Přírodní prostředky proti zvětšení prostaty

Existují přírodní prostředky - bylinky a vitamíny, které mohou časem výrazně zlepšit zvětšení prostaty u mužů.

 

Zinek- je nezbytný pro správné fungování prostaty. V prostatě se nachází nejvyšší koncentrace zinku v těle. Proběhlo mnoho klinických studií, které prokázaly, že doplňování zinku může zmenšit prostatu a zmírnit potíže. Je vhodné, aby muži užívali 10 - 15 mg zinku denně včetně konzumace potravin bohatých na zinek (dostatečně uvařené ústřice, obilné klíčky, dýňová semínka - ty navíc obsahují aminokyseliny alanin, glycin a kyselinu glutamovou, jež mají mít též pozitivní vliv na redukci velikosti prostaty).

Selen - je další důležitý minerál pro hormonální regulaci u mužů, který je ve velkém množství zastoupen v prostatě. Nízká hladina zinku a selenu byla prokázána u mužů s rakovinou prostaty. Bohatým zdrojem selenu je česnek, korýši, obilí a kuřata. Muži nad 50 let by měli v dietě přijímat více jak 400mcg selenu denně.

Sojové produkty - sojové produkty jako miso, tempeh a tofu mohou pomoci při redukci rizika zvětšení prostaty či rakoviny prostaty. Tyto produkty obsahují phytoestrogeny (isoflavony), které obsazují estrogenové receptory v těle, ale mají slabý estrogenní efekt.

Saw Palmetto - neboli minipalama Serena repens  je nejvíce významná bylinka, která v mnoha studiích prokázala svou schopnost snižovat potíže při močení způsobené zvětšením prostaty.

Zpracováno dle materiálů E. L. Mindella

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (18)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  prosím o vysvětlení, co je to za jednotku uvedenou u selelnu - mcg. Nic takového totiž neexistuje.

  Bře 09, 2011
 • Obrázek uživatele sexuarium
  sexuarium

  Hned na prvním místě jsem vygoogloval www.masaz-prostaty.cz protože mi bylo divné, že mezi "přírodními prostředky" nefiguruje pravidelný sexuální život.

  Bře 10, 2011
 • Obrázek uživatele Chemik
  Chemik (anonym)

  prosím o vysvětlení, co je...No něco takového existuje již dávno, akorát že se k vám to ještě nedoneslo :-) Je to microgram (česky tedy mikrogram), takže to doma na decimálce nezvážíte a tudíž vám to může být šumafuk :-)

  Bře 10, 2011
 • Obrázek uživatele pro Chemika
  pro Chemika (anonym)

  Mikrogram se odjakživa značí ?g a ne mcg. Nemám v úmyslu jej vážit na decimálce a nic takového ve svém dotazu nepíšu. Nebylo by od věci, kdyby překladatelé z angličtiny alespoň přibližně věděli, o co jde, pak by nepsali takové nesmysly. Petr

  Bře 11, 2011
 • Obrázek uživatele Pro Petra
  Pro Petra (anonym)

  Mikrogram se odjakživa...I kdyz se mozna (podle vas) mcg treba v Cesku nepouziva, tak jej pouzivaji miliony lidi. Je to jako anglicky billion a francouzsky miliarda, stale se jedna o stejny pocet. Staci se mrknout treba na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/MCG_%28disambiguation%29

  Bře 13, 2011
 • Obrázek uživatele Marcela  amlim@seznam.cz
  Marcela amlim... (anonym)

  NUTRILITE Saw Palmetto and Netle Root Extract napomáhá řádnému fungování močových cest a prostaty.Podrobnosti e-mailem.

  Bře 13, 2011
 • Obrázek uživatele tomaslezal@yahoo.com
  tomaslezal@yahoo.com (anonym)

  ja bych chtel spis pripravek na zvetseni, kazdej chce mit prece spis co nejvetsi pero

  Čer 03, 2011
 • Obrázek uživatele maca.lvz@seznam.cz
  maca.lvz@seznam.cz (anonym)

  Na potíže s prostatou mohu doporučit české bylinné kapičky, 100% přírodní složení. Také pomáhají na potenci :-) Písněte si.

  Čer 08, 2011
 • Obrázek uživatele jan
  jan (anonym)

  Na potíže s prostatou mohu...na prostatu není třeba kupovat drahé preparáty mnohdy neučinné ale stačí si koupit vrbovku sušenou a vytviřit si výluh v lihu,já si ji pěstuji na zahradě,zelené čerstvé listy namočím do lihu a za tři neděle mám tinkturu.užívá se asi 20 kapek každý den večer.mě už několikrát pomohla při noční zástavě močení při nastydnutí.nedám na vrbovku dopustit,můžeme samozřejmě si také dělat z sušené byliny čaj.vřele doporučuji.

  Čer 12, 2011
 • Obrázek uživatele Martin 65let
  Martin 65let (anonym)

  S prostatou už žiju 15 let a mohu doporučit vrbovku ,pěstuji ji na zahradě ,dělám si tinkturu jako Jan ale doktor mi doporučil 20 kapek dvakrat denně-ráno -večer.Je to VRBOVKA malokvětá, a opravdu pomáhá.Není třeba kupovat drahé tinktury,stačí hrst čerstvé vrbovky a půl litru vodky.Nechá se měsíc vyluhovat občas zatřepat a je hotovo.Máte kapky na celý rok.

  Črv 30, 2012
 • Obrázek uživatele Karlík
  Karlík (anonym)

  Nejlepší na zvětšenou prostatu je dárcovská urinoterapie. Za dva měsíce po problému. Věk dárkyně musí být maximálně do 45 let a neměla by brát HA.

  Pro 03, 2012
 • Obrázek uživatele Otto
  Otto (anonym)

  Jak dlouho se může pít čaj z vrbovky? Pokud vím, žádná bylina se nemá užívat trvale.

  Pro 25, 2012
 • Obrázek uživatele já užívám vrbovku v lihu 2x denne 20 kapek.
  já užívám vrbov... (anonym)

  na doporučení urologa!!!!!!!

  Bře 24, 2013
 • Obrázek uživatele Láďa
  Láďa (anonym)

  O vrbovce malokvěté literura uvádí že ani při stálém užívání je neškodná.

  Bře 24, 2013
 • Obrázek uživatele pýča se píse s měkym i
  pýča se píse s ... (anonym)

  .

  Bře 24, 2013
 • Obrázek uživatele Ada
  Ada (anonym)

  Vrbovka na zahradě roste jako plevel a namočená do půl litru koralky jako macerát a máš za babku účinný preparát za stovku na celý rok.Bere se dvakrát denně 20 kapek.Nejezdit na kole a brát zinek a selen alespoň občas a sex nebo častá onanie je na prostatu dobrá.

  Pro 09, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama