Reklama

L-arginin a L-ornitin - aminokyseliny nejen pro sportovce

Obě aminokyseliny podporující produkci růstového hormonu, stimulují růst svalové hmoty a urychlují celkovou regeneraci organismu. Jsou nezbytné pro správné fungování imunity a jaterní funkce. Kladně působí na mužskou sexualitu a plodnost.

L arginin - Účinky:

1) Svalová energie
Arginin je nezbytný pro vytváření sloučenin nutných pro tvorbu energie ve svalech včetně kreatin fosfátu.

2) Ochrana imunitního sytému
Arginin chrání brzlík ( thymus - hlavní imunitní žlázu) před věkovou involucí. Též stimuluje aktivitu T lymfocytů (bílé krvinky).

3) Růst svalů a jejich regenerace
Arginin je důležitý pro transport a uchovávání dusíku ve svalové tkáni. Studie též poukazují, že může zvyšovat produkci růstového hormonu (množství požadovaného argininu pro tvorbu růstového hormonu se však u jednotlivců liší).

Reklama

4) Ochrana jater Amoniak (čpavek), hlavní jaterní toxin, je pomocí argininu přeměňován na močovinu.

5) Hojení ran
Výzkumy prokázaly, že dodávání argininu v potravinových doplňcích zvyšuje syntézu kolagenu a urychluje hojení tkání po operacích.

6) Mužská plodnost
Arginin zvyšuje počet i pohyblivost spermií.

7) Mužské sexuální funkce
Dodávání argininu může zvýšit množství oxidu dusičného - látky, která podporuje erekci penisu.

Vhodné aplikace:

 

 • Výživa sportovců obecně a nárůst svalové hmoty
 • Infekce
 • Cirhóza jater (tvrdnutí jater)
 • Léčba zranění a doléčení po operacích
 • Mužská neplodnost
 • Impotence

  Typické dávkování:
  500-5000 mg denně (nalačno)

Kontraindikace:
Neužívat v případě aktivní herpeticé infekce (opary) nebo schizofrenie.

L ornitin - Účinky:

1) Posilování svalů a jejich regenerace
Ornitin stimuluje uvolňování růstového hormonu, který zvyšuje syntézu svalové tkáně. Díky své přeměně na arginin, může zvyšovat transport a uchovávání dusíku ve svalech a zlepšit energetickou bilanci svalů díky vlivu na tvorbu kreatin fosfátu.

2) Ochrana jater
Amoniak (čpavek), hlavní jaterní toxin, je pomocí ornitinu (argininu) přeměňován na močovinu.

3) Hojení ran
Výzkumy prokázaly, že zvýšená hladina argininu po suplementaci ornitinu podporuje syntézu kolagenu a urychluje hojení tkání po úrazech a operacích.

4) Stimulace imunitního systému
Arginin (vytvořený z ornitinu) chrání brzlík ( thymus - hlavní imunitní žlázu) před věkovou involucí. Též stimuluje aktivitu T lymfocytů (bílé krvinky).

Vhodné aplikace:

 • Výživa sportovců obecně a nárůst svalové hmoty
 • Infekce
 • Cirhóza jater (tvrdnutí jater)
 • Léčba zranění a doléčení po operacích

  Typické dávkování:
  500-2000 mg denně (nalačno)

 • Kontraindikace:
  Neužívat v případě aktivní herpeticé infekce (opary) nebo schizofrenie.

  L-arginin s L-ornitinem zakoupíte zde nebo v obchodě s vitamíny a přírodní kosmetikou 001shop.cz Krakovská 22, Praha 1, tel. 296230202, Po-Pá od 9 do 17.00

  Reklama

  Komentáře

  Ing. Jan Chládek (St, 14. 12. 2005 - 18:12)
  Doporučuji knihu "ANO NO",(PRÁH) autora Dr. J. Ignarro, nositele Nobelovy ceny za medicinu, která vyšla v překladu.Dozvíte se zajímavé informace a nejen o L-argininu, ale i jeho souvislost s NO ( kysličníku dusnatém )a jeho funkci. Dr. Robert Furgot objevil, že endoteriální tkáň cévních vyrábí látku, která udržuje cévy zdravých osob hladké a rozšířené.
  Jirka (So, 10. 2. 2007 - 12:02)
  Proč L-arginin a L-ornitin nemají být užívány v případě schizofrenie?
  mirek (So, 10. 2. 2007 - 17:02)
  Arginin se doporučuje na léčbu vysokého tlaku-a funguje
  nikola (Po, 28. 5. 2007 - 16:05)
  miluju te
  david (St, 1. 8. 2007 - 11:08)
  jak zhubout?
  POZOR NA ARGININ ! (Ne, 8. 2. 2009 - 22:02)
  Arginin napomaha tvorbe Oxidu dusiku v tele, ktery napomaha rakovine tlusteho streva !!!, fakt by me zajimalo, co je na tom pravdy...je to desive !!!
  http://www.novinky.cz/clanek/159304-oxid-dusnaty-vyvolava-rakovinu-tlusteho-streva.html
  k argininu (So, 11. 4. 2009 - 15:04)
  oxid dusnatý je tkáňový hormon, způsobuje roztáhnutí cév. používá se u lidí s onemocněním srdce. arginin je v normálním množství neškodný =) ale takové uzeniny a potraviny s dusičnanama - ty se v žaludku mění na rakovinotvorné lááááááátky
  Mirek (Čt, 28. 4. 2011 - 23:04)
  a to se nesmi používat když mám zrovna na puse opar nebo když na to celkově trpim??
  Laura (Pá, 29. 4. 2011 - 00:04)
  a to se nesmi používat...Protože Arginin a Ornithin snižují imunitu proti herpetickým infekcím. Je to vzácné, ale pár případů se u nás vyskytne, kdy se herpetická infekce rozšíří na větší plochy nebo dokonce do vnitřních orgánů nebo na mozek. Takže by se to nemělo riskovat. Kdo na ně trpí, měl by k nim přidat ještě L-Lysin, ten naopak imunitu proti herpesvirům zvyšuje.
  Mirek (Ne, 1. 5. 2011 - 16:05)
  ja na ně trpim....ale když ho zrovna nemam tak arginin mužu brat ne??? a ete sem se chtel zeptat jestli to mužu brát při fyzické zátěži(posilovna) když mi je 17 let??? díky...
  Mirek (Út, 3. 5. 2011 - 14:05)
  Prosím odpověd
  Mirek (So, 7. 5. 2011 - 17:05)
  Prosím o odpověd...
  Medik (So, 7. 5. 2011 - 18:05)
  Prosím o odpověd...Na tohle by ti jednoznačně odpověděl jedině nějaký doktor, který se zabývá potravinovými suplementy.
  Ale já si myslím, že klidně můžeš, díky lepšímu stavu cév můžeš posilovat víc. Ale jak psala Laura, přidej l-Lysin a neber Arginin v případě, že na tebe poleze opar. V braní Lysinu můžeš pokračovat. Ten hojení oparů urychluje.
  Mirek (Po, 9. 5. 2011 - 15:05)
  dobře...díky
  teoave (So, 30. 7. 2011 - 22:07)
  ODBORNÉ AKTUALITY / 25. 11. 1998 / STRANA 2 / MEDICÍNA 10 / V

  Udělení Nobelovy ceny vyvolalo kritiku

  Letošní Nobelova cena za medicínu a fyziologii byla udělena trojici amerických farmakologů za "jejich objevy, které se týkají oxidu dusnatého jako signální molekuly v kardiovaskulárním systému". Oceněni byli: R. F. Furchgott, L. I. Ignarro a F. Murad.

  Původní otázkou výzkumu bylo zjistit, jakým mechanizmem acetylcholin působí pokles krevního tlaku. Furchgott došel k závěru, že tento efekt zprostředkovávají buňky endotelu cévní stěny, které uvolňují krátce působící faktor snižující tonus cévy (EDRF, endothelium derived relaxing factor). Další práce pak zjistily, že tímto faktorem je NO, a podrobně analyzovaly jeho úlohu při různých fyziologických a patologických procesech.

  Na řešení problému ovšem pracovali i jiní. Výběr autorů pro udělení Nobelovy ceny vyvolal silnou kritiku v Indii, protože vůbec prvním badatelem, který začal zkoumat uvedené otázky, byl vědec indického původu Chandra K. Mittal. Ten své poznatky publikoval již v r. 1977, a to jako vedoucí autor. Spoluautorem pak byl F. Murad. V podkladech pro nominaci jsou ovšem tyto práce uvedeny jako součást zdůvodnění, proč je navrhován Murad.

  Z případu plynou dvě poučení. Za prvé, nestačí jen dělat objevy ? i vědec se musí umět narodit ve správné zemi (o tom se před léty přesvědčil i náš Milan Hašek). Za druhé, s výběrem kandidátů na ceny a řády mohou být potíže vždycky a všude.

  Viktor (So, 6. 10. 2012 - 15:10)
  Dobrý den, je možné se přípravkem L-Arginin předávkovat? Jak se to případně projeví a jaká je bezpečné množství. Na internetu se píše doporučené množství 50-5000mg co je dost velký rozptyl. Díky pokud někdo odpoví
  Ondřej (St, 20. 4. 2016 - 03:04)
  Dobrý den, je možné se...ahoj, L argininem se snad ani předávkovat pořádně nedá, beru dvakrat denně 5g :-) když jsem to někdy s dávkováním přepísknul, tak jsem byl nervozní, vznětlivý a citil jsem trošku tlak v hlavě... ale to se nemusí ani stát, pokud budeš dodržovat nějaké rozumné dávkování a pitný režim :-)
  Michal erekce (Út, 28. 11. 2017 - 10:11)
  Ahoj, na sexblogu jsem sepsal podrobny clanek o ornitinu a vlivu na EREKCE, vcetne doplnku, ktere ho obsahuji. Neni jich ale mnoho... Zaroven upozornuji, ze ornitin sam o sobe prilis erekci nepomuze a je vhodne ho kombinovat i s jinymi latkami - treba arginin, tribulus, maca a dalsi.. V CR se prodava Erexan, ten je celkem oblibeny --- Podrobneji zde - https://www.erekce.cz/ornitin/
  Michal (Út, 28. 11. 2017 - 10:11)
  oxid dusnatý je tkáňový...O oxidu dusnatem jsem sepsal velice uzitecny clanek, ktery vse vysvetluje --- https://www.vimax.cz/oxid-dusnaty/
  Arginin a erekce (Čt, 30. 11. 2017 - 13:11)
  Na blogu mam novy clanek o ucincich argininu. Upozornuji, ze je potrebne dlouhodobe uzivani, jinak ucinek nemusite pozorovat --- https://www.erekce.cz/arginin/
  Antony (Út, 19. 6. 2018 - 23:06)
  ja na ně trpim....ale když...Samozřejmě... je to i v proteiňácích (některých) a není to extreme napalm který tělo přizabije ikdyž sedíš... je to zkrátka látka která roztáhne cévy a pomůže tělu jít dál ikdyž psychika nechce
  Dominik (Ne, 1. 7. 2018 - 19:07)
  Já s ním mám zkušenost v tomto výrobku: https://www.vitafog.cz/produkty/libido-difuzer/ je vstřebáván inhalací.
  Reklama