Reklama

Doplňky výživy pro muže

Článek přináší přehled vitamínů, minerálů a bylinek, které mají pozitivní vliv na mužské pohlavní orgány a na mužskou plodnost.

Za poslední desetiletí dvojité slepé klinické zkoušky prokázaly, že 320 mg extraktu z bobulí saw palmeto je bezpečnou a efektivní látkou v boji se symptomy nezhoubného zvětšení prostaty (BPH).

Tříletá německá studie prokázala, že užívání 160mg extraktu z minipalmy 2x denně redukuje noční močení u 73% pacientů a zlepšuje proud moči. V dvojité slepé zkoušce, 160 mg extraktu 2x denně bylo stejně efektivní jako finasterid (Proscar) bez vedlejšího účinku, jako je ztráta libida.

Saw palmeto zabraňuje přeměně testosteronu na dihydrotestosteron - aktivní formu testosteronu.

Reklama

Vhodné aplikace:

  1. Nezhoubné zvětšení prostaty (benigní hyperplazie prostaty BPH) - vědecky podložený účinek
  2. Zánět prostaty (prostatitis) - podpůrný účinek při léčbě antibiotiky
  3. Padání vlasů - několik studií prokázalo účinek při užívání společně s betasitosterolem
  4. Podpora tvorby spermií a zvýšení sexuální výkonnosti u mužů - vědecky nepodloženo
  5. Ochrana urogenitálního systému mužů

Korejský ženšen -

Vědecky ověřený účinek při erekční dysfunkci - Korejský ženšen má schopnost zvyšovat libido a udržet erekci. Dále zvyšuje atletickou výkonnost a mužskou plodnost. Jedna předběžná studie zjistila, že korejský ženšen zvyšuje u mužů počet spermií a jejich pohyblivost.  Užívané dávky byly 4g denně.

L- arginin - L- ornitin   Arginin zvyšuje počet i pohyblivost spermií . Dodávání argininu může zvýšit množství oxidu dusičného - látky, která podporuje erekci penisu. Arginin i ornitin ochraňují játra a podporují růst a regeneraci svalů.

Vitamín E - Je vitamínem plodnosti. Vitamín E pomáhá posilovat životaschopnost spermatu nízké kvality. Vědci z University of Montreal v Kanadě podávali doplňky s obsahem vitamínu E a selenu mužům, kteří měli malé množství spermií, a které byly navíc málo životaschopné. Po čtyřech měsících užívání se projevy životaschopnosti spermií výrazně zlepšily. Pohyblivost spermií se zvýšila a přežívalo větší množství spermií, které měly normální tvar. Zlepšení pokračovalo po celý zbytek šestiměsíčního výzkumu. Když muži přestali preparáty užívat, vrátila se kvalita spermatu do předchozího stavu. 
Při jednom britském výzkumu bylo třicet mužů rozděleno do dvou skupin. Jedna dostávala 600 IU vitamínu E a druhá placebo. Po třech měsících si skupiny vyměnily pozici. Vitamín E zlepšil vitalitu spermií u obou pozorovaných skupin.

Tribulus Terrrestris - Tato rostlina obsahuje rostlinné steroly zvyšující hladinu tzv. luteizačního hormonu, který přímo stimuluje vylučování mužského pohlavního hormonu testosteronu.
Tribulus má následující účinky: zvyšuje hladinu testosteronu, podporuje nárůst svalové hmoty a síly, příznivě působí na spermatogenezi, zvyšuje obranyschopnost organismu

Zinek - Třebaže množství zinku v těle bývá velmi malé, z hlediska mužské plodnosti jde o zásadní prvek. Zinek se soustřeďuje v mužských pohlavních žlázách i vlastních spermiích a pomáhá vytvářet spermie a mužské hormony. Muži ztrácejí určité množství zinku v potu a také v moči. Pokud jim zásoby tohoto prvku klesnou, sníží se i hladina mužských hormonů a plodnost. Tělo potřebuje pouze malé množství zinku, a to z mnoha zdrojů.

Lykopen - Zřetelně zpomaluje stárnutí prostatických buněk, a tím oddaluje vznik rakoviny. Lykopen je jedním z řady karotenoidů, známých svými antioxidačními vlastnostmi. Jejich základní funkcí je napojovat se na volné radikály tak, že mohou být následně zneškodněny a vyplaveny z organismu. Zamezují tak jejich negativnímu účinku ve smyslu poškození buněk a buněčných chromozomů. Jelikož je tkáň prostaty extrémně vnímavá k vlivům prostředí, je také extrémně zranitelná z hlediska poškození volnými radikály. Z toho plyne význam lykopenů pro organismus.

Gold specifics Prostate support - Velmi účinná speciální směs Saw palmetta, křemíku, lykopenu,  zinku, izoflavonů a dýňových semínek, která podporuje zdraví prostaty.

Reklama

Komentáře

Vimax Pills - … (St, 4. 7. 2012 - 16:07)
Doporučuji Vimax Pills s novým efektivnějším složením - Záruka vrácení peněz 2 měsíce pro zákazníky. Koupil jsem si jen 5 balení a za 3 měsíce jsem dosáhl zvětšení penisu o 2 cm
Vimax Pills s … (St, 4. 7. 2012 - 16:07)
Doporučuji Vimax Pills s novým efektivnějším složením - Záruka vrácení peněz 2 měsíce pro zákazníky. Koupil jsem si jen 5 balení a za 3 měsíce jsem dosáhl zvětšení penisu o 2 cm
michal (St, 9. 1. 2013 - 23:01)
Chceme se s vámi podělit o svoji zkušenost.
Doporučujeme používat pravidelně, nejlépe denně, 7 základních produktů pro zachování zdraví a udržení dobré kondice dospělých i dětí:
1) hojivou a ochrannou zubní pastu z aloe a propolisu,
2) bezpečný deodorant bez hliníkových solí,
3) vyživující tyčinku na rty z aloe a jojoby,
4) 1-2 lžíce jen kvalitní aloe vera,
5) 1 tabletu vitamínů s fytonutrienty, získaných z čerstvého optimálně zralého ovoce a zeleniny,
6) 1 tabletu lehce vstřebatelných minerálních látek a stopových prvků v optimálním poměru,
7) do pitného režimu zařaďte jemný harmonizační čaj sestavený z 11 zdraví prospěšných rostlin.
Už za krátký čas poznáte změnu.
Naše rodina je používá k plné spokojenosti už řadu let. Aloi a občas i vitamíny a minerály dáváme i našemu pejskovi a zakrslému králíčkovi.
Vyjmenované, ale i další produkty k nápravě různých zdravotních problémů a jiné pro údržbu a opravy „karosérie“ organismu distribuuje lékařská poradna Harmonie Kladno. Mail: info.harmonie (zavináč) volny.cz. Poradí vám, co přírodního použít při nejrůznějších zdravotních potížích. A taky vám to pošle. I se zárukou - pokud byste nebyli s produkty spokojeni, můžete je vrátit a peníze dostanete zpátky.
míchal (Čt, 10. 1. 2013 - 10:01)
Jó a ještě si utírejte hubu a prdel hedvábným papírem s kytičkama!
Honza (So, 16. 3. 2013 - 00:03)
Ahoj, no ale je možné, aby to měl Vimax tak dobré výsledky, jako uvádějí o Xtrasize na www.extrasize.cz ?
Kamil (St, 3. 4. 2013 - 23:04)
Ahoj, no ale je možné, aby...Jo a nejlépe obojí jedním najednou :)
Kamil (St, 3. 4. 2013 - 23:04)
Ahoj, no ale je možné, aby...Jo a nejlépe obojí jedním najednou :)
Michal (St, 20. 9. 2017 - 10:09)
Vy v tom článku celkem motáte jedno přes druhé. Nejdř´´ive píšete o vitamínech a minerálech /E, B, lykopen/, ale pak plynule přejdete na konkrétn´´i rostliny /saw palmetto, tribulus/.. Tak o čem je článek? O rostlinách nebo o živinách?

Přodám nějaké´relevantní čtení:

Vše o spermiích a plodnosti -- https://www.vimax.cz/sperma/
Vše o tribulusu terrestris -- https://www.vimax.cz/tribulus-terrestris/

Vše o vitamínech -- https://www.vimax.cz/vitaminy-pro-muze/
Daniel (St, 15. 8. 2018 - 12:08)
Určitě doporučuji se podívat na stránky: https://zvetsit-penis.cz/ myslím si, že tam najde co hledáš.
Makyavella (St, 4. 9. 2019 - 10:09)
https://www.erekce.cz/zinek-erekce-libido-plodnost/
Zdravim, prikladam vysledky studii /zjednodusene a ne slozite odborne/, ktere prokazuji ucinky ZINKU na plodnost, erekci a libido.. Zinek ma samozrejme prospesny ucinek i na pohlavni zdravi zen.. Informace zde - https://www.erekce.cz/zinek-erekce-libido-plodnost/
ecinazuz (Čt, 21. 4. 2011 - 20:04)
mám velmi dobrou zkušenost s přípravky Finclubu. mají také výborně propracovaný plán péče pro zdraví, kde jsou doporučené přípravky pro různé kategorie- muže, ženy, děti ...
http://www.fcc-club.wbs.cz/Vyrobky-dle-ucinku.html#mu_i
Reklama