Reklama

Pravidla proti vzniku vrásek

Proti předčasnému vzniku vrásek nás může chránit především správná výživa a dodržování zásad zdravého životního stylu.

Chceme-Ii předejít vráskám, je třeba dávat přednost pokrmům, bohatým na vitamín E jako velmi cenný katalyzátor biochemických procesů našeho organismu. Mezi doporučovanými pokrmy jsou: brokolice, obilné klíčky, sójové boby, fazole, špenát, růžičková kapusta, výrobky z integrální mouky, mátové listy, celerové listy, mrkvová nať.

Jak sami vidíte, naše jídelní zvyky ve značné míře vylučují použití vnějších částí některých zelenin- jako listů a natě. Zbavovat zeleninu listů nebo odřezávat nať celeru, používat jenom "Iepší" části, je z hlediska výživy omyl, protože odhazujeme cenné zdroje vitamínu E.

Celkem vzato strava, zaměřená proti vzniku vrásek, musí obsahovat potraviny s vitamíny A, E a PABA, která se nachází v ledvinkách, ve výrobcích z integrální mouky, v rýži, obilných plevách, játrech a melase.

Z tohoto hlediska si každý může vybrat stravu, potřebnou k předcházení vzniku vrásek. Pokud se týká vitamínových integrátoru, jejich dávky jsou odvislé podle jednotlivých případů a podle podmínek životosprávy. Na závěr uvádíme doporučení dietologa Earl Mindella z jeho knihy "Shaping up with vitamins": "náležitá dávka kyseliny pantotenové (až 1 miligram za den) a dále vitamínu C (1 gram za den), a přidáme-li při konzumaci mastných kyselin ještě dávku vitamínu A, B a minerálů, to vše dokáže vyhladit pokožku a vrásky".

Reklama

Vedle výživy jsou to faktory vlivu prostředí a způsobu života, které způsobují urychlené uvadnutí pokožky. Dodržujte zhruba tyto zásady proti předčasnému vzniku vrásek:

- nekouřit, protože pokožka povadne a zešedne,

- spát 7-8 hodin denně,

- nevystavovat pokožku slunci po dlouhou dobu, navykněte si raději opalování denně, ale krátkou dobu,

- nevystavovat se přehnané fyzické námaze, i v těchto případech dochází ke zvýšené spotřebě vitamínu E oproti běžnému fyzickému zatížení,

- co možná nejméně se zdržovat - žít - ve znečištěném prostředí,

- co nejméně užívat estrogenů, které jsou antagonní k vitamínu E,

- vyhýbat se stresu a nepodléhat pocitům frustrace (dochází tak ke spalování mnoha vitamínů),

- jako ochranu pokožky užívat extraktu z vitamínu E,

- nevařit z průmyslově připravených polotovaru, které ztrácejí značnou část své

výživné hodnoty.

Zdroj: Antonello Fanto – Vitamíny a prevence

 

Reklama

Komentáře

Dotaz (Út, 3. 11. 2009 - 15:11)
Co je to "integrální mouka"? To zas nějaký blbec něco špatně přeložil, protože neví o co jde.
Linda (Út, 3. 11. 2009 - 16:11)

Tento pojem se běžne používá, než začneš machrovat a dělat chytráka, tak zkus třeba zagooglovat. "Co je to integrální mouka?
Integrální mouku lze vyrobit ze všech typů obilovin, včetně celého zrna. Termín "integrální" znamená, že mouka je získávána z celého zrna, tedy i ze slupky, která dělá mouku tmavou."
Bobo (Pá, 6. 11. 2009 - 23:11)
Většinu doporučení dodržuji již mnoho let, ale vrásky, mrchy, se klidě tvoří dál.
Martina (Po, 9. 11. 2009 - 12:11)
hojte, prodávám produktProArgi-9 Plus, který získal nobelovu cenu v oboru medicíny za objev oxidu dasnatého, jako signální molekuly v kardiovaskulárním systému!!!Dříve se prodával jen v Austrálii, Asii, USA atd...ale nyní je už i na českém trhu!!! Aktivuje znovu tělu vlastní produkci oxidu dusnatého, jenž začíná počátkem 25 roku našeho ivota postupně stagnovat, což je důvod proč stárnee. A od 40-tého roku tato produkce úplně vymizí.Naše tělo tdy v tomto věku už neprodu o přírodní produkt, tedy ne o chemiikuje žádný oxid dusnatý. Byl i napsán v časopise v USA jako nejlepší produkt století.Takže to proč stárneme je způsobeno tímto. Jedná se o přírodní produkt, tedy ne o chemii, která člověku škodí. Jsou to výtažky přímo z ovoce, zeleniny atd...třeba z ovoce, které u nás neroste.Je to taky na spoustu nemocí.Ale jelikož zde řešíte produkty na stárnutí, tak jsem se chtěla vyjádřit.Je to 300g(ve formě prášku) a dává se toho 1 lžička denně do vody podle chuti.Stojí to ale 2200kč,což je celkem hodně,ale máte to na hodně dlouho a je to opravdu dobré.Kdybyste někdo měl zájem,tak napište na [email protected]. Mějte se krásně a kdyžtak vám ráda zodpovím nějaké otázky ohlednětohoto produktu:-)Ještě jsem chtěla dodat, že se nejedná o nějaké umělé náhražky,ale o výtažky přímo jak už jsem psala z ovoce... Martina
Reklama