Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Česká studie: Omega-3 mastné kyseliny pomáhají při Covid 19

Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležitou součástí stravy, avšak bývají často opomíjené. Přitom v případě dlouhodobého užívání působí pozitivně na celou řadu oblastí v našem těle. Navíc nám mohou pomoci i v boji proti zánětu.

Vyvážená pestrá strava je základ každého zdravotního úspěchu. Někdy však strava není dostatečným zdrojem některých minerálů nebo vitaminů a v takovém případě je vhodné vybrat si kvalitního pomocníka. Doplněním omega-3 mastných kyselin pro své tělo uděláte víc, než se na první pohled může zdát.

Omega-3 mastné kyseliny by měly být v našem jídelníčku pravidelně přítomny. Lidské tělo si je neumí samo vytvořit, a proto potřebuje jejich kvalitní přísun „zvenčí“. Pomáhají s budováním svalové hmoty, přispívají ke zdravému pohybovému aparátu a jejich pravidelné užívání může napomoci ke snížení rizika výskytu kardiovaskulárních chorob. Správná srdeční činnost přitom působí jako prevence vzniku krevních sraženin, které mohou ohrozit člověka na životě. Omega-3 mastné kyseliny také snižují hladinu škodlivých tuků v krvi. Mimoto mají i protizánětlivé účinky, a tak mohou pomoci v boji proti nemocem.

Jak platí u všech doplňků stravy, není možné zaručit, že se vám při jejich užívání choroba zcela vyhne. Při pravidelném doplňování potřebných látek však děláte vše pro to, aby i v případě zdravotního neduhu vaše tělo obstálo, jak nejlépe může,“ doplňuje Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel České a slovenské asociace pro speciální potraviny. 

Nová česká studie navíc poukazuje na fakt, že dostatek omega-3 mastných kyselin v těle může pomoci v boji s onemocněním COVID-19. Autoři studie, která vznikla ve spolupráci Centra zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu a Fakultní nemocnice Brno, provedli výzkum, jenž dokládá schopnost omega-3 mastných kyselin podpořit boj proti zánětu. Dle této studie o mega-3 mastné kyseliny tak mimo jiné snižují riziko komplikací při nakažení koronavirem.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (16)

 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Kde je tá štúdia?

  Lis 03, 2021
 • Obrázek uživatele PavelKa
  PavelKa (anonym)

  Které potraviny obsahují omega 3 - -mastné kyseliny? Vím, že z rostlin maá obsah této kyseliny portulák.

  Lis 03, 2021
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Zdroje v potravinach naleznete v tomto clanku https://vitaminy.doktorka.cz/zdroje-omega-3-mastnych-kyselin

  Lis 03, 2021
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Samé reklamy na potravinové doplňky a vymývání mozků covidem. Jsem tady ještě vůbec na Doktorka.cz? Kam se zas poděly chřipky, angíny, "rakoviny", "leukémie", revmy a td.? Roky se nám vsugerovávala "rakovina", teď zas je v módě "covid", co je prosím dalšího na řadě? Davová psychóza...

  Lis 03, 2021
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Omega-3 mastné kyseliny zvyšují u mužů riziko rakoviny prostaty.

  Lis 03, 2021
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Jak si zlepšit imunitu celkově proti virovému onemocnění?

  Lis 22, 2021
 • Obrázek uživatele Marta
  Marta (anonym)

  Imunita je podle mého názoru jediné, co nás z této situace může zachránit. Já se snažím ji posilovat opravdu co to jde. Našla jsem si přírodní doplněk, který dokáže tělu zlepšit imunitu. Obsahuje Právenku latnatou v kapslích

  Lis 23, 2021
 • Obrázek uživatele Viky
  Viky (anonym)

  Omegu 3 z norského lososa užívám několik let. Od té doby jsem vážně neonemocněl. Navíc mám pocit, že mi pomohla zmírnit následky Lymské boreliózy.

  Lis 23, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jakákoliv cesta ke zvýšení prodeje omega-3 je dobrá. Třeba i tvrzení, že se tím zlepší koronavirus.

  Lis 24, 2021
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Takže co tedy myslíte, že je dobré ke zlepšení imunity a hlavně boji a ochraně proti covidu?

  Lis 24, 2021
 • Obrázek uživatele Marta
  Marta (anonym)

  Já užívám pravidelně doplněk stravy od herbalworld .cz, který je opravdu účinný v boji proti virovému onemocnění a také proti covidu. O imunitu je opravdu potřeba náležitě pečovat.

  Lis 25, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama