Reklama

Ani pestrá strava nedodává tělu všechny potřebné živiny

Ani pestrá strava neobsahuje všechny pro život důležité živiny, vitamíny a minerály v potřebném množství. Důvodem je to, že základní látky jsou ze zemědělské půdy vyčerpány a ztrácejí se i při kuchyňské úpravě a skladování potravin.

Lidé nemocní a ti, kdo drží redukční dietu, potřebují živin ještě více. Řešením jsou potravinové doplňky, které tělu dodají právě to, co mu chybí. Novinářům to řekl poradce pro výživu Ivan Mach.

Jako příklad uvedl selen. Jeho přirozeným zdrojem jsou vnitřnosti, ryby a celozrnné obiloviny. Selen ovlivňuje imunitu, omezuje riziko rakoviny a zlepšuje stav nehtů a vlasů. Člověk by ho měl přijmout 70 mikrogramů denně, Češi mají v potravě jen polovinu.

Vápník zabezpečuje pevnost kostí a zubů. Významné ztráty hrozí ženám v těhotenství a při kojení. Také kouření, alkohol, nízká tělesná váha a nedostatek pohybu snižují zásoby vápníku.

Česnek snižuje riziko ateriosklerózy, upravuje krevní tlak a zlepšuje prokrvení orgánů. Ne každý však snáší jeho ostrou vůni, řadě lidí dráždí žaludek.

Reklama

Novinkou v řadě doplňků je konjugovaná kyselina linolová. Dokáže přeprogramovat buňky v těle tak, že tuk pasivně neukládají, ale směrují do svalových buněk, kde se přeměňuje na energii. Zmenšuje tukové buňky a přispívá k růstu svalových buněk. Mezi lidmi snažícími se zhubnout získala popularitu. V přírodní podobě je v hovězím mase, jogurtech a sýrech.

Autor: Naďa Myslivcová - ČTK

Reklama

Komentáře

Dudek (Út, 9. 4. 2002 - 09:04)
Tak napr. taky Vitamin C - clovek by toho mal zjest 3000 mg denne a hned je po problemoch s virusmi a starobou.
Petr Pivoňka (St, 17. 7. 2002 - 09:07)
To není žádná závist, jen chci upozornit, že se velmi pravděpodobně jedná o vymývání mozků. A když někdo tvrdí, že jíst ovoce a zeleninu nestačí, je to s pravděpodobností blížící se jistotě lump.
Dudek (Út, 9. 4. 2002 - 09:04)
Tak napr. taky Vitamin C - clovek by toho mal zjest 3000 mg denne a hned je po problemoch s virusmi a starobou.
MIRKA (Ne, 26. 10. 2008 - 11:10)
NO já jsem slyšela o kompletním výživovém preparátu. Jmenuje se to superfoods(obsah probiotik, posilujících bylin, kombinace zelených potravin(chlorela, mladý ječmen, mladá pšenice...).Docela to udělalo na mě dojem.http://www.greenfoods.cz/
Zrovínka tam probíhá soutěž, tak si můžete o potravinové doplňky zasoutěžit a případně je vyhrát.Já se o to určitě pokusím.Není nad vlastní zkušenost!!!
http://www.greenfoods.cz/akce-a-souteze/
Majka (Ne, 26. 10. 2008 - 12:10)
Jachachaa.. MIRKA=ZUZANA NOVOTNA..a dalsi nicky >jeden clovek,stejna vymyvacka mozku. DRAHA zkusenost. NENECHTE SE NACHYTAT. Existuji podobne vyrobky,za 10inu ceny. "Jen" jsou ceske,a nenabizi je zadny dealer,distributor..
Januška (Čt, 1. 11. 2012 - 20:11)
Kvalitní česká chlorela a dalčí české produkty vyrobené prod státní kontrolou léčiv niní za bezkonkurenční ceny holky stačí se registrovat a koupit si jeden produkt za cca 250kč a už nakupujete za lepší pokud některá chce může si na něm založit i přivídělek vše záleží na vačí šikovnosti registrace zde:
http://www.eunikepartner.cz/?s=881
Januško (Pá, 2. 11. 2012 - 10:11)
napřed se nauč pravopis.Od člověka,který napíše minimálně 5 hrubic v několika větách,bych si nekoupila ani hadr na podlahu.
! (Pá, 2. 11. 2012 - 17:11)
Jaruška bude asi nějaký maskovaný rákosník.
Reklama