Omega 3 masné kyseliny pomáhají ochraňovat periferní nervy po zranění

Omega 3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro normální růst a vývoj organismu. Omega 3 kyseliny si neumíme vytvořit, nýbrž je musíme získávat ze stravy či potravinových doplňků. Omega3 kyseliny jsou obsaženy v tučných rybách, ořechách a semenech.

Studie britských vědců zveřejněná v časopise Journal of Neuroscience prokázala, že omega 3 kyseliny ze sardinek, lososa, vlašských ořechů či lněných semínek snižují odumírání buněk periferních nervů po zranění a význačně je chrání před dalším poškozením.

Vedoucí výzkumného týmu, profesorka neurologie Dr. Adina Michael-Titus uvedla: „ Naše dřívější výzkumné práce ukázaly, že tyto mastné kyseliny mohou mít prospěšný učinek při mnohých neurologických onemocněních. Tato nová studie naznačuje, že by omega 3 kyseliny mohly být prospěšné při léčbě zranění periferních nervů.“

Konzumace tučných ryb 3x-4x týdně (pozor na kontaminaci těžkými kovy) či suplementace omega 3 mastných kyselin (celkově 1-2,4 g EPA/ DHA) podporuje nervový systém a regenerační proces po zranění.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Omega3
  Omega3 (anonym)

  Omega-3_nenasycené_mastné_kyseliny http://cs.wikipedia.org/wiki/Omega-3_nenasycené_mastné_kyseliny

  Feb 23, 2012
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Omega 3 kyseliny - rybí tuk - super, a kombinace např. s Koenzymem Q 10, přivítá srdíčko, mozek, svaly a celý člověk. Doporučuji produkty od Generici, mají vysokou kvalitu a velmi dobrou cenu pro nás pacienty !

  Feb 23, 2012
 • Obrázek uživatele Karol
  Karol (anonym)

  V dnešní době plné fastfoodů je důležité doplnit omega 3! Nevěřila jsem, ale pak jsem začala pravidelně brát Maxicor, tedy vlastně rybí olej v tobolce. A zlepšil se mi krevní tlak i ekzem.

  Dub 20, 2017
 • Obrázek uživatele Janča
  Janča (anonym)

  Akorát po těch tobolkách smrdí z pusy a celkem to rozháže trávení, nemáte někdo tip na nějaký doplněk, který to nedělá?

  Feb 25, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama