Mohou živiny podpořit růst vlasů?

Podle nové studie Tropical Life Scientes Research mohou tokotrienoly-přírodní sloučeniny příbuzné vitamínu E podpořit růst vlasů o 34%.

Vitamín E je složen ze čtyř tokotrienolů a tokoferolů, nazývaných alfa, beta, gamma a delta.

V této studii 38 lidí (převážně mužů) se ztrátou vlasů bylo náhodně rozděleno do skupin užívajících 100mg směsi tokotrienolů a 46IU vitamínu E (alfa-tokoferolu) nebo placebo po dobu osmi měsíců. Počet vlasů v určité oblasti skalpu byl monitorován u všech účastníků po čtyřech a osmi měsících.

Skupina užívající tokotrienol měla v průměru o 34% vlasů více než skupina užívající placebu, u které došlo k mírnému úbytku vlasů.

Autoři studie k tomu podali komentář: „Možné vysvětlení efektu je dáno silnou antioxidační aktivitou tokotrienolů, které pomáhají redukovat peroxidaci tuků a oxidativní stres v pokožce hlavy, který je dáván do příčinné souvislosti s alopecií (vypadáváním vlasů).“

Jednalo se o malou studii. Proto bude nutný další výzkum pro potvrzení role tokotrienolů v prevenci vypadávání vlasů.

Zdroj: Jane Hart, MD - Solgar

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Johny
  Johny (anonym)

  Chyba! Vědci spočítali, že ty vlasy vyrostou o celých 35, 52%! No nekupte to! Jak je něco přesně spočítaný, tak už tomu přece musíme věřit!

  Kvě 31, 2011
 • Obrázek uživatele tomaslezal@yahoo.com
  tomaslezal@yahoo.com (anonym)

  rust vlasu podporuje jedine semeno, chco to pekne nastrikat nejlepe nekolikrat denne

  Čer 03, 2011
 • Obrázek uživatele Jitulina82
  Jitulina82

  No tak vlasy potřebují keratin, že jo, jinak by nerostly. Takže je třeba použít vlasovou výživu s keratinem. Třeba Clinical Hair-Care, používala jsem ho, docela dobrý. P.S. Prosím chlapy prasáky, jako je tomaslezal... aby sem nepřispívali, nebo když už tak ať je to k tématu.

  Bře 16, 2014
 • Obrázek uživatele v
  v (anonym)

  No tak vlasy potřebují...To tady budeš tapetovat svou reklamou celý den, dealerko?

  Bře 16, 2014
 • Obrázek uživatele Luki
  Luki (anonym)

  Na blogu jsme se blize povenovali nejenom jidelnicku, ale i konkretnim pripravkum a doplnkum, ktere jsou dobre pro vyziveni vlasu zevnitr tela — https://www.slimming.cz/vitaminy-na-vlasy/

  Dub 17, 2018
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Manželovi dost padali vlasy a kamarád mu doproučil provexin a ten mu proti padání dost pomohl, je to gel, který si musí vtírat do vlasů dvakrát denně. Začal to používat před půl rokem.

  Srp 15, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama