Koenzym Q 10 - zdroj energie pro buňky

Antioxidant, zdroj energie pro buňky, katalyzátor biochemických reakcí. Zvyšuje fyzickou i psychickou kondici (přepracování, stres), zpomaluje proces stárnutí a předchází nádorům, dodává energii srdečnímu svalu, výrazně zkracuje dobu rekonvalescence.

Účinky:

1) Zdravé cévy a srdce

Tento koenzym je účinný v případech městnaného srdečního selhávání, vysokého krevního tlaku, angíny pectoris, kardiomyopatie, prolapsu mitrální chlopně a regeneraci po operaci by-passu. Srdce využívá tuky jako primární zdroj své energie. Koenzym Q 10 je potřebný pro metabolismus mastných kyselin v mitochondriích. Získaná energie je srdcem využívána pro činnost srdeční pumpy, která zajišťuje cirkulaci krve cévami.
Antioxidační účinek na krevní lipidy ochraňuje cévy před aterosklerózou.

2) Antioxidant

Antioxidační účinky koenzymu Q 10 se zaměřují na tělesné tuky např. v buněčných membránách, tryglyceridy v krvi, cholesterol, mastné kyseliny, tukové tkáně mozku a nervového systému.

3) Sportovní výživa

Studie prokázaly, že dodávání Koenzymu Q 10 zvyšuje tréninkovou kapacitu a transport kyslíku u lidí se sedavým zaměstnáním. Jedna studie testovala mladé muže se sedavým zaměstnáním při suplementaci 60 mg koenzymu denně a zaznamenala zlepšení o 3-12% za 4 týdny. Vhodné dávky budou u různých sportů rozličné, vzhledem k faktu, že aerobní cvičení zvyšuje tvorbu škodlivých volných radikálů.

4) Kontrola váhy

Koenzym Q10 urychluje přeměnu uloženého tuku na ATP, což umožňuje jeho spalování na energii. Koenzym může být nápomocen při redukci váhy zejména v kombinaci s aerobním cvičením.

Vhodné aplikace:

 

 

 • Onemocnění srdce a cév
 • Vysoký krevní tlak (hypertenze)
 • Angína pectoris
 • Kardiomyopatie
 • Srdeční arytmie
 • Únava
 • Nadváha
 • Sportovní výživa
 • Ochrana před působením volných radikálů

  Typické dávky:
  30-200 mg denně

  Kontraindikace/ lékové interakce:
  Vysoké dávky mohou snižovat účinek warfarinu (léku na ředění kreve). Pokud užíváte warfarin, neužívejte koenzym Q10 bez dohledu lékaře. Též konzultujte s lékařem, pokud jste koenzym Q 10 užívaly před warfarinem.

  Koenzym Q 10 60 mg ve vegetariánských kapslích můžete zakoupit na http://www.001shop.cz/ nebo v prodejně s vitamíny a přírodní kosmetikou Krakovská 22, Praha 1, Tel: 296230202 od Po do Pá mezi 9-17.hod

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Uzivam v soucasnosti koenzym Q10 v tobolkach , na doporuceni lekare... potrebovala jsem trochu energie, jsem hodne unavena... zatim mam z toho dobry pocit, citim se lip.

  Srp 10, 2010
 • Obrázek uživatele Vláďa
  Vláďa (anonym)

  Dobrý den,dělám skladníka již 23let a za rok mi bude 50let.Chtěl jsem se zeptat zda by jste mi nedoporučily nějaké vitamíny(stravu) abych mohl toto zaměstnání(fyzicky náročné)vykonávat.Děkuji Prokop

  Črv 18, 2013
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Já bych doporučila z vlastní zkušenosti užívat Coenzym Extra od Da Vinci. Obsahuje nejvyšší množství koenzymu na trhu. Já užívám hlavně na udržení cholesterolu a cítím se to něm více vitálnější.

  Srp 26, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama