Doplňky stravy prospěšné při lupénce a ekzémech

Lupénka a ekzém jsou kožní choroby, které mohou být způsobeny různými faktory, včetně genetiky, hormonálních změn a stresu. Existuje mnoho doplňků stravy, které mohou být prospěšné pro lidi s těmito kožními potížemi, ale je důležité si uvědomit, že účinnost těchto doplňků se může lišit u různých lidí.


Některé doplňky stravy, které mohou být prospěšné pro lidi s lupénkou nebo ekzémem, jsou:·        

Omega-3 mastné kyseliny: Tyto kyseliny pomáhají snižovat zánět v těle, což může být prospěšné pro zlepšení stavu lupénky a ekzému.


·        

Vitamin D: Vitamin D má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci snížit zánět v těle a zlepšit stav lupénky a ekzému.


·        

Zinek: Zinek má antioxidantní a protizánětlivé účinky, které mohou pomoci chránit pokožku před poškozením a zlepšit stav lupénky a ekzému.


·        

Vitamin A: Vitamin A je důležitý pro zdraví kůže, může pomáhat při tvorbě nových buněk a zlepšit stav lupénky a ekzému.


·        

L-cystein : L-cystein je aminokyselina, která má antioxidantní účinky a může chránit pokožku před poškozením volnými radikály. L-cysteine může pomoci posílit pokožku a zlepšit její vzhled.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

  • Obrázek uživatele Tom
    Tom (anonym)

    Vitamín D3 2500 od Solgaru mne každý rok zachraňuje při mrazech před chladovým ekzémem - nejprve svědivé pupínky a pak mokvání. Než jsem začal tento vitamín v zimě užívat, tak jsem mě ekzém každý rok, jakmile teplota klesla pod 0 a nezabíralo skoro nic, kortikoidy to přechodně zlepšily,ale pak to bylo ještě horší.

    Feb 19, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama