Oxidační stres znamená nerovnováhu mezi tvorbou reaktivního kyslíku (volných kyslíkových radikálů), který vzniká jako vedlejší produkt okysličování a látkové výměny, a schopností organismu rychle odbourávat a detoxikovat tyto reaktivní meziprodukty. Oxidační stres je příčinou mnoha nemocí:
V učebnicích chemie se můžeme dočíst, že jód je prvek s chemickou značkou I, který se ve volné přírodě vyskytuje pouze ve sloučeninách a má fialovou barvu či kovový lesklý vzhled. Zajímavou informací je, že se jedná o prvek životatvorný, tedy nezbytný pro vývoj lidského organismu a pro život. „Jód je součástí hormonů produkovaných orgánem zvaným štítná žláza,“ říká Veronika Bezručová, vrchní sestra interního oddělení Nemocnice AGEL Podhorská.
Pycnogenol je americký obchodní název pro antioxidant vyrobený z kůry středomořských borovic, které se vyskytují především v jihozápadní Francii.  Pycnogenol se používá při pomoci lidem s astmatem, alergiemi, sennou rýmou a dalšími zdravotními problémy. Jaké jsou jeho zdravotní přínosy?
Zima je plném proudu a ještě chvíli s námi pobude. Všude je chladno a vlhko, slunce se objevuje jen výjimečně, a tak není divu, že mnoho lidí přepadnou chmury a zimní deprese.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny hrají klíčovou úlohu v celé řadě životních procesů v lidském těle, od regulace krevního tlaku a krevní srážlivosti až po zvyšování imunity a protizánětlivé účinky. Mohou se uplatnit v prevenci i léčení mnohých onemocnění.

Stránky