Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kelp pro podporu funkce štítné žlázy

Kelp jsou mořské řasy. Jedná se o koncentrovaný zdroj minerálů včetně jódu, draslíku, hořčíku, vápníku a železa. Kelp jako zdroj jódu pomáhá při vytváření hormonů štítné žlázy, které jsou nezbytné pro uchování normálních funkcí metabolismu.

Vhodné aplikace:

Nedostatek jódu v organismu

Kdo je náchylný k nedostatku jódu:
Lidé, kteří nejedí mořské řasy, ryby, mléčné výrobky, sůl.

Nedostatek jódu může způsobit sníženou funkci štítné žlázy, strumu (goitre) a kretenismus.

Běžné dávkování:
Od zavedení jodizované soli nejsou doplňkové zdroje jódu jako KELP pro většinu lidí nutné. Kelp může být však konzumován jako zdroj jiných minerálů.

Kontraindikace a lékové interakce:
Lidé s onemocněním štítné žlázy by se měli o používání KELPu poradit se svým lékařem. Interakce s jinými léky nejsou známy.

MK

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele ivana
  ivana (anonym)

  V článku se píše: Od zavedení jodizované soli nejsou doplňkové zdroje jódu jako KELP pro většinu lidí nutné. Kelp může být však konzumován jako zdroj jiných minerálů. To je naprostý nesmysl, protože aby došlo k optimálnímu využití určitých prvků nebo minerálů v těle, je ve většině případů nutné, aby šlo o jejich přírodní koncentraci společně s ostatními prvky a minerály, které teprve zaručí, že se požadovaný prvek dostane nerizikovou formou do těla. Není to tak dávno, co se třeba v Německu nedoporučovala konzumace mořských řas právě pro vysoký obsah jódu. Kontrastem k tomu byl pak trend cpaní jódu do všeho, kam to šlo, protože nedostatek jódu byl pro německé obyvatelstvo typický.

  Srp 18, 2006
 • Obrázek uživatele Erika
  Erika (anonym)

  je to velmi super

  Pro 08, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den, můžu si nějak ublížit když začnu kelp používat jen tak, nemám žádnou nemoc a ryby jím, ale mám zpomalený metabolismus?? Děkuji

  Dub 02, 2008
 • Obrázek uživatele lenka
  lenka (anonym)

  dobry den muzu uzívat kelp kdyz uzívam 1tab thyrozol denne

  Kvě 02, 2016
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  Není známo, zda kelp může ovlivnit účinnost léku Thyrozol. Je však důležité informovat svého lékaře o všech doplňcích stravy, které užíváte, aby mohl zohlednit možná rizika nebo interakce a popřípadě upravit časem dávkování léku.

  Led 19, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama