Reklama

Nedostatkem hořčíku trpí velký počet lidí

Už mírný nedostatek hořčíku (magnézia) se projevuje i u zdravých lidí poruchami některých funkcí, podrážděností, napětím, citlivostí vůči hluku, vznětlivostí, hádavostí, úzkostlivostí. Při větším nedostatku se mohou dostavovat záškuby, chvění, nepravidelný tep, nespavost, tělesná slabost, křeče v lýtkách a chodidlech, mohou se třást i ruce natolik, že písmo se stává nečitelným.

Jen v posledních deseti letech prokázaly tisíce vědeckých studií, že nedostatek hořčíku je u lidí velmi rozšířený. Jednou z příčin jsou umělá hnojiva, protože rostliny pak nemohou hořčík z půdy vstřebávat - nehledě na to, že hořčík je ztracen, nevypijeme-li vodu, v níž se potraviny máčely či vařily.

Dále je při některých nemocech potřeba hořčíku velice zvýšená, např. u průjmu, ledvinové nemoci, cukrovky, právě tak jako při požívání alkoholu. Vypití 4 polévkových lžic silného alkoholu zvýší spotřebu hořčíku 5x. Velké množství hořčíku vyžadují také ženy, jež užívají antikoncepční tablety a estrogeny.

Při podávání hořčíku ve formě potravinových doplňků však nelze očekávat trvalé výsledky, není-li současně přijímána vhodná strava a podáván vitamin B6.

Přírodními zdroji hořčíku jsou především fíky, citron, grapefruit, kukuřice, mandle, ořechy, semena, tmavá zelenina a jablka.

Reklama

Reklama

Komentáře

Martin (So, 19. 8. 2006 - 12:08)
všechno co napsali je úplná pravda.
Dávejte si na to pozor,není to legrace.
Bohumil (Ne, 20. 8. 2006 - 20:08)
Rovněž plně souhlasím s výše uvedeným článkem.Vím, jak účinně a současně dopňovat hořčík a vitamín B6. Se zájemci to mohu konzultovat na e-mailu. Můj je bjaeger"tiscali.cz
J.S.F. (Pá, 25. 8. 2006 - 22:08)
Mam, nejaky cas zdr. problemy.Zacneme od zacatku, hraval sem vrcholove, tenis, pak se musel prestat, byla mi zjištěna juvenilní arthritida latex B pozitivní.Zhruba, před 6 měsíci, sem musel dlouho pracovat, cca 2 měsíce.Měl sem nepravidelný spánek, a vštšinu času, sem trávil u PC, často dlouho do noci.Jednoho takového večera(rána 05:00), po konzumaci kávy, cigaret se mi rozbišilo srdce, začali mi návaly, zhoršil se mi dech, a byl sem zmatený a panický, posléze šok.Od té doby se mi to stalo, cca 3 x.Byl em na vyšetření mozku, srdce, ale všechno mám v normě.Krev, také.LEdviny, mě čekají.Objevují se mi často škubání ve svalstvu, takové "tiky", občas mi "vynechá", přeskočí srdce, (Palpitace).Chtěl sem se zeptat, jestli to může, mít spojitost s nedostatkem magnesia?
Prosím o Radu na mail :
djfonique"hotmail.com
Martin (Čt, 14. 9. 2006 - 14:09)
Je mi 21 a mám problémy s únavou. Tento stav mě tíží už asi půl roku a postupem času se to docela zhoršuje. Mrknání víček, špatná koncentrace, stres, slabý třes rukou na levé ruce apod. i když spánek mám docela v pohodě, tak i tak se mi chce pořád spát. Jsem sportovec, ale poslední dobou to raději moc nepřeháním. Čím to je?.mohli byste mi něco doporučit co se týká stravy, vitaminu atd.?.
Chci být zase fit a užívat si spokojeného života jako dříve. Díky
pavel (So, 4. 11. 2006 - 19:11)
trpím potížemi asi 15 let,prošel jsem veškerými vyšetřeními co jsou možná,navštívil jsem vyhlášené lékaře,léčitele,,jsem absolutně zdraví.potíže se týkají svalových křečí,které se bez prášků a max.sebeovládání ,které jsem se za tu dobu naučil nedají vydržet.obvykle trvají hodinu,k tomu se dostaví propocení celého těla během minuty jak když skočíte do vody.lékaři řekli,že simuluji a jsem psychycky labilní a dali mi antidepresiva,bez zlepšení.začal jsem jíst dokonalou stravu,svičit rehabilitační cviky,posilovat, strečink,tenis.během sportu je to ok,ale potom je krize,ale když jsem absolutně zdraví tak jsem se ta léta ptal proč,stále jsem hledal,za masáže jsem už zaplatil desetitisíce,akupunkturu a všemožné preparáty.před 14 dny jsem se dostal na internetové stránky o hořčíku a jeho nedostatku a začal jsem číst.koupil jsem si magnesan,nechci dělat žádnou reklamu,ale po mnoha letech mě ráno nebolí celé tělo,můžu se narovnat.je to jen začátek,pevně věřím,že se to bude nadále zlepšovat,když podvědomě věříte jde léčba rychleji a já chci být zase na vrcholu.mám jen jeden dotaz,který jsem nikde nevyčetl,píše se ,že magnesan se může užívat je n měsíc,pak přestat a asi za dva měsíce znovu,ale co mezi tím,náhlé vysazení tak vysokých dávek asi taky nebude nejlepší,nebo brát menší dávky třeba jiný výrobek s nižší koncentrací,to bych poprosil poradit.
za tu dobu mě zaraží jen jedna skutečnost,lékaři to přece musí vědět,takových případů musí být spousty a tak se předepisují injekce,prášky,masáže ,lázně.ano,všechno zabírá na chvilku a pak jste zase dole.pokud bojujete a stále hledáte tak po malých krůčcích se někdy ano,někdy ne dostanete k cíli.teď věřím,že jsem jej našel i když to bude trvat nějaký čas a nebude to už nikdy na 100%,díky za každé zlepšení.
můj mail:jurasek.curda"seznam.cz
Zdenka (Čt, 7. 12. 2006 - 22:12)
Hořčík je prima,ale já měla příznaky jako vy a pomohla mi až Milgamma.Je to komplex vit.B.Injekčně.Držte se.
Markéta (St, 31. 1. 2007 - 11:01)
Dobrý den, mám zřejmě problém z nedostatku hořčíku. Měla jsem záchvat pokud se to tak dá nazvat. Nemohla jsem dýchat, bylo mi mdlo a třásla se mi kolena i ruce. Nejhorší bylo to že jsem nemohla pořádně dýchat a bylo mi těžko je mi tak stále i když beru magnezium v tabletkách. Jdu na vyšetření ale zároveň se ho bojím. Co mohu očekávat? Mám jedno dítě a paní doktorka mi řekla že to je vše ještě z těhotenství přitom je to dva roky po porodu navíc jsem před Vánoci prodělala zápal plic, může to být vše proto? Moje švagrová má latentní tetanii a já mám obavy že je to to samé, protože příznaky byli naprosto stejné. Je možné mít ještě druhé dítě? Děkuji moc za odpověd
Jana (St, 31. 1. 2007 - 14:01)
Jestli je to problém hořčíku, tak je řešení jednoduché, dostaneš hořčík v tabletách nebo injekčně. Deficit hořčíku je ale projevem stresu atd... U Tebe mi to ale připadá spíš jako panická ataka (porucha)...
jaroslav (Po, 5. 2. 2007 - 22:02)
Jednoduchá řešení nejsou vždy ta nejsprávnější. Hladina hořčíku v krvi či plasmě patří k základnímu bichemickému vyšetření a prto deiskuso o tom zda je odpovídající či ne je poněkud obsolentní a řešitlná vyšetřením. také klinická symptomatologie ( např. positivní Chvostkův příznak) svědčí mnohdy pro disbalancii v iontech. Není tedy lepší řešení než se odvzdat do rukou dobrého lékaře. Pokud se obtížně hledá je možno požádat zdravotní pojišťovnu o doporučení. Jinak jde o přístup v oblasti hořšíku a jinýcm minerálů poněkud deletntský, nedospělý.
Jan (Út, 6. 2. 2007 - 18:02)
Zdravím všechny.Má manželka má neustale zdravotní potíže s nedostatkem hořčíku.pravidelně v období menstruace k ní dochází k silným depresivním stavům nedostatkem dechu pocit težkosti na hrudníku.Stavy jsou různého projevu někdy horší nebo slabší.Pomáhá ji až aplikace hořčíku imjekcí u lékaře.Je to ale nějaké řešení aby stále navštěvovala pohotovost a nebyla jiná možnost léčení.Odepište prosím na e-mail 07janmiler"seznam.cz děkuji moc.
P.K. (St, 7. 2. 2007 - 11:02)
Len praktická rada - pretože to lekári vedia a aj sám na sebe som zistil, že niektoré lieky priam "požierajú" horčík, dostávam ho predpísaný (čiastočne) a aj sám si ho kupujem. Z tých všetkých druhov, ktoré sú na trhu, má najväčší obsah Mg ten šumivý, maďarský v lekárňach. Má chuť jahody a pomer obsah/cena je najvýhodnejší. Chuť sa ale časom preje, tak to striedam s inými. Zdar.
mirek (St, 7. 2. 2007 - 21:02)
.Magnézium

MUDr. David Studnička

Dalším prvkem, kterého se našemu organizmu nedostává je magnézium. Nejenže je ho značný nedostatek v běžné stravě, ale běžnou praxí je jeho zcela nesprávné podávání v doplňcích. Množství komerčně vyráběných kompozitních multivitamínů a dokonce i multiminerálů, sice obsahuje nepatrné množství magnézia, ale ve formě, která je tělu zcela nedostupná.

Proč takový zájem o magnézium?


Nebo spíše, proč takový do nebe volající nezájem o tento prvek, a o způsob jeho užívání?


Třes rukou, nesoustředěnost, ledvinové kameny, poruchy růstu a řídnutí kostí, trombózy dolních končetin ale i tranzitorní ischemické ataky, hyperkinetický syndrom u dětí, Alzheimerova choroba, bipolární či postaru maniodepresivní syndrom, hraniční poruchy osobnosti včetně různých lehčích forem schizofrenie, to vše lze dost dobře vidět v souvislosti s nedostatkem magnézia v organizmu. A syndromů z nedostatku či vyčerpání zásob magnézia v těle je mnohem víc!


U těžkých astmatických záchvatů pomůže intravenózně podané magnézium stejně tak, jako u maligních arytmií
Žanika (Čt, 8. 2. 2007 - 13:02)
Dovoluji si vás pozvat na nový web, kde najdete spoustu informací o zdraví a zdravém životním stylu. Dozvíte se, jak prakticky a jednoduše najít rovnováhu ve svém životě. Můžete hlasovat v našich anketách, naučit se praktickým přírodním léčbám a terapiím, pročíst si zajímavé informace a zkušenosti ostatních lidí a inspirovat se novými jednoduchými recepty. A navíc si o tom všem a nejen o tom můžete pohovořit na našem diskusním foru. Podívejte se sami www.nasezdravi.ic.cz
Monika (Út, 17. 7. 2007 - 11:07)
Ahoj lidi, mám problém, mám stéle pocit slabosti, vůbec. V práci jsem docela ve stresu, může to s tím souviset, nebo to může být něco jiného. Byla jsem na různých vyšetřeních ale nic mi nikde nenašli.Diky za odpověd. M
Marcela (Út, 21. 8. 2007 - 20:08)
tim ze jsi ve stresu,tim padem se u tebe snizuje hladina horciku v krvi.Zvolni tempo,zarelaxuj,uzivej horcik v tabletach-ze zacatku tak 3krat denne az se ti ulevi,ber jednu ale nevysazuj.K komu 2 a pul l tekutin.Uvidis ze bude lepe.M
ivana (St, 5. 9. 2007 - 07:09)
ANo, hořčík musíte kombinovat s dostatkem B6.
Osvědčil se mi přípravek:
MAGNEX+B6 180tbl. stojí v lékárně 165 Kč a vydrží na 6 měsíců.
Navíc je bez barviv a Ecek
Šárka (Čt, 15. 11. 2007 - 18:11)
dobrý den.Nedostatkem hořčíku jsem trpěla 8 let.Od 2.těhotenství.Všechny příznaky,brnění, návaly, závratě, bolesti hlavy, křeče atd.Brala jsem rok seropram/antidepresivum/kvůli přetrvávajícím bolestem páteře a vše se urovnalo/doplnil se tím serotonin/potom jsem otěhotněla a celé těhot.bez problémů.Malá bude mít 3 roky a je to v pohodě.Držte se.A hlavně klid, nevšímat si toho.
Vladislava (Čt, 3. 1. 2008 - 11:01)
Mám tři děti a jsem rok po porodu.Do října jsem plně kojila a od srpna jsme se dvakrát stěhovali.Teď,když jsem se dostala do relativní pohody,nemůžu v noci spát pro bolesti nohou.Budí mne úzkost a brnění celého těla a silné pocení.Poraďte prosím co mám dělat.Děkuji Vlaďka
Lupina (Út, 22. 1. 2008 - 14:01)
Dobrý den,občas se mi třese levá ruka,když něco uchopím....co to může být? Pak to zas přestane. Jiné problémy nejsou.
bungy fungy (Út, 22. 1. 2008 - 19:01)
Na doplnění hořčíku je dobrá hořčice obyčejná nebo francouská
jogi (Pá, 25. 1. 2008 - 13:01)
zazila jsem to same a do dneska zazivam ,v noci se potim a musim vstet ,mam krece v nohou a rukou ,delam sport a tim se shorsuje i situace,je to tak bez horciku ,vitaminu B a kalcia,nemohu existovat a ty jejich antidepresiva si muzou uzivat sami lekari,ze mne by udelali blazna. taky zelezo ma obrovsky vliv na tyhle stavy .vsechny tyhle vitaminy jsou zjistitelne v krevnim testu a kalcim vazane ne jen momentalni stav,tyto testy musim obcas priplatit ale je lepsi vedet jak to vypada nez se pradavkovat zrovna kalcium se rado usazuje a nadbytecny horcik vyloucite nanejvis prujmem.ahoj a nestonat
Marcela (Pá, 25. 1. 2008 - 21:01)
Ahoj všichni,
čtu tady všechny vaše problémy, ale obávám se, že se všechny nedají zařadit do škatulky "nedostatek hořčíku". Únavu způsobuje např. i nedostatek železa, bolest v končetinách třeba energetická nerovnováha v meridiánech. Nechci, aby to vypadalo, že si tu dělám reklamu, ale o tyto věci se zajímám a jako kartářka preferuji psychické příčiny, které dokážu nalézt a pomohu odstranit. Nevnucuji, ale nabízím na sebe kontakt: sibil1"seznam.cz
liba (Čt, 7. 2. 2008 - 14:02)
Jsem po operaci štítné žlázy.Od té doby mně
chytají dost často křeče do rukou a nohou,
dokonce i mezižeberní.
betyna (Pá, 29. 2. 2008 - 17:02)
pri stati ci spani ale mne se to deje pri milovani,kdyz jsem nahoru.co s tim delat
Návštěvník (Čt, 3. 7. 2008 - 16:07)
A co takhle magnezia, to není přírodní zdroj?
Návštěvník (Út, 15. 7. 2008 - 22:07)
Voda Magnezia je přírodné zdroj, ale není ho tam mnoho.
Karla (Ne, 19. 4. 2009 - 17:04)
je mi 14, ale taky beru Magnesium.. no teda.. brala jsem ho, pak jsem si dala prestavku, ale zacala jsem mit uzkost, od vcerejska je mi spatne, takze jsem magnesium zase zacala brat..
co.rine (Ne, 19. 4. 2009 - 23:04)
Mám dobrou zkušenost s Dologranem(hořčík,vápník)granulky ten obyč bez vitamínů,kolem 70,-Kč asi v lékárně.Rychlá pomoc a úleva pokud je příčina v nedostatku hořčíku.
ellen (Po, 7. 12. 2009 - 21:12)
magnesium chlorid- horcik

ahoj

ted jsem cetla prispevek, ze je dobre si poridit

magnesium chlorid = Mg. = Magnesium (Chlorid)

rozpustit a popijet denne male mnozstvi s vodou,

100g pro 3 litry vody

takze 33 g pro 1 litr vody

ale jenom ve flaskach ze skla ne plastik pouzivat

a z tohoto roztoku bereme malou snapsovou sklenicku, nejlepe po jidle nebo ke kave,
na lacny zaludek to pusobi jako slabsi projimadlo,

leci se tim usazeniny z vapniku ci kamen z vody nebo soli, ktera nam vlastne dela potize ruzneho druhu,

ja to ted beru 2 tydny a pusobi to vyborne, vrele doporucuji, cenove to neni zle,
Zdenka (Út, 27. 4. 2010 - 12:04)
Dobrý den, čtu si Vaše komentáře a musím konstatovat, že moje zkušenosti jsou dost podobné. Moje problémy začaly dva měsíce poté, co jsem přestala po dvou letech kojit. začalo to mírným brněním rukou a nohou, tomu jsem bohužel nevěnovala pozornost,vyhrotilo se to těsně před Vánoci silnými návaly střídajícími se s bušením srdce, necitlivostí prstů a dalšími drobnějšími příznaky. Manžel mně odvezl v noci na pohotovost, tam mi dali jen Lexaurin a poslali mně domů -diagnóza -přepracování, histerie, poté jsem absolvocala několik dalších návštěv lékařů,protože Lexaurin samozřejmě nepomohl, jen jsem byla u dvouletého dítěte ještě víc nemožná, a bohužel až na jednu místní lékařku nebyl nikdo schopný mi dát magnézium.Všechny výsledky - včetně EKG Holtera byli v pořádku, takže se na mě všude dívají jako na nervního hypochondra.Poslední čtyři měsíce beru Bioaktivní magnézium, situace se velice zlepšila, ale jakmile si den nebo dva nevezmu, okamžitě se příznaky vracejí, mám trošku strach, jak dlouho tahle "závislost " může trvat.
Chlorid magnezium (Čt, 19. 8. 2010 - 18:08)
magnesium chlorid-...Zkušenosti a cena?
[email protected]
jarmilka (Ne, 22. 8. 2010 - 16:08)
trpím potížemi asi 15...Nebudete tomu věřit,ale je to špatným vstřebáváním vitamínů a mineralů ve střevech.Naše generace má zanešená střeva lepkem,který je ve spoustě výrobků,protože se do všeho přidává pšenice,která ho obsahuje zvýšené množství.Žádný lékař Vám asi nepomůže,ani nemůže nejsou na připraveni.Pomoci se dá,ale nemohu Vám nic víc napsat,protože mi to vymazávají.
čtenář (Po, 23. 8. 2010 - 16:08)
Granvin- alias Radomír Pieter - 23 let bez odborného vzdělání Vám rád poradí, zn. Brouk Pytlík - práce všeho druhu.
Eva (Po, 23. 5. 2011 - 12:05)
Mam, nejaky cas zdr....Ahoj. Ja mela neco podobneho, PRiznaky jsem mela jako na mrtvicku + tresy rukou, spatne videni a mnoho dalsiho. Pouze mi natocili EKG, vzali krev a poslali na neuroloogii, kde mi zkouseli reflexi od hlavy k pate. Vysledek - hyperventilacni tetanie. Je vice druhu a trpi ji vetsina lidi. Zpusobuje ji nedostatek horciku v tele a hlavne nemoc je zivena stresem. Zkus se zeptat sveho lekare, ale z toho, co jsi psal, bych to hadala take na tetanii.
Jarka (Po, 23. 5. 2011 - 14:05)
Hladajte Biorezonancna diagnostika. Kratke vysetrenie, ktoreho vysledky vam hned ukazu, co telu chyba. Musite si to zaplatit, ale nemusite chodit po dalsich lekaroch. O pristupe k pacientovy ani nehovorim.
jm (Po, 12. 9. 2011 - 10:09)
netrpí zřejmě nedostatkem...palec nahoru
Pavel (Po, 22. 10. 2012 - 18:10)
Je mý skoro 20 jednou jsem šel z klukama na fotbal neběhal jsem pul roku a jak jsme hraly fotbal asi 4 hodiny tak jsem se tam hodně vydřel pak sem přišel domu a sednul na tvrdou židly a chytly mě 4 křeče tak nak sem se stoho vymotal a druhej den sem myslel že už to bude dobrý a pokračuje to furt.Mám už 2 a pul roku problemý z noha tak sem býl u sveho lekaře a lekař mý řekl že mý chybí hořčik tak sem si ho koupil v rozpustovaci v pražkách tak sem vypil 10 pražku a pak mě chitly bolesti břicha tak jsem je přestal brát -vadimy sedět na tvrdým když ujdu 3 kilometry jsem bez sily všechno se veme klepe když si lehnu přestane to pak jsem unavený když ráno vstanu tak se nemužu ani pořadně protáhnout hned mě chytaj křeče děkovál bých tomu člověku kdo my pomuže ....ten kdo si přečetl muj přiběh jestly to už někdo zažil stejným zpusobem at mý na piše na email([email protected]) dekuji za pochopeni ..
! (Po, 22. 10. 2012 - 19:10)
Hlavně užívej rozpustovaci pražky, to ti udělá moc dobře a nechití tě žádné bolesti.
Dana (So, 6. 4. 2013 - 00:04)
Já měla po porodu problémy- byla jsem úplně vyfluslá, únava, slabost, nervozita, potom ještě se mne přidaly migrény s aurou -záblesky před očima, mravenčení tváře a ruky..asi také nedostatek magnesia při kojení. Začala jsem užívat přípravek Dologran a zlepšilo se to. Takže věřím,že nedostatek hořčíku je fakt prevít a někde jsem slyšela, že jeho vstřebávání zhoršuje zvýšený příjem sladkých a tučných jídel a měl by se užívat s odstupem 2 hodiny od mléčných jídel, jinak se blbě vstřebává.
mgchlo (St, 22. 5. 2013 - 10:05)
magnesium chlorid-...Minuly rok na dovce v Chorvatsku, v Zadaru, jsem mela potize s kloubama a sla do lekarny. Poradili mi tam magnesium chlorid, ten co se 33 g da do litru vody, koupila jsem ho, doma si to pripravila, a po dvou litrach se otok meho kolena uplne ztratil, stejne tak bolesti kloubu. Vyborny.
j (Ne, 2. 6. 2013 - 09:06)
Mam, nejaky cas zdr....máš panickou poruchu
Lucka (St, 14. 8. 2013 - 12:08)
Může být i bodavá bolest - píchání v celém těle způsobeno nedostatkem hořčíku ?
to (Čt, 15. 8. 2013 - 12:08)
ti chybí v těle jiné "píc..."
je léto ..zkus dát tělu to co je třeba ...
tomáš (Ne, 22. 9. 2013 - 15:09)
Dobrý den, čtu si Vaše...já mám to samý..v noci najednou křeče..bušení srdce..musím rychle do vany a dávám si hodinu teplou sprchu na hrudník...jím hořčík..asi pomáhá..ale jakmile si dám dvě pivka už mi je trošku blbě..radši nepiju..špatně dýchám..pálení na hrudi..tiky..úzkost..stres
otto (Po, 23. 9. 2013 - 00:09)
jpripada mi jednoznacne ze zde na 'Doktorce' chybi lidem zdravy selsky rozum a ne magnezium. Kazde druhe tema je pro devianty a osoby 'kratkeho dosahu'...
anonim (So, 16. 11. 2013 - 20:11)
muže to byt i na tremu?
Ivona (St, 4. 12. 2013 - 14:12)
Nebudete tomu věřit,ale je...Dobrý den,byla bych ráda kdyby jste mi napsal/a o dané věci, která vám pomohla.
Zde je můj e-mail: [email protected]. Moc Vás o to prosím, děkuji.
Jája (Út, 28. 1. 2014 - 10:01)
Na vlastní kůži jsem poznala, jaký je hořčík svinstvo.... z ničeho nic jsem přestávala cítit nohy, brněly a byly tupé. Mohla jsem si hodit něco na nohy a pocítila jsem to jen nepatrně. Skončila jsem v nemocnici, kde po x vyšetřeních (magnet. rezonance, lumbálka, kupa krevních testů, oční vyšetření atd.) zjistili, že mám latentní tetanii. Prostě jsem v těle neměla hořčík. Okamžitě mi ho nasadili a během dvou dnů jsem cítila zlepšení. Dále z EMG zjistili, že jsem jsem prodělala lehký zánět nervů, polyneuritida. Je to tím hořčíkem pitomým, nedostával se mi dál do nervových propojení a svalů, a nadělal neplechu. Dnes je to skoro měsíc, ještě to není úplně 100%, ale nohy už cítím, brní jen občas a hlavně díky Bohu můžu normálně chodit. Doktoři mi sami říkali, že na to lze dát jen vitamíny a minerály, a čekat, až se nervy obnoví (jestli vůbec...). Takže beru hořčík, vápník, a dostala jsem i Milgammu, neboli B1, B6 a B12 v jednom. Snad bude zase dobře, nikomu tohle nepřeju, hrůza :-(
Eva (Ne, 29. 6. 2014 - 09:06)
Dobrý den, prosím Vás, měla jsem před lety mozkovou příhodu a teď se mi ukázali na pravý straně třes a křeče končetin a nemůže to přestat. Mám také epilepsii ale z vyšetření mi nic nezjistili. Může jít o hořčík? děkuji Eva
kolkatka (Po, 6. 10. 2014 - 14:10)
Máte někdo zkušenosti s nákupem léčiv a vitaminů na http://www.czlekarna.cz/ ?
Reklama