Jak zvládnout zkouškové období

Zkouškové období znamená pro většinu studentů stres. Zároveň jsou kladeny zvýšené nároky na funkce mozku - paměť a koncentraci. Existují přírodní látky, které mohou pomoci při zvyšování mozkové činnosti a zvládání stresu.

B komplex - komplex vitamínů B je stěžejní pro správné fungování nervového systému.  Je důležitý pro zvládání stresových situací.  Zlepšuje spánek a náladu.

Korejský ženšen, sibiřský ženšen či indický ženšen - ženšeny pomáhají organismu vypořádat se s fyzickou, psychickou i mentální zátěží. Zvyšují životní energii. Pomáhají zlepšit paměť a schopnost koncentrace. Působí proti únavě.

Lecitin - Je součástí nervového přenašeče acetylcholinu a je potřebný pro normální mozkové funkce. Blahodárně působí na paměť.

Speciální kombinované přípravky proti únavě či na zlepšení mozkové činnosti:

Gold specifics energy modulátor - Speciální směs, která podporuje energii organismu, zvyšuje vitalitu, odolnost a adaptabilitu organismu na stres. Chrání organismus před účinky škodlivých civilizačních vlivů. Obsahuje směs ženšenů, koenzym Q 10, niacin, vitamín B12 a kyselinu alfa-lipoovou.

Mozkové nutriety - Aminokyseliny, vitamíny skupiny B, lecitin a jinan dvoulaločnatý zlepšují mozkovou činnost. Jsou vhodné pro manažery, studenty, lidi trpící stresem, depresí či degenerativním onemocněním nervového systému.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele pro mk
  pro mk (anonym)

  Autor článku objevil s vitamínem B nový světadíl (konkrétně jde o Ameriku).

  Pro 29, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Lecitin výborný na paměť...tak jsem zkusila Brainstart, koupila jsem si jej výhodně na internetu. Musím říct, že fakt účinkuje hlavně se mi tam fakt zamlouvá ta guarana. Takže bych doporučovala dál!

  Říj 24, 2013
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  zkuste Gotu-kolu, k maturitě k nezaplacení

  Říj 25, 2013
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  Já taky zkoušela brainstart a zabral mi. Užívala jsem dva měsíce před zkouškovým.Vypila jsem méně kávy a energetických nápojů, více jsem se soustředila. Prosím tě co to je Gota - Kola?

  Lis 20, 2013
 • Obrázek uživatele Hroznovycukr
  Hroznovycukr

  Ahoj, pro dodání energie je výborný také hroznový cukr. Buď jako cukrové bonbony, nebo jako sypaný cukr "Glukopur".. to je čistý hroznový cukr. Dají se z něj udělat "energetické" nápoje :) Ale zase není dobré to s hroznovým cukrem přehánět.. taky je škodlivý na zuby jako běžný cukr a dokonce je dobré pohlídat si "denní dávku" - píšou tu: http://www.glukopur.cz

  Feb 18, 2015
 • Obrázek uživatele Abrc
  Abrc (anonym)

  ja mam vyzkouseno VITO LIFE - Guarana

  Lis 25, 2015
 • Obrázek uživatele Josefka
  Josefka (anonym)

  Kdyz mam zkouskove, tak sazim na Cordyshen. Je to takovy prirodni doping, který mi pomuze zvladnout zkouskove v klidu. Mam energii na uceni a nestresuju zbytecne, jsou fakt super.

  Bře 14, 2017
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  Když mám zkouškové, tak používám potravinové doplňky, protože jinak bych se nejenže vůbec nevyspala, ale také bych po nějakém čase ztratila pozornost, že bych stejně pak neuměla nic moc

  Pro 06, 2020
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Jo něco co nakopne mozek celkem bodne no. Také používám pilule no. Mám osvědčenou svoji značku, co má kvalitní přírodní složení a jsem s tím spokojená

  Pro 07, 2020
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Jo také se můžu přidat do týmu, co rádi sáhnou po nějaké pomoci v podobě doplňků stravy. Myslím, že bychom se za to neměli stydět. Hlavní je tu zkoušku udělat a jestli se to naučíme s tabletkama, kávou nebo učebnicí pod polštářem je na každém z nás.

  Pro 08, 2020
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Prý učebnicí pod polštářem :D Jojo to fakt pomůže :D Ne osobně jsem nedala dopustit na X-eSpeed, který jsem začla loni používat, když jsme na to studium začali být víceméně sami.

  Led 19, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama