Křemík - minerál krásy

Křemík je esenciální stopový minerál. Křemík je nezbytný pro správné fungování buněk a tkání a syntézu vitamínu B1 v lidském organismu. Kontroluje přenos nervových impulsů. Přispívá k posilnění kostí. Je též nezbytný pro růst vlasů, nehtů a zubů. Chrání kůži před ochabováním a rozjasňuje oči. Proto je nazýván minerálem krásy.

Křemík je též užitečný při hojení slizničních a kožních onemocnění a při tuberkulóze.

Zdroje křemíku:
Hlavní zdroje jsou jablka, pomeranče, třešně, mandle, rozinky, penatové ořechy, syrové zelí, cibule, karotka, čekanka, lilek, dýně, celer, červená řepa, okurka, ryby, med a zrna. Pro zvýšení příjmu křemíku je vhodné jíst celozrnné obiloviny, protože ty obsahují lehce vstřebatelný křemík.

Příznaky nedostatku:
Nedostatek křemíku způsobuje u zvířat poruchy růstu a deformity kostí. Deficit u lidí může vést k měkkým lámavým nehtům, oslabení či vypadávání vlasů, předčasné tvorbě vrásek, slabému vývoji kostí, osteoporóze (řídnutí kostí). Hlavní příznak nedostatku křemíku je přecitlivělost na chlad, někdy je pociťován dokonce v ústech.

Zdroj: H.K. Bakhru - Vitamíny, které léčí

Flexosil je je potravinový doplněk obsahující organický křemík.

Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele andrea
  andrea (anonym)

  ja si myslim,ze to jsou pekanove orechy.setkala sem se s nimi na blizkem vychode.jsou tmavsi a placatejsi a moc dobre.v cesku sem je nevidela.

  Feb 09, 2006
 • Obrázek uživatele vlckova
  vlckova (anonym)

  Nemám věcnou připomínku, ale spíš by mě zajímalo, co to jsou penatové ořechy. Jde snad o u nás ne známý druh ořechů nebo o chybu překladatele? (peanuts=burské oříšky) J.Vlc

  Led 12, 2006

Přidat komentář

Reklama

Reklama