Ocean 21 - léčivé účinky hlubin oceánů

Ocean 21 je jedinečným tekutým doplňkem stravy, ve kterém se nachází více než 200 cenných živin. Přípravek obsahuje, kromě patentované směsi 8 mořských řas, výtažek z Aloe barbadensis Miller a z kůry stromu Lapacho. Výrobek dále obsahuje šťávu z červené řepy, mrkví, brusinek a hroznového vína.

Z lékárny kapitána Nema

Sedmdesát procent povrchu naší planety tvoří voda. Hloubka v oceánských příkopech přesahuje výšku nejvyššího suchozemského bodu, 8848 metrů vysokého vrcholu v Himalájích a na některých místech dosahuje dokonce závratné hloubky 11 tisíc metrů. Oceány zajišťují živočichům daleko větší prostor pro život než pevnina.

Dobrým příkladem odhalení nesmírných možností, které nabízejí oceány a moře, je přípravek Ocean 21, který mimo jiné využívá obzvláště výhodné fyziologické účinky mořských řas na lidský organismus. Jedlé mořské chaluhy a řasy, obzvláště hnědé řasy, jsou totiž vynikajícím přirozeným detoxikantem.

Obsahují velké množství vlákniny fucoidan, která na sebe váže cukry a tuky, čímž snižuje jejich vstřebávání v trávicím ústrojí. Příznivě ovlivňuje hladinu krevního cukru a cholesterolu. Rostliny na pevnině se pěstují téměř výhradně formou velkovýroby. Chemikálie a postupy, které se přitom používají, snížily výrazným způsobem koncentraci životně důležitých živin v půdě. Tento nedostatek se odráží jednak na rostlinách a jednak na potravinách.

Nevhodné stravování nepříznivě ovlivňuje imunitní systém a zprostředkovaně může vést k četným civilizačním onemocněním. Dodatečné a koncentrované doplňování některých vitaminů a stopových prvků poskytuje pouze částečnou pomoc. Životně důležité látky je nejlepší přijímat z původních, přirozených a mnohotvárných zdrojů. Poměrně nedotčená flóra oceánů, řasy, tvoří přirozený komplexní celek, který je charakteristický i pro přípravek Ocean 21.

Vodní rostliny

Výtažky z mořské flóry dodávají přípravku Ocean 21 jedinečnost. Obohacuje jej patentovaná směs osmi různých řas:

Alaria marginata. S bohatstvím řasového pole poblíž pobřeží Mendocino může soupeřit pouze málo jiných ?mořských zahrad?. Vděčí za to mimo jiné kalifornským proudům. Řasa, která dosahuje délky 2,5-4,5 metrů, je vlastně léčivou rostlinou, protože je bohatým zdrojem jódu, vitaminů B6, B2, K a C, kobaltu, rádia a jiných stopových prvků.

Aschophyllum nodosum. Někdy se označuje jako norská nebo uzlovitá řasa. Ačkoli se objevila již i na pobřeží u San Francisca, roste především poblíž Norska, Irska, Grónska, v hlubokých, severních vodách Atlantského oceánu, a tak je méně vystavena případným znečištěním objevujícím se v blízkosti pobřeží. Bylo prokázáno, že některé exempláře se mohou dožít i čtyř set let. Je tradiční potravou lidí v pobřežních osadách, kteří si již dávno všimli jejích příznivých účinků na zdraví. Je bohatá na přírodní vitaminy, minerální látky a esenciální stopové prvky. Obsahuje hořčík, vápník, fosfor, železo, vitaminy A, B1, B2, C, D, a E, aminokyseliny, jakož i 60 dalších minerálních látek či stopových prvků v přírodní formě. Kyselina alginová a polysacharidy získané z této řasy patří mezi základní suroviny používané v biotechnologii.

Chondrus crispus. Řasa, která je u nás známá pod názvem irský mech, roste ve studených a nehostinných vodách moří poblíž Irska a vyhovuje jí i pobřeží Atlantského oceánu, od Norska až po Gibraltar stejně jako pobřeží Ameriky. Mechem se nazývá proto, že je při odlivu vidět nalepená na skály, které vypadají jako porostlé mechem. Účinnost rostliny používané v lidovém léčitelství proti zánětům potvrdily i novodobé výzkumy.

Jejími účinnými látkami jsou bílkoviny, vitaminy, minerály a stopové prvky. Je výživná a velmi dobře stravitelná, hodí se i k léčbě zažívacích potíží, zmírňuje záněty močových cest, atd.

Fucus vesiculosus. Chaluha bublinatá s vysokým obsahem jódu, který je nezbytný k normálnímu fungování štítné žlázy. Prostřednictvím regulace činnosti štítné žlázy má vliv na všechny navazující životní funkce. Po polknutí a zapití vodou nabobtná. Proto se s oblibou používá proti pálení žáhy.

Laminaria digitata. V Atlantském oceánu se jedná o velmi rozšířený druh řasy. Obsah jódu v ní byl prokázán již kolem roku 1800.

Porphyra yezoensis. Tuto řasu, kterou Japonci označují nori, konzumovali v Číně již v šestém století našeho letopočtu. Její zvláštností je nízký obsah celulózy v buněčných stěnách, což umožňuje její snadné strávení. Řasa obsahuje ve velké koncentraci bílkoviny, vitaminy a minerální látky. Má vyšší obsah vitaminu C než čerstvý pomeranč a obsah vitaminu A srovnatelný se špenátem. Významný je i podíl vitaminů skupiny B.

V nori se nachází obdobné množství aminokyselin jako v zelenině. Byla v ní prokázána i přítomnost látek podporujících funkci jater a regulujících hladinu cholesterolu v krvi. Kromě toho je v ní celá řada minerálních látek, jako např. zinek, mangan, měď, selen, které jsou nezbytné pro funkce buněk. Výsledky výzkumů, které se týkají řas, dávají naději i k jejich využití v léčbě rakoviny: některé účinné látky zabraňují růstu nádorů.

Palmaria palmata. Tato řasa je schopna pokrýt 100% denní potřeby vitaminu B6 a 66% potřeby vitaminu B12. Obsahuje i významné množství železa a fluóru.

Ulva lactuca. Vzhledem k její podobě se salátem se označuje jako mořský salát. Obsahuje 10krát více vitaminu C než pomeranč a 2krát více vitaminu A než zelí.

Jaké jsou účinky mořských řas na lidský organismus?

Jejich účinná látka kyselina alginová patří mezi polysacharidy a zabraňuje vstřebávání toxinů s obsahem těžkých kovů (stroncium, kadmium, plutonium, barium).

Díky vysokému obsahu jódu preventivně působí proti strumě v případě snížené funkce štítné žlázy.

Díky obsahu bóru se zprostředkovaně účastní regulace látkové výměny vápníku a hořčíku.

Mastné kyseliny N-3 příznivě ovlivňují hladinu tuků v krvi, snižují shlukování krevních destiček, mírně zvyšují hladinu dobrého cholesterolu HDL a rozšiřují cévy. Brzdí kornatění cév a snižují krevní tlak.

Díky obsahu vitaminu E, betakarotenu a selenu váží řasy volné radikály, čímž zpomalují kornatění cév, posilují imunitní systém člověka a preventivně působí proti rakovině.

Obsah vlákniny v řasách je vysoký, proto zlepšují trávení. V případě zvýšené tvorby žaludeční kyseliny se jejich účinky dostaví velmi rychle.

Řasy a zdraví

 • Posilují imunitní systém.
 • Zvyšují vitalitu.
 • Mají antioxidační účinky.
 • Zpomalují proces stárnutí.
 • Regulují látkovou výměnu.
 • Zajišťují zdravé trávení.
 • Zmírňují záněty.
 • Působí proti bolesti.
 • Rozšiřují cévy.
 • Zpomalují proces kornatění cév.
 • Snižují krevní tlak.
 • Působí preventivně proti zhoubným změnám.  Aloe

  Přestože aloe patří do čeledi liliovitých, je to sukulentní rostlina. Z 240 druhů aloe pouze čtyři mají pro člověka důležitou hodnotu. Z nich je rozhodně nejlepší Aloe barbadensis Miller, které tvoří základní složku přípravku Ocean 21.

  Aloe má přirozeně velký obsah vápníku a je jediným známým rostlinným zdrojem vitaminu B12.

  Mnohé kultury mají s používáním a vlivem aloe na zdraví staleté zkušenosti. Lidé v Severní Americe a Evropané konečně začínají uznávat potenciál této rostliny. Podporuje trávení, mízní oběh, funkci ledvin, jater a žlučníku. Výsledky nejnovějších výzkumů svědčí o tom, že aloe podporuje funkci T-lymfocytů, čímž zvyšuje obranyschopnost organismu.

  Pau d´Arco - Lapacho

  Pau d´Arco (Tabebuia impetiginosa) je bohaté na vápník a železo, které jsou nepostradatelné pro náš organismus, obzvláště pro funkci mozku. Vitamin C, zinek a selen, obsažený v této léčivé rostlině, jsou důležitými antioxidanty potřebnými k optimálnímu fungování imunitního systému. Kromě toho Pau d´Arco ještě obsahuje hořčík, mangan, fosfor, draslík, sodík, vitamin A a některé vitaminy skupiny B.

  Tato léčivá kůra patří mezi známé adaptogeny, dále zlepšuje celkový stav a přispívá k dokonalému fungování imunitního systému. Její užívání zlepšuje i vstřebávání živin.

  V současné době se Pau d´Arco hojně využívá pro své působení proti kvasinkám a střevním parazitům.  Ocean 21 můžete zakoupit zde či v prodejně 001shop.cz Krakovská 22, Praha 1 v pracovní dny od 10 do 19 hod. a v sobotu do 10 do 13 hod.

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama