Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Co je KRILL OLEJ

Krill olej je extrakt, který se získává z různých druhů bezobratlých živočichů, hlavně z korýšů. Je to zooplankton, který je spolu s fytoplanktonem a celou řadou mikroorganismů součástí planktonu.

Existuje několik důvodů, proč je tento olej považován za jeden z nejlepších zdrojů omega-3 mastných kyselin.

Jak se liší ve srovnání s klasickým rybím olejem

I rybí olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ale krill olej obsahuje obzvláště bohaté množství fosfolipidů obsahujících cholin, zejména fosfatidylcholin. Právě cholin je jednou ze základních živin, kterou lidský organismus potřebuje, a protože si neumí patřičné množství vyrobit, přijímá ho ve stravě. Jde o látku potřebnou pro udržení lidského zdraví v optimální kondici. Jeho nedostatek může způsobit závažná onemocnění jater, zejména jejich ztučnění a oslabení funkce svalů.

Lidský organismus dokáže omega-3 mastné kyseliny a další důležité látky obsažené v tomto produktu využít mnohem lépe, protože mají mnohem lepší absorpci, ve srovnání s rybím olejem.

Krillový olej dále zaručuje přítomnost významného množství antioxidantů. Antioxidační potenciál je významně vyšší než u ostatních rostlinných olejů, a dokonce i těch olejů, které jsou extrahovány z ryb. Tato neuvěřitelná antioxidační síla je několikanásobně vyšší než u ostatních produktů. Antioxidanty zbavují lidský organismus volných radikálů, které jsou zodpovědné za stárnutí buněk. Zjednodušeně řečeno, díky antioxidantům organismus pomaleji stárne.

Kvalita produktu

Krill olej je považovaný za jeden z nejlepších potravinových doplňků se zásobou omega-3 mastných kyselin. Je to proto, že kromě zdraví prospěšných látek, obsahují nejnižší hladinu znečišťujících látek. Je to dáno tím, že jde o extrakt vznikající z živočichů, kteří jsou úplně nejníže na začátku potravinového řetězce. Většina kontaminantů, jako jsou těžké kovy a dioxiny, je rozpustná v tucích a má tendenci se hromadit v tkáních živých bytostí. Čím větší je velikost živočicha a delší jeho životní cyklus, tím větší je akumulace znečisťujících látek. To znamená, že tukové tkáně například tuňáka nebo mečouna jsou mnohem více znečištěný než tuk z korýšů.

Živočichové, vhodní k extrakci oleje se nazývají antarktický kril a jsou téměř všudypřítomní ve vodách po celém světě. Jde o tak malého živočicha, že do 1 m3 se vejde 10 až 30 tisíc korýšů. Nejvíce se mu daří v severních mořích, kde je nižší teplota, a právě zde se nejčastěji loví. Naprostou velmocí v lovu je Japonsko, které má na takový lov specifické metody. Celosvětově se tento zooplankton používá ve velké míře v akvaristice, jako návnada pro rybolov, pro farmaceutický průmysl a k výrobě potravinových doplňků. Ročně se ho zpracuje 150 až 200 tisíc tun.

Zdravotní přínosy

 • Díky obsahu omega-3 má významný vliv na snížení hladiny cholesterolu a nezanedbatelný je jeho pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, se snížením rizika infarktů a mozkové mrtvice.
 • Je také brán jako preventivní prostředek proti zánětům v těle, které způsobují hlavně bakterie ve střevech a proti vzniku krevních sraženin.
 • Jedná se o přirozený regulátor krevního tlaku, který pomáhá optimalizovat jeho hodnoty.
 • Zmírňuje bolesti kloubů, které jsou často způsobeny nadbytkem toxinů, zodpovědných za záněty tkání. Podle některých studií zmírňuje bolesti i v případě artritidy. Má tedy vliv na zlepšení pohyblivosti.
 • Posiluje kosti a chrání je před poškozením osteoporózou. Pomáhá zvyšovat hustotu kostí tím, že stimuluje produkci buněk, které vytváří kostní tkáň.
 • Tento přírodní potravinový doplněk ocení i ženy, které mají nepříjemný předmenstruační syndrom a ženy s příznaky menopauzy.
 • Krill olej může zlepšit stav lidí s cukrovkou 2. typu. Nemá sice vliv na glukózu v krvi, ale pomáhá odstraňovat v organismu následky této nemoci.
 • Je také spojencem pro nervový systém. Může mírnit některé formy deprese.
 • Příznivě ovlivňuje vývoj mozku a zraku u dětí.
 • Pozitivně působí na sportovce nejnáročnějších vytrvalostních sportů, protože je prevencí proti poškození svalů a snižuje riziko zranění. Přispívá i ke snadnějšímu zotavení.

Dávkování

Nejčastěji se krill olej dostane v měkkých tobolkách, kdy běžně stačí 1 tobolka denně, nejlépe užívaná ráno, během snídaně.

Kdy je nutné užívání potravinového doplňku zvážit

Tomuto potravinovému doplňku by se měli vyhnout lidé s alergií na měkkýše a je nutné konzultovat s lékařem možnost kombinace s léky. Jde hlavně o léky na záněty a na ředění krve. Pozor je třeba dávat i na kombinaci s aspirinem, s potravinovými doplňky obsahující česnek a ginkgo bilobu. Kvůli zvýšenému riziku krvácení se nedoporučuje konzumace před chirurgickým zákrokem. V těhotenství a období kojení je nutná konzultace s lékařem.

Krill olej můžete zakoupit na: https://www.001shop.cz/eterna-omega-3-krill-olej-590-mg-60-cps/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele simona
  simona

  beru ho pravidelně už cca rok a cítím se neskutečně dobře - beru ho na doporučení svého lékaře a už jsem na něho tam moc zvyklá, že ho asi budu brát pořád

  Srp 02, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama