Přípravky na pročištění organismu

Abychom byli zdraví, je třeba čas od času pročistit svůj organismus. Bez předchozí detoxikace organismu nemají často žádný výsledek ani různé odtučňovací kúry. Existuje velké množství přípravků, které mohou pomoci při procesu detoxikace. Většina těchto výrobků podporuje činnost hlavních detoxikačních orgánů, kterými jsou játra, ledviny a střeva.

 

YuccaDíky obsahu saponinů pomáhá pročistit střeva, napomáhá dokonalému vstřebávání výživných látek, zlepšuje trávení, posiluje a reguluje procesy vylučování včetně zvýšení filtrační činnosti ledvin. Yucca je požehnáním především pro ty, kdo trpí chronickým onemocněním tlustého střeva, onemocněním kloubů či zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi.

Sladkovodní řasa Chlorella
Obsahuje velké množství chlorofylu, který působí jako střevní deodorant a odstraňovač jedů včetně těžkých kovů, omezuje růst škodlivých bakterií a společně s vlákninou buněčných stěn podporuje střevní peristaltiku. Pomáhá odstraňovat zápach z úst, který je způsoben hnilobnými procesy v trávicím traktu. Pokud chcete brát chlorellu za účelem detoxikace, je vhodnější užívat denní dávku naráz. Po jednom měsíci pročišťování lze přejít na substituci, kdy je denní dávka rozdělena na tři části a tak je zajištěn konstantní příjem v řasách obsažených živin, vitamínů a minerálů v průběhu celého dne.

Vilkakora
Peruánskou liána Uncaria tomentosa neboli vilkakora odvádí z těla toxické látky a nestravitelné zbytky potravy, přispívá k očištění jícnu, žaludku a trávicího ústrojí, usnadňuje trávení a posiluje imunitní systém. Pomáhá při vstřebávání otoků a zmenšuje vedlejší účinky radiace a chemoterapie.

Šťáva z celého listu Aloe vera
Podporuje detoxikační funkce jater, ledvin, střev a kůže. Pití aloe vera šťávy zlepšuje fungování tkání na úrovni buněk. Má pozitivní účinek na celý trávicí systém a na rovnováhu kyselin a zásad v organismu.

Při užívání jakéhokoliv přípravku zaměřeného na pročištění organismu je nutno pít dostatečné množství vody. Vhodné je též omezit uzeniny, sladkosti, bílé pečivo, chemicky upravovaná jídla, červené maso, kávu, cigarety, alkohol a sladké nápoje. Dostatek ovoce a zeleniny podpoří detoxikační proces.

Více informací o přípravcích naleznete zde.

Autor:mk

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (41)

 • Obrázek uživatele jana.tes
  jana.tes (anonym)

  Úžasným čističem je detoxikační gel jménem SANOGEL, který distribuují někteří "vědoucí" majitelé prodejen zdravé výživy. Mám zkušenost osobni i svých známých. Sanogel nejen očistí, ale naváže i toxiny z vnitřních orgánů a odvede je ven z těla. Že dělá zázraky, dokazuje měřící a diagnostický přístroj OBERON, který zachyti stav před a po detoxikaci. Všem vřele doporučuji.

  Dub 22, 2006
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Ahoj Jano, prosím můžeš napsat na co konkrétně jsi používala Sanogel ty? A jak dlouho jsi ho užíval, kolik stojí a jak je velké balení? Pomáhá to od chronické zácpy, Děkuji za odpověď. H.

  Feb 02, 2007
 • Obrázek uživatele mija
  mija (anonym)

  Máte někdo zkušenosti se Sanogelem?

  Feb 02, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  lidi fakt to neznáte?

  Feb 05, 2007
 • Obrázek uživatele libuše zemanova
  libuše zemanova (anonym)

  se sanogelem mám velmi dobre zkušenosti . před 3 roky se mi stal uraz paty ktery posleze bylo komplikovan zaněty a tsafilokoky, 2 roky jsem brala antibiotika ale vždy jen dočasnemu zlepšení . pak jsem dostala doporučeni na sanogel a zlepšeni se zanedlouho dostavilo.

  Feb 23, 2007
 • Obrázek uživatele libuše zemanova
  libuše zemanova (anonym)

  se sanogelem mám velmi dobre zkušenosti . před 3 roky se mi stal uraz paty ktery posleze bylo komplikovan zaněty a tsafilokoky, 2 roky jsem brala antibiotika ale vždy jen dočasnemu zlepšení . pak jsem dostala doporučeni na sanogel a zlepšeni se zanedlouho dostavilo.

  Feb 23, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Intru nikdy,je to drahé a nepomáhá

  Bře 16, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  sanogel www.dedekorenar.cz

  Bře 26, 2007
 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Mně Intra pomohla, tak nezevšeobecňujte.

  Bře 27, 2007
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  Mě teda intra nepomohla,a drahé to rozhodně je!

  Bře 27, 2007
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Máte ještě někdo zkušenost se Sanogelem? Nebo je to jenom byznys.

  Bře 28, 2007
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Prosím chci investovat do sanogelu, napište zkušenosti jakékoliv, hlavně jestli to pomůže od zácpy. Velké dík. :-)

  Črv 14, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Sanogel je zbytečně drahý stojí asi 700 kč stačí zelený jíl za 150 kč účinek je stejný

  Črv 14, 2007
 • Obrázek uživatele Rada
  Rada (anonym)

  Dobrý den,mám rád Aloe Vera.Působí na střeva mírněji než Ozovit.Po aloe vera jsem chodil pravidelně ráno kakat.Po Ozovitu jsem musel mít s sebou papírové kapesníky, když to na mě přišlo ve škole.

  Srp 21, 2007
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Já věřím potravinovým doplňkům Alveo a Cleans Plus. Jsou čistě přírodní, nejen čistí organismus, ale zároveň regeneruje, odstraňuje příčinu onemocnění...

  Zář 16, 2007
 • Obrázek uživatele Honza - aloe"aloe-gel.cz
  Honza - aloe"a... (anonym)

  Mám dlouholeté zkušenosti s produkty Aloe Vera Gel, které obsahují 97 % čisté dužiny aloe vera. To je podstatné, protože když je to se slupkou a latexem, tak je to laxativní a dráždí to sliznice. Kvalita je vždy rozhodující. Je opravdu mnoho pročišťovacích prostředků, ale vždy záleží na zacílení. Dobrou pomůckou jak se v tom vyznat je kniha doktora Petra Fořta Potravinové doplňky. Některé zkušenosti jsem uvedl na webu www.aloe-gel.cz Po pročištění potřebujeme do střev nasadit dobrou mikroflóru pomocí probiotických bakterii. Osvědčily se mi Active Probiotika. Aloe Vera Gel byl známý již před 4000 lety a lze to historicky dokázat. Mnohé namíchané směsi se chtějí aloe vera přiblížit, ale opravdu se jen přiblíži. Překonat se to zatím nepodařilo.

  Zář 21, 2007
 • Obrázek uživatele Tatu
  Tatu (anonym)

  Všechno jsou to pasti na Vaše peníze. Organismus se vyčistí nejlépe sám. Zbavte se stresu, pijte čistou vodu s medem a šťávy z čerstvého ovoce a jezte čerstvou zeleninu, ne ovšem tu která Vás nadýmá, střídmě, ale opravdu střídmě vařené vaječné bílky a vařenou netučnou rybu. K tomu kvalitní probiotickou kůru. Pravidelně se hýbejte na čerstvém vzduchu, ale nesportujte. Pouze lázeňské procházky. Dejte si saunu nebo páru. Hodně a dobře spěte. Vynechte televizi, noviny, adrenalinové situace. Za týden dva máte očišťovací kůru hotovou. Když je tělo zdravé pomůže si samo. Pokud ne, je něco v nepořádku a musíte k doktorovi.

  Říj 31, 2007
 • Obrázek uživatele Honza - aloe"aloe-gel.cz
  Honza - aloe"a... (anonym)

  "Tata" má pravdu, protože klíčem k problému je změna stravy. Aloe Vera gely je potravina a tvoří pomocný most k této změně. Pasti na peníze jsou dneska markety a nabízené potraviny. K rozlišení co je dobré a co špatné je nutná moudrost. Již Babyloňané říkali, že moudrý se u Aloe zastaví ale pošetilý mávne rukou a jde dál. A platí to i dnes.

  Lis 08, 2007
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Po devití měsících se dívám na tuto rubriku a nejsou zde další příspěvky. Osvědčilo se pročištování na dobu aspoň 40 dnů. Doporučují 4 litry Aloe Vera Gelu a denní pití Aloe čaje v množství 1,5 litru. K tomu další tekutiny tak, aby bylo denně skoro 3 litry. Čištění bez tekutin nejde....

  Srp 23, 2008
 • Obrázek uživatele vesničan
  vesničan (anonym)

  tož já věřím přípravku JHK-čili jdu hodit kosu !!!

  Bře 11, 2009
 • Obrázek uživatele visnery
  visnery

  Před pár dny jsem podstoupila jednoduchou detoxikaci střev a jater. Mohu vsem doporucit. Bez prasku a podivnych veci z obchodu nebo internetu :) Sepsala jsem vsechny postupy dukladne na svuj blog, tady je odkaz, koho detox zajima. neni to zadna reklama, snazim se pomoc :) http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1432

  Led 27, 2010
 • Obrázek uživatele Martine L....
  Martine L.... (anonym)

  tož já věřím přípravku...toš máš pravdu,nezmrzni je tu -20°C

  Led 27, 2010
 • Obrázek uživatele cviceni
  cviceni (anonym)

  joga a sauna mi pomaha, od te doby, co tam chodim jsem zdravejsi a plno problemu se zlepsilo, neco i zmizelo. kamaradi rikaji, ze jeste lepsi je koupani v rekach i v zime, ale na to nemam moc odvahudavam si pust tri dny kazdy mesic a jednou tydne vubec nejim, akne je pryc, poruchy spani a migreny jsou taky pryc. napiste prosim vase zkusenosti diky

  Led 28, 2010
 • Obrázek uživatele huragánka
  huragánka (anonym)

  ahojte, pomáhá z těla odstranovat těžké kovy,toxiny a další jedovaté látky,pomáhá odstranit chronickou zácpu,čistí trávící ustrojí,jako probiotikum podporuje tvorbu prospěšných lactobacilů a bifidobakterií,podporuje zdravou krvetvorbu,zvyšuje hladinu hemoglinu,podporuje kožní metabolismus,hojení ran a vředů,posiluje imunitu organismu proti virovým onemocněním,podporuje zdravé funkce reprodukčních orgánů,prospívá celkové regeneraci organismu,zvyšuje energii a vitalitu a další a další věci my ji bereme celá rodinka plus malej má 4 a už jí bere od 1 roku a jsme s ní moooc spokojeni proto posílám dál více se dozvíte zde jsou tam supr články http://chlorellamrmia.blogspot.com/

  Říj 24, 2010
 • Obrázek uživatele Stella
  Stella (anonym)

  Používám Detoxikační náplasti a piju na lačno Aloe Vera - zlepšení ve všech oblastech :-)

  Feb 12, 2011
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  já i celá rodina používáme zelený jíl. Poprvé to bylo takové divné, jakobyste pili bláto, ale není to chuťové nijak odporné. Spíš to divně vypadá :-)

  Feb 12, 2011
 • Obrázek uživatele lea
  lea (anonym)

  Ahoj všem, máte někdo zkušenosti s detoxikací organismu pomocí probiotik? Mám probiotika biopron 9 na posilnění imunity a jak jsem si to pročítala, tak se ty probiotika mohou použít i na to detoxikaci. Nemáte s tím náhodou někdo zkušenosti? Případně je dobré při detoxikace organismu užívat i probiotika?

  Kvě 10, 2013
 • Obrázek uživatele sobillka
  sobillka

  Já nikdy detoxikaci nebrala vážně.., ale potom, co se mi sešlo více zdravotních potíží po druhém porodu (únava, slabá imunita, špatné trávení - nadýmání, žáha, zácpa..vyrážky) jsem si po skončení kojení řekla, že musím nějak pročistit tělo...a zkusila bylinky a probiotika. Po pár měsících se mi dost ulevilo, tělo se začalo dávat dohromady, imunita se podstatně zlepšila i ta únava. Začala jsem se o to víc zajímat...když budete někdo chtít, napíšu víc: sobilka@seznam.cz Přečetla jsem i dost zajímavou knížku k zamyšlení. Psal ji lékař a opravdu stojí za to si ji přečíst...člověk změní pohled na svůj život, zdraví...

  Kvě 11, 2013
 • Obrázek uživatele jedině
  jedině (anonym)

  aloe vera colostrum na imunitu omega 3

  Kvě 11, 2013
 • Obrázek uživatele viz.
  viz. (anonym)

  aloe vera colostrum na...www.lr Němci výroba i distribuce přímo od výrobce žádný made in China

  Kvě 11, 2013
 • Obrázek uživatele lea
  lea (anonym)

  to sobilka: a jaké bylinky si užívala? Já bych si k těm probiotikům asi pořídila ostropestřec, mám ho letos i zasazený,tak doufám, že letos z něho něco bude. Minulý rok bohužel nepřežil. Já jsem právě dost často unavená a taky mě trápí celkem často zažívací potíže, takže bych tomu chtěla nějak pomoct. Ještě jsem si pročítala, že by byly fajn ruční lamfatické masáže,ale aby byl nějaký výsledek, chce to jít aspoň na 10 masáží a nejlevnější to zrovna není.

  Kvě 13, 2013
 • Obrázek uživatele Puki
  Puki (anonym)

  ahoj, kazdy rok vayrobi hromadu novyh doplnku a za rok 2016 to byla tahleta vitezna - nejucinnejsi petice: http://www.detoxikujeme.cz/detoxikace-organismu-doplnky/

  Feb 06, 2017
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  Zdravím, já jsem slyšela o novém přírodním doplňku stravy na detoxikaci a hubnutí. Nemáte někdo zkušenosti s reduxilem? Mám ráda rostlinné a přírodní produkty a tohle mi přišlo fajn složením, ale otázka funguje

  Lis 25, 2020
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Já jsem reduxil používala kdysi a byla jsem s ním spokojená, myslím, že účinek to plnilo. A jak říkáš, složením je naprosto přírodní :)

  Lis 26, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  sanogel www.dedekorenar.cz

  Pro 07, 2020
 • Obrázek uživatele Vilma
  Vilma (anonym)

  na pročištění organismu je nejlepší ostropestřec marianky, který tělo hezky vyčisti

  Kvě 19, 2021
 • Obrázek uživatele Mandia
  Mandia (anonym)

  probiotika na posílení imunity a udržení střevní mikroflory a ostropestřec na detox organizmu

  Kvě 23, 2021
 • Obrázek uživatele Adriana
  Adriana (anonym)

  na tohle stačí vitamin C, ostropestřec na detox jater a těla

  Zář 02, 2021
 • Obrázek uživatele Citana
  Citana (anonym)

  na toto pomáhá ostropestřec mariánský a pak laktobacilky, aby se upravila střevní mikroflora

  Zář 25, 2021
 • Obrázek uživatele Vanda
  Vanda (anonym)

  Doporučuji Mega detox od MOVit Energy, obsahuje ostropestřec mariánsky, kurkumín a černý pepř pro lepší vstřebávaní. Po doužívání balení jsem byla na krvních testech a měla jsem znatělne lepší výsledky.

  Pro 21, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama