Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Ani pestrá strava nedodává tělu všechny potřebné živiny

Ani pestrá strava neobsahuje všechny pro život důležité živiny, vitamíny a minerály v potřebném množství. Důvodem je to, že základní látky jsou ze zemědělské půdy vyčerpány a ztrácejí se i při kuchyňské úpravě a skladování potravin.

Lidé nemocní a ti, kdo drží redukční dietu, potřebují živin ještě více. Řešením jsou potravinové doplňky, které tělu dodají právě to, co mu chybí. Novinářům to řekl poradce pro výživu Ivan Mach.

Jako příklad uvedl selen. Jeho přirozeným zdrojem jsou vnitřnosti, ryby a celozrnné obiloviny. Selen ovlivňuje imunitu, omezuje riziko rakoviny a zlepšuje stav nehtů a vlasů. Člověk by ho měl přijmout 70 mikrogramů denně, Češi mají v potravě jen polovinu.

Vápník zabezpečuje pevnost kostí a zubů. Významné ztráty hrozí ženám v těhotenství a při kojení. Také kouření, alkohol, nízká tělesná váha a nedostatek pohybu snižují zásoby vápníku.

Česnek snižuje riziko ateriosklerózy, upravuje krevní tlak a zlepšuje prokrvení orgánů. Ne každý však snáší jeho ostrou vůni, řadě lidí dráždí žaludek.

Novinkou v řadě doplňků je konjugovaná kyselina linolová. Dokáže přeprogramovat buňky v těle tak, že tuk pasivně neukládají, ale směrují do svalových buněk, kde se přeměňuje na energii. Zmenšuje tukové buňky a přispívá k růstu svalových buněk. Mezi lidmi snažícími se zhubnout získala popularitu. V přírodní podobě je v hovězím mase, jogurtech a sýrech.

Autor: Naďa Myslivcová - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Dudek
  Dudek (anonym)

  Tak napr. taky Vitamin C - clovek by toho mal zjest 3000 mg denne a hned je po problemoch s virusmi a starobou.

  Dub 09, 2002
 • Obrázek uživatele Petr Pivoňka
  Petr Pivoňka (anonym)

  To není žádná závist, jen chci upozornit, že se velmi pravděpodobně jedná o vymývání mozků. A když někdo tvrdí, že jíst ovoce a zeleninu nestačí, je to s pravděpodobností blížící se jistotě lump.

  Črv 17, 2002
 • Obrázek uživatele Dudek
  Dudek (anonym)

  Tak napr. taky Vitamin C - clovek by toho mal zjest 3000 mg denne a hned je po problemoch s virusmi a starobou.

  Dub 09, 2002
 • Obrázek uživatele MIRKA
  MIRKA (anonym)

  NO já jsem slyšela o kompletním výživovém preparátu. Jmenuje se to superfoods(obsah probiotik, posilujících bylin, kombinace zelených potravin(chlorela, mladý ječmen, mladá pšenice...).Docela to udělalo na mě dojem.http://www.greenfoods.cz/ Zrovínka tam probíhá soutěž, tak si můžete o potravinové doplňky zasoutěžit a případně je vyhrát.Já se o to určitě pokusím.Není nad vlastní zkušenost!!! http://www.greenfoods.cz/akce-a-souteze/

  Říj 26, 2008
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  Jachachaa.. MIRKA=ZUZANA NOVOTNA..a dalsi nicky >jeden clovek,stejna vymyvacka mozku. DRAHA zkusenost. NENECHTE SE NACHYTAT. Existuji podobne vyrobky,za 10inu ceny. "Jen" jsou ceske,a nenabizi je zadny dealer,distributor..

  Říj 26, 2008
 • Obrázek uživatele Januška
  Januška (anonym)

  Kvalitní česká chlorela a dalčí české produkty vyrobené prod státní kontrolou léčiv niní za bezkonkurenční ceny holky stačí se registrovat a koupit si jeden produkt za cca 250kč a už nakupujete za lepší pokud některá chce může si na něm založit i přivídělek vše záleží na vačí šikovnosti registrace zde: http://www.eunikepartner.cz/?s=881

  Lis 01, 2012
 • Obrázek uživatele Januško
  Januško (anonym)

  napřed se nauč pravopis.Od člověka,který napíše minimálně 5 hrubic v několika větách,bych si nekoupila ani hadr na podlahu.

  Lis 02, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jaruška bude asi nějaký maskovaný rákosník.

  Lis 02, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama