Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

DLPA pro kontrolu váhy a nálady

Phenylalanin (DLPA) je esenciální aminokyselina. V těle jsou z ní vytvářeny další aminokyseliny. Společně s tyrosinem poskytuje stavební kameny pro tvorbu hormonů adrenalin a tyroxin. Organismus též dokáže přeměňovat fenylalanin na tyrosin, avšak ne již obráceně. Fenylalanin je účinný při snižování váhy, protože má účinek na sekreci štítné žlázy. Též hraje významnou roli při kontrole nadměrné chuti k jídlu.

Pokud se fenylalanin užívá 30 minut před jídlem snižuje podstatně apetit.
Tato aminokyselina je též důležitá pro správné fungování ledvin a močového měchýře.

Zdroje fenylalaninu:
Fenylalanin se nachází v dostatečném množství v tvarohu, mléku, cottage sýru, luštěninách, drůbežím mase, v piniových oříšcích, v arašídech, v pistáciích, mandlích, listové zelenině a v celozrnných obilovinách.

Příznaky nedostatku:
Nedostatek fenylalaninu může vést k rozličným symptomům včetně překrvených očí, šedého zákalu (katarakta) a změn nálad a chování, včetně depresí , psychotického a schizofrenního chování.

Terapeutické využití:
Phenylalanin má mnohá terapeutická využití. Byl shledán účinným při léčbě obezity a je užíván jako supresant nadměrné chuti k jídlu. Byly provedeny testy v trávicím traktu, kdy aminokyselina tryptofan společně s fenylalaninem spustily produkci cholecystokininu (CCK), který navozuje pocit sytosti a ukončení příjímání potravy.

Další pozitivní efekt, který se dostavuje 24.48 hodin po užití DLPA je pocit bdělosti a čilosti, zvýšení sexuálního apetitu a zlepšení paměti. Pokud se vyskytují depresivní nálady, tak jsou zmírňovány. Depresivní stavy jsou obecně zlepšeny či odstraněny během několika dní, kdy se užívá denně 100-500 mg DLPA.

Upozornění:
Pozor při užívání se musí dávat u hypersensitivních pacietů.
U lidí s vysokým krevním tlakem by měly být užívány pouze nízké dávky 100 mg a krevní tlak pravidelně kontrolován.
Zdroj: H.K. Bakhru - Vitamíny, které léčí

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Roxana
  Roxana (anonym)

  Mnnn, tak to je super! Jen jestli je to pravda

  Dub 10, 2009
 • Obrázek uživatele zkusenost
  zkusenost (anonym)

  anokoupil jsem si tento produkt pred tydnem, beru jej 2 denne a mam uplne stejny pocit hladku jako bych si jej nebral. Kdyz jeden den vynecham, tak nepoznam jestli sem si jej vzal nebo ne. Nevim, ale nejsem si vedom ze bych delal neco spatne :-/

  Črv 08, 2011
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Před 5 měsíci jsem přestala kouřit. Přípravek beru asi 3 týdny a teprve teď začínám pociťovat sníženou chuť k jídlu. Takže radím- vytrvat!

  Črv 03, 2012
 • Obrázek uživatele Lama
  Lama (anonym)

  máte někdo zkušenost, jestli opravdu funguje proti chuti k jídlu? A co to zlepšení nálady? nebo je to jen další nesmyslné vyhazování peněz?

  Lis 23, 2014
 • Obrázek uživatele ¨Jakub
  ¨Jakub (anonym)

  Pokud chcete neco na zvyseni dopaminu tak doporucuji Acetyl L Tyrosine. Ma lepsi vstrebatelnost, lepe pronika Hematoencefalickou barierou. K sehnani kvalita zde: http://www.iherb.com/now-foods-l-tyrosine-500-mg-120-capsules/836?rcode=fhf691

  Říj 10, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama