Reklama

Beta-glukany snižují cholesterol a podporují imunitu

Beta-gkukan je polysacharid získávaný z buněčných stěn pekařských kvasinek, ovsa, ječmene a z mnoha medicinálních hub, jako např. maitake. Ve své přírodní formě kvasinky a houby obsahují směs beta -1,3-glukanů a beta-1,6-glukanů. Oves a ječmen obsahují kombinaci beta-1,3- glukanů a beta -1,4-glukanů.

Beta-glukany se používají při:

1. Snižování hladiny cholesterolu

2. Posilování imunity

Běžné dávkování beta- glukanů
Pro snižování hladiny cholesterolu bylo v klinických testech používáno mezi 2900 až 15000mg beta-glukanů denně. Pro zvýšení funkcí imunitního systému nebyla zatím vědecky stanovena doporučená denní dávka. Výrobkci beta-glukanů obvykle doporučují mezi 50 až 1000mg denně (na lačno).

Reklama

Vedlejší účinky a interakce s léky
Zatím nebyly žádné prokázány.
Mk

Betaglukany od firmy Solgar můžete zakoupit zde nebo v prodejně 001shop.cz, Krakovská 22, Praha 1

Reklama

Komentáře

Návštěvník (Čt, 24. 1. 2008 - 23:01)
Organismus většiny lidí potřebuje detoxikovat.
Potřebujete odstranit z těla léty nahromaděné škodlivé látky, které vám poškozují nejrůznější orgány a tkáně, brání jejich správné funkci, a kterých se organismus běžným metabolismem nedokáže sám zbavit a které brání účinné léčbě i vstřebávání živin.
Pak teprve bude vaše tělo schopno přijímat odpovídající specifickou léčbu a také bude schopno přijímat a využít důležité živiny, které dnes váš trávicí trakt není schopen vůbec vstřebat, a tak odcházejí bez užitku z těla ven a škodliviny se naopak vstřebávají. Pak budete zdravější a budete mít víc energie.
Jak na to, vám poradí odborníci na: info (tečka) harmonie (zavináč) volny (tečka) cz.
Petr (Ne, 19. 10. 2014 - 19:10)
Dobrý den. Byl jsem u doktora na preventivní prohlídce a zjistila mi vysoký cholesterol. Našel jsem si, že by na jeho snížení měl fungovat nějaký přípravek Senzycol. Zkoušel ho někdo a je volně k dostání?
Tady se máš za… (Ne, 19. 10. 2014 - 19:10)
Organismus většiny lidí...A ne zabývat se nějakými "odborníky". V tomto státě bohužel žádní odborníci na suplementy nejsou. Plácají blbosti a doporučují zpravidla výrobky od firem, pro které dealují.
Morela (Ne, 19. 10. 2014 - 19:10)
A ne zabývat se nějakými...Přesně tak. Naštěstí beta-glukan je k dispozici jen od málo firem, takže dealeři nemají co vnucovat. Minimální denní dávka, která k něčemu je, je aspoň 200 mg. A bezpodmínečně na lačný žaludek. Od jaké firmy, to je prakticky jedno. Odborník není k ničemu potřeba.
saksa (Čt, 24. 6. 2010 - 11:06)
Dnes najdeme na českém trhu mnoho produktů a beta glukany. Stačí se porozhlédnout. Glukany od firmy Medikolux-bývalé 7RED, či Finclubu, Starlife, Interglukan s.f.o. ale také Thianshi, Ganoexel a jiných firem. A tak mohu doporučit jen to, aby jste si udělali dostatek času při výběru a porovnali si hodnoty jednotlivých produktů. Vybirejte také podle citu, kde ucítíte, že tento produkt je právě pro vás. Nu a zajímá -li vás cena, pak dobře počítejte, porovnejte si gramáž na balení, koukejte, na počet tablet v balení či u tekutých produktů na obsah v lahvičce a také na atesty. Jistě, samotný výběr produktu je již na Vás. A a´t už budete užívat jakýkoliv produkt k podpoře svého zdraví, nezapomínejte na pitný režim, je opravdu velmi důležitý. Zařaďte si čistou vodu do svého jídelníčku. Pijte před jídlem a věřte, až už příjde žízeň, je pozdě, to již máte buňky v těle dehydrované.
Reklama