Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kdy se vyplatí nakupovat velká balení vitamínů a minerálů

Velká balení vitamínů a minerálů se vyplatí ekonomicky téměř vždy, pokud je opravdu využijete. 1 tableta či kapsle vychází podstatně levněji, koupíte-li si balení na více měsíců. V jakých situacích lidé užívají doplňky stravy dlouhodobě?

Pokud žijete či pracujete dlouhodobě ve stresujících podmínkách, určitě byste měli uvažovat o dlouhodobějším užívání buď kvalitního multivitamínu či B-komplexu.

Pokud se chystáte otěhotnět, jste těhotná či kojíte, je výhodnější využít větší balení vitamínů pro těhotné a kojící ženy.

Máte-li chronické onemocnění, je též žádoucí a výhodnější dlouhodobější doplňování živin v podobě doplňků stravy. Jednoměsíční užívání většinou nepřináší požadovaný efekt.

Vyšší nároky na živiny, vitamíny a minerály klade těžká fyzická práce či vrcholový sport.

Pokud ženy chtějí oddálit stárnutí kůže, je žádoucí užívání speciálních vitamínů a minerálů určených pro výživu pleti, vlasů a nehtů po dobu alespoň po dobu tří měsíců v roce.

Pravidelné doplňování živin je prospěšné i při různých dietách či při nevhodném stravování, kdy nemůžete zaručit, že máte kvalitní pestrou stravu.

Velká balení se vyplatí i tehdy, pokud vitamíny užívá více členů rodiny či pokud se rozhodnete  s někým podělit.

Autor: mk

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Kiara
    Kiara (anonym)

    Vyplatí se to skoro vždy, jen je to najednou docela ranec.

    Lis 25, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama