Multivitamin zpomaluje rozvoj viru HIV

Multivitaminové tablety, vynález minulého století, zažívá opět své zlaté časy. Vědci totiž potvrdili, že rozvoj viru HIV v těle nakaženého člověka se zpomaluje užíváním jedné tablety multivitaminu denně. Vědci z Harvardské univerzity tak potvrdili, že nástup choroby AIDS může být zpomalen levnou metodou dostupnou téměř každému člověku. Nutno podotknout, že ani multivitamin však HIV není schopen vyléčit zcela.

Vědci od roku 1995 sledovali více než tisícovku těhotných žen z Tanzanie, jež byly nakaženy smrtelným virem HIV. Rozdělili je na několik skupin a jednotlivě jim podávali tablety obsahující vitaminy B, C a E, multivitamin s vitaminem A, samotný vitamin A a placebo. Z výzkumu jejich zdravotního stavu vyplynulo, že nejlépe se dařilo ženám, jež dostávaly tablety s vitaminy B, C a E. O třicet procent se u nich snížila náchylnost k rozvoji nejpozdější fáze infekce HIV a také úmrtnost během celého výzkumu. Snížila se také náchylnost k rozvoji bolavých zánětů ústní dutiny, vyrážky a únavy. Nejhůře skutečně dopadly ženy, jimž bylo podáváno placebo.

Analýza krevních testů žen, které užívaly tablety s multivitaminem, prokázala vysokou hladinu životaschopných imunních buněk a naopak nízkou hladinu virů HIV. To je velice příznivá zpráva především pro chudé v Africe. Zatímco totiž multivitaminová dávka na jeden rok pro jednoho nemocného by stála zhruba čtyři sta korun, dávka antiretrovirových léků přijde na zhruba dvacetinásobek.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  O této skutečnosti se ví už řadu let. Bližší o této problematice lze nalézt v knize "AIDS - chybná diagnóza".

  Srp 31, 2004
 • Obrázek uživatele Papick
  Papick (anonym)

  Nedávno jsem četl, že není prokázána spojitost mezi virem HIV a AIDS a přiklání se k tomu čím dále více doktorů. To jen tak pro zajímavost.

  Srp 26, 2004

Přidat komentář

Reklama

Reklama