Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Prášek z mořských červených řas je bohatým zdrojem křemíku

Oxid křemičitý získaný z mořského prášku z červených řas (Lithothamnium coralloides) je zdrojem přirozeného stopového prvku křemíku. Křemík se nachází v nerafinovaných zrnech a v některých zdrojích mořských živočichů, včetně mušlí. Křemík byl pozitivně spojen se zdravím kostí a je nazýván minerálem krásy.

Oxid křemičitý je přirozeně získaný z prášku červených řas. Tato dobře absorbovaná forma křemíku je také bohatým zdrojem stopových minerálů.

Křemík je důležitý pro silné a zdravé pojivové tkáně, kůži, vlasy, nehty, zuby, klouby a kosti, kvůli své roli při výrobě kolagenu. Oxid křemičitý je jednou z nejdůležitějších složek kolagenu, což je chemická látka, která je odpovědná za vzhled a pocit naší pokožky, vlasů a nehtů. Kolagen, a proto i křemík pomáhá regenerovat kůži, vlasy a nehty tím, že opraví pojivové tkáně, což může mít za následek růst vlasů a výrazné zpoždění v šednutí. Křemík se někdy nazývá “minerál krásy“, protože zlepšuje pružnost pokožky, růst nehtů a vlasů a prášek z červených řas bývá součástí přípravků pro zdravou pleť,  nehty a vlasy.

Křemík poskytuje strukturální stabilitu a pevnost pro všechny tělesné tkáně.
 
Příjem křemíku má pozitivní vliv na zdraví kostí. Křemík je jedním ze 13 stopových minerálů, které zlepšují sílu a hustotu kostí.

Nedostatek oxidu křemičitého může způsobit deformity v periferních kostech a lebce; zredukovat chrupavku (kterou potřebujete pro zdravé klouby); přerušit tvorbu kolagenu a narušit minerální rovnováhu ve stehenní kosti a obratlech. Jinými slovy, můžeme si představit, že křemík je strukturální lepidlo, které drží naše tělo společně.

Pokud jde o kosti, křemík má několik použití.  Snižuje rozpad kostí (inhibuje osteoklastům - buňky resorbující kosti) a stimuluje tvorbu nové kosti (stimulujte osteoblasty -buňky, které vytvářejí kostní buňky). To je vzácná kombinace, kterou většina živin nenabízí.
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  To víš že jó, ty dealerko.

  Čer 27, 2018
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Moringa Caribbean je...Při distribuci podivných přípravků je nutno tomu dodat punc vědeckosti použitím kombinací cizích slov, např. "medicínské fytochemikálie", "antioxidační efekt", "modulační efekt" apod.

  Čer 28, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama