za rok Aloe za více než padesát miliónu dolarů.

Ačkoliv moderní lékařské společenství přisuzuje zdravotním užitkům Aloe vera jen omezené oficiální postavení, je mnoho celosvětových vědeckých studií od respektovaných lékařských badatelů s velkou autoritou odhalujících všudypřítomný užitek Aloe pro zdraví lidí a také zvířat.

Pojďme v krátkosti zjistit, jak je možné, že MUDr.H.R. McDaniel, patolog a vědec v Dallas-Fort Worth Medical Center, řekl: "Použití Aloe vera bude nejdůležitější jednotlivý krok vpřed v léčbě nemocí v historii lidstva."

V klinických studiích o vnitřním a vnějším použití celolistové Aloe vera během posledních šesti měsíců jsem byl osobně svědkem zlepšení průběhu nebo úplného zhojení následujících stavů:
 

Reklama
 1. Akné
 2. Aktinická keratóza
 3. AIDS
 4. Alergické reakce
 5. Alergie
 6. Artritida
 7. Bolesti zubů
 8. Bursitida
 9. Bodnutí hmyzem
 10. Bradavice
 11. Dermatitida
 12. Diabetes
 13. Herpes simplex & zoster
 14. Hypertenze
 15. Hemoroidy
 16. Kandida
 17. Kolika
 18. Kvasinkové infekce
 19. Lupénka
 20. Lupy
 21. Menstruační bolesti
 22. Městnavé žíly
 23. Nachlazení
 24. Nevolnost
 25. Opařeniny
 26. Otoky
 27. Peptické & duodenální vředy
 28. Podlitiny
 29. Popáleniny
 30. Radiační dermatitida
 31. Reflexní esofagitida
 32. Rozpraskaná kůže
 33. Stafylokokové infekce
 34. Spálení sluncem
 35. Ulcerózní kolitida
 36. Virové infekce
 37. Virus Epstein
 38. Vyrážky
 39. Vymknutí
 40. Zácpa
 41. Záněty šlach
 42. Zhmožděniny
 43. Záněty dásní

 

Jedna značka za studena zpracované celolistové Aloe vera ("Značka A") vykazuje nejvyšší hodnoty aktivních polysacharidů v nezávislých laboratorních testech MUDr.Ivana Danhofa, PhD.

Vím, že si musíte myslet, že žádná rostlina nebo výrobek nemůže ovlivnit - nějakým pozitivním způsobem - vše výše jmenované. Jestliže by to tak bylo, byl by to zázrak. Webster definuje zázrak jako "výjimečný jev, který ukazuje vynikající nebo neobvyklou událost, věc nebo výkon a duchovní událost, která musí být poznána člověkem." Podle této definice není divu, že tisíce uživatelů Aloe vera o ní často mluvily jako o "zázračné rostlině". Je Aloe vera opravdu zázračnou rostlinou? Organizovaná medicína a farmakologie se Aloe nechopila, protože nemůže být patentována a její používání ohrožuje doslova stovky léčiv na předpis i bez předpisu. Aloe vera je hypoalergenní a nemá známé nežádoucí účinky ani ve vysokých dávkách.

Vnitřně vzato, Aloe vera obecně způsobuje, že se lidé cítí lépe. "Cítit se lépe" se nemusí zdát dosti vědecké, ale může to být spojeno se schopností Aloe detoxikovat tělo, což je fenomén publikovaný Jeffreyem Blandem, Ph.D., dříve z Institutu Linuse Paulinga, v jeho vědecké práci "Účinek perorálně konzumované šťávy z Aloe vera na gastrointestinální funkce u zdravých lidí", publikované v roce 1985. Dr. Bland studoval po dobu jednoho týdne účinek konzumace šťávy Aloe vera na hladinu indikanu v moči, specifickou hmotnost stolice a motilitu žaludku a střev.

Hodnoty indikanu v moči se snížily, což ukazovalo na sníženou bakteriální přeměnu tryptofanu ve střevě a možné zlepšené trávení a vstřebávání bílkovin, jakož i sníženou putrefakci ve střevě. Tato změna může sama o sobě pomáhat prevenci rakoviny tlustého střeva.

Specifická hmotnost stolice byla průměrně snížena o 0,37 se sníženou dobou průchodu stolice, bez průjmu. Kultivace ze stolice byly obecně normálnější, zejména u dvou třetin testovaných subjektů, které měly před studií vysoká množství kvasinky ve střevě (Candida albicans). Aloe podporovala zlepšení rovnováhy gastrointestinálních symbiotických bakterií a snížení populací kvasinek. Všechny subjekty, které měly trávicí potíže, syndrom dráždivého tračníku, kolitidu a gastritidu, udávaly po této krátké sedmidenní vědecké studii symptomatickou úlevu.

Aloe vera v této studii z roku 1985 měla žlutavou barvu, trochu hořkou chuť, byla pasterizovaná a obsahovala konzervační látky. Od této studie byl hojivý potenciál Aloe zlepšen novou technologií z devadesátých let, se kterou přichází zpracování celých listů. Tato technika extrahuje jen aloin (čistící lék). Ale používá beze zbytku celý list místo užití pouze čistého vnitřního gelu. Vědecký výzkum prokázal, že vnější část listu a slupka, která byla dříve vyhazována, obsahuje o 200% více aktivních léčebných složek.

Přesto 95% Aloe na dnešním trhu stále používá jenom vnitřního gelu a stabilizuje Aloe v procesu o vysokých teplotách, který degraduje některé enzymy, polysacharidy a mukopolysacharidy. Vysoká teplota (pasterizace a/nebo autoklávové metody) rozbíjí složky Aloe, které jsou pro léčbu nejcennější. Horko také zabíjí živé enzymy nutné pro trávení. Většina Aloe je zpracována za horka.

"Značka A" koncentrátu celolistové Aloe je jedna z mála Aloe, která je zpracována za studena. Označení Aloe není kontrolováno FDA, protože je to dle osvědčení FDA potravina. Firmy mohou označovat svůj výrobek jako 100% nápoj Aloe s pouze 10% Aloe a 90% vody! Většina z těchto výrobků Aloe vera má velmi nízký obsah nebo zcela postrádá tyto aktivní enzymy a polysacharidy, o kterých se vědci domnívají, že jsou nezbytné pro protivirové, protizánětlivé, imunitu podporující a hojivé účinky na tkáně u opravdové Aloe vera.

Mukopolysacharidy Aloe vera jsou cukry se dlouhým řetězcem, které se nacházejí ve velkém množství v rostlině a ve správně připravené šťávě z celolistové Aloe a v koncentrátech šťávy. Právě v posledních několika letech jsme začali poznávat, jak velkou roli hrají mukopolysacharidy (MPS) ve zdraví lidí i zvířat.

Carrington Labaratories, Inc. jeden z nich izolovaly a daly mu obchodní značku "Acemannan". Pracují na osvědčení FDA pro tuto látku jako pro potentní imunomodulační a antivirový materiál. Tato látka pracuje na principu interakce s imunitním systémem, který spíše stimuluje než přebíjí. Acemannan je potentní stimulátor aktivity makrofágů. U zvířat vykazoval tento přirozeně se vyskytující mukopolysacharid stimulaci tvorby TNF alfa a interleukinu 1 makrofágy. Ve skutečnosti Carrington Labaratories, Inc. 4.listopadu 1991 oznámily získání osvědčení USDA k prezentaci Acemannanu jako pomocné léčby fibrosarkomu u psů a koček. V současnosti není pro tuto chorobu žádná efektivní léčba. Acemannan způsobuje u této formy fibrosarkomu nekrózu nádoru s enkapsulací rakovinové tkáně, což podporuje chirurgické odstranění.

Tento unikátní mechanismus této hlavní aktivní složky rostliny Aloe vera spojený s přímou antivirovou činností vysvětluje, proč celolistová Aloe, krom péče o rány, slibuje užití u široké palety lidských a zvířecích chorob včetně AIDS, rakoviny a ulcerózní kolitidy. Další vlastností MPS je, že se nacházejí v každé jednotlivé buňce v těle. Hrají zásadní roli v provádění tělesných funkcí tím, že:

 

 

 

 • Tvoří výstelku v tlustém střevě, aby zabránily zpětnému vstupu toxického odpadu do těla.
 • Poskytují pro každou buňku život zachraňující bariéru proti mikrobiální invazi (zejména u virů)
 • Poskytují kritickou lubrikaci kloubů.
 • Pomáhají udržovat kapacitu pohybu tekutin.
 • Dovolují transport plynů v plicích.
 • Podporují absorpci vody, elektrolytů a živin v GI traktu.

  MPS jsou pro zdravé tělo tak důležité, jako cihly pro cihlový dům. Lidské tělo přestává vyrábět MPS kolem puberty. Poté musí člověk začít přijímat MPS z vnějších zdrojů. jeden z nejlepších zdrojů pochází z celolistové Aloe vera. Experti se shodují, že MPS přispívají k dobrému zdraví a jejich nedostatek může způsobit drastické degenerativní nemoci. Ale ne všechny Aloe jsou stejné. Konzumenti Aloe se začínají učit, že když jsou výrobky z Aloe jako voda (místo aby byly žlutavé nebo načervenalé), jde pravděpodobně o vodu nebo o silné zředění.

Jak bylo uvedeno, "100% Aloe vera" může být na štítku nápoje nebo výrobku z Aloe, který obsahuje jenom zlomek Aloe. Výrobce může nalít jeden galon čisté Aloe do 100 galonů vody, smíchat to a nazvat to "100% Aloe vera" a je to legální. Kde je FDA, když ji opravdu potřebujete?

Na zopakování: opravdová Aloe vera nevypadá ani nechutná jako voda. Tento fakt je zdůrazněn, protože ačkoliv žádný konzument nemá jiné informace k posouzení Aloe, kterou si kupuje (ačkoliv jsou nyní dostupné nezávislé laboratorní testy), tak vzhled a chuť výrobku jsou první linií obrany proti podvedení. Jestliže není Aloe alespoň žlutavé barvy, nekupujete si Aloe vera bez ohledu nato, co prohlašuje prodejce. Máte právo požádat prodejce o důkaz. Doufejme, že ho bude FDA požadovat v brzké budoucnosti.

Vědecké studie o Aloe vera byly publikovány po desetiletí a hovořily o její účinnosti u mnohých stavů: radiační a jiné popáleniny, rakovina u zvířat, HIV, trávicí potíže, kožní vředy a hojení ran, imunomodulace, infekce (viry, baktérie a plísně), toxicita, svědění, hyperglykémie, hypercholesterolémie a zánětlivé stavy (vnější nebo vnitřní) - abychom jmenovali jen některé.

Odkazy na konci tohoto článku vyzdvihují jen některé z mezinárodních vědeckých výzkumných studií o Aloe vera během let, studie akcelerují v roce 1992.

Celolistová Aloe vera vyrobená za studena je zřejmě můj každodenní zdravotní doplněk číslo jedna, který určitě užívám a který předepisuji nejčastěji u většiny pacientů jakož i členů své rodiny. Moje vlastní kůže, kštice, trávení, vylučování a energie se zlepšily poté, co jsem začal používat výrobky z celolistové Aloe Značka "A". Můj vlastní výzkum "boží zázračná rostlina" bude pokračovat. " Zatím vše v pořádku", je úmyslné zmírnění.

Více informací naleznete na www.aloestava.cz

REFERENCE:

Collins CE; Collins C: Roentgen dermatitis treated with fresh whole leaf of Aloe vera. American Journal of Roentgenology 33:396-397, 1935.
Wright CS: Aloe vera in the treatment of Roentgen ulcers and telangiectasis. Journal of the American Medical Association l06:1363-1364, 1936.
Loveman AB: Leaf of Aloe vera in treatment of Roentgen ray ulcers. Archives of Dermatology and Syphilology 36:838-843, 1937.
Cole HN; Chen KK: Aloe vera in Oriental dermatology. Archives of Dermatology and Syphilology 47:250, 1943.
Rovatti B; Brennan RJ: Experimental thermal burns - a comparative study of the immediate and delayed histopathological changes in the skin in untreated and treated thermal burns. Industrial Medicine and Surgery 28:8:364-368, Aug., 1959.
High energy electron injury. Annals of Surgery 162:3:435, 1962.
Brown JB: Prevention and treatment of radiation-induced cancer, including pure atomic and cathode ray lesions (use of Aloe vera). Cancer Journal for Clinicians 14:14-15, 1963.
Blitz JJ; Smith JW; Gerard JR: Aloe vera gel in peptic ulcer therapy: preliminary report. Journal of the American Osteopathic Association 62:731-735, 1963.
Bacteriostatic property of Aloe vera.: Journal of Pharmaceutical Science 53:1287, 1964.
Soeda M; Fujiwara M; Otomo M: Studies on the effect of Cape Aloe for irradiation leukopenia. Nippon Acta Radiologica 24:1109-1112, 1964.
Soeda M; Otomo M; Ome M; Kawashima K: Studies on antibacterial and antifungal activity of Cape Aloe. Nippon Saikingaku Zasshi 21:609-614, 1966.
Bruce WGG: Investigations of the antibacterial activity in the Aloe. South African Medical Journal 41:984, 1967.
Gjerstad G; Riner TD: Current status of Aloe as a cure all. American Journal of Pharmacy 140:58-64, 1968.
Soeda M: Studies on the anti-tumor activity of Cape Aloe. Journal of the Medical Society of Toho University 16:365-369, 1969 (Japan).
Brasher WJ; Zimmermann ER; Collings CK: The effects of prednisolone, indomethacin and Aloe vera gel on tissue culture cells. Oral Surgery, Oral Medicine & Oral Pathology 27:122-128, 1969.
Payne JM (1970): Tissue responses to Aloe vera gel following periodontal surgery. (Thesis submitted to Faculty of Baylor University in partial fulfillment of the requirements for the Degree of Master of Sciences).
El Zawahry M; Hegazy MR; Helal M: Use of Aloe in treating leg ulcers and dermatoses. International Journal of Dermatology 12:68-73, 1973.
Northway RB: Experimental use of Aloe vera extract in clinical practice. Veterinary Medicine/Small Animal Clinician 70:89, 1975.
Nikolaeva VG: Plants used by people of the USSR for treatment of infected wounds. Farmatsiya 28:46 49, 1979 (Moscow).
Kandel A; Gbran W: Protection of gastric mucosa by Aloe vera. Journal of Drug Research 11:191-196, 1979 (Egypt).
Kameyama S; Shinho M: Wound healing compositions from Aloe arborescens extracts. Japanese patent 79,151,113. Chemical Abstracts 93:10375y, 1980.
Meadows TP: Aloe as a humectant in new skin preparations. Cosmetics and Toiletries 95:51-56, 1980.
Winters WD; Benavides R; Clouse WJ: Effects of Aloe extracts on human normal and tumor cells in vitro. Economic Botany 35:89-95, 1981.
Yahgi A, et. al.: Antibradykinin active material in Aloe saponaria. Journal of Pharmaceutical Sciences 71:1172-1174, 1982.
Dixit VP: Effects of Aloe barbadensis and clofibrate on serum lipids in tritoninduced hyperlipidemia in presbyter entellus rnonkeys. Indian Journal of Medical Research 78:417-421, 1983.
Sotnikovg EP: Therapeutic use of Aloe in experimental stomach ulcers (Lechebnoe primenie Aloe prieksperimental). ?Nych Igzvakh Zhelukka Vrach Deb 6:71-74, June 1984 (Russia).
Gribel NV; Pashinski VG: Antimetastatic? properties of Aloe juice. Vopr Onkol 32:12:38-40, 1986 (Russia).
Ghannam M; Kingston M: Antidiabetic activity of Aloes preliminary clinical and experimental observations. Horm. Res. 24:4:288-294, 1986.
Davis RH; Agnew PS: Antiarthritic activity of anthraquinones found in Aloe for podiatric medicine. Journal of American Podiatric Medical Assn. 76:2:61-66, Feb., 1986.
Dixit VP: Hypolipidemic effect of Aloe barbadensis (Aloe fraction I) in cholesterol-fed rats. Lipid and Lipoprotein Metabolism, Proc. National Academy Science India: Sect. B (Biol. Sci.) 5:339-342, 1986.
Davis RH; Leitner MG: Topical anti-inflammatory activity of Aloe vera as measured by ear swelling. Journal of American Podiatric Medical Assn. 77:11:510-512, Nov. 1987.
Al Awadi FM: Studies on the activity of individual plants of anantidiabetic plant mixture. Acta Diabetol Lab. 24:1:37-41, Jan-Mar. 1987.
McAnalley BW, PhD., et. al.: Demonstration of in-vitro antiviral action of Acemannan against multiple viruses including the HIV virus. Presented at IV International Conference on AIDS (Stockholm, Sweden, June 1988).
Fan YS, et. al.: Protective effect of extracts from Aloe vera L. var. chinensis on experimental hepatic lesions and a primary clinical study on the injection of in-patients with hepatitis. Chung Kuo Chung Yao Tsa Chih 14:12:746-748, Dec. 1989.
Davis RH; Leitner MG: Wound healing, oral and topical activity of Aloe vera. Journal of American Podiatric Medical Assn. 79:11:559-562, Nov. 1989.
Davis RH; Rosenthal KY: Processed Aloe vera administered topically inhibits inflammation. Journal of American Podiatric Medical Assn. 79:8:395-397, Aug. 1989.
Sato Y: Protection effects of Aloe arborescens on skin injury by X-irradiation. Yakmgakn Zasshi 110:11:876-884, Nov. 1990 (Japan).
Pulse TL; Uhlig, Elizabeth: A significant improvement in a clinical pilot study utilizing nutritional supplements, essential fatty acids and stabilized Aloe vera juice in 29 HIV seropositive, ARC and AIDS patients. Journal of Advancement in Medicine 3:4, Winter 1990.
Perry SY, M.D., et. al.: Decreased mortality of normal murine sarcoma in mice treated with the immunomodulator, Acernannan. Molecular Biotherapeutics 3:79-87, June 1991.
Sheets, Mark, D.V.M., et al.: Studies on the effect of Acemannan on retrovirus infections: clinical stabilization of feline leukemia virus-infected cats. Molecular Biotherapy 3:41-45, Mar. 1991.

Více informací naleznete na www.aloestava.cz

Šťávu z celých listů aloe vera můžete zakoupit na www.001shop.cz v litrovém balení či ve zvýhodněné sadě tří litrových balení či přímo v prodejně 001shop.cz Krakovská 22, Praha 1 (20 m od Václavského náměstí) od pondělí do pátku mezi 9-17 hod.

 

 

Reklama

Komentáře

Reklama