Reklama

Kdy se vyplatí nakupovat velká balení vitamínů a minerálů

Velká balení vitamínů a minerálů se vyplatí ekonomicky téměř vždy, pokud je opravdu využijete. 1 tableta či kapsle vychází podstatně levněji, koupíte-li si balení na více měsíců. V jakých situacích lidé užívají doplňky stravy dlouhodobě?

Pokud žijete či pracujete dlouhodobě ve stresujících podmínkách, určitě byste měli uvažovat o dlouhodobějším užívání buď kvalitního multivitamínu či B-komplexu.

Pokud se chystáte otěhotnět, jste těhotná či kojíte, je výhodnější využít větší balení vitamínů pro těhotné a kojící ženy.

Máte-li chronické onemocnění, je též žádoucí a výhodnější dlouhodobější doplňování živin v podobě doplňků stravy. Jednoměsíční užívání většinou nepřináší požadovaný efekt.

Vyšší nároky na živiny, vitamíny a minerály klade těžká fyzická práce či vrcholový sport.

Reklama

Pokud ženy chtějí oddálit stárnutí kůže, je žádoucí užívání speciálních vitamínů a minerálů určených pro výživu pleti, vlasů a nehtů po dobu alespoň po dobu tří měsíců v roce.

Pravidelné doplňování živin je prospěšné i při různých dietách či při nevhodném stravování, kdy nemůžete zaručit, že máte kvalitní pestrou stravu.

Velká balení se vyplatí i tehdy, pokud vitamíny užívá více členů rodiny či pokud se rozhodnete  s někým podělit.

Autor: mk

 

 

Reklama

Komentáře

Kiara (Pá, 25. 11. 2022 - 18:11)
Vyplatí se to skoro vždy, jen je to najednou docela ranec.
Reklama