Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Řasy chlorella - kompletní zdroj živin

Chlorella je zelená sladkovodní řasa, která obsahuje 60% bílkoviny (sojové boby mají pouze 30%), 20% sacharidů a 10% tuků. Rovněž obsahuje 20 různých vitamínů, minerálů a je nejlepším zdrojem chlorofylu. Chlorella je ceněna jako potravina i jako potravinový doplněk. Pročišťuje organismus, posiluje imunitní systém, odvádí těžké kovy z těla

Bílkoviny chlorelly obsahují 19 aminokyselin, včetně všech esenciálních. Tyto bílkoviny jsou srovnatelné s živočišnými bílkovinami, obsahují pouze méně metioninu. To však může být výhoda při některých typech rakoviny, které potřebují methionin pro svůj růst. Chlorella je obvzlášť bohatá na lysin, což je aminokyselina, která chybí ve stravě bohaté na pšenici a její nedostatek se může projevovat sníženou imunitou a tvorbou oparů. Pro svůj bohatý obsah bílkovin by měla chlorella být potravinovým doplňkem všech vegetariánů.

Obsah nenasycených mastných kyselin příznivě reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

V chlorelle hojně obsažený betakaroten (10x větší množství než v karotce) svými antioxidačními účinky chrání buňky před působením volných radikálů.

Vysoký obsah zeleného barviva - chlorofylu - příznivě působí na detoxikaci střev, omezuje růst škodlivých bakterií a společně s vlákninou buněčných stěn podporuje střevní peristaltiku.

Má v sobě vysoký obsah vitamínu B12, který často chybí striktním vegetariánům.

Z minerálů jsou v této řase bohatě zastoupeny především vápník, hořčík, železo, zinek a jód.

Specifická struktura buněčných stěn je schopna na sebe navázat těžké kovy a odvést je z těla.

Řasy chlorella by do svého pravidelného jídelníčku měly zařadit všichni ti, kdo mají zájem o své zdraví.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (106)

 • Obrázek uživatele Adur
  Adur (anonym)

  Zájemcům,kteří se chtějí dozvědět více o zkušenostech s používáním Chlorelly doporučuji návštěvu stránek "Pomozte zdraví a staňte se přítelem" na www.volny.cz/harmonie 4.Jsou tam mimo jiné publikovány mimo jiné zkušenosti Dr.Bernarda Jensena (USA), který se přírodní medicínou zabývá více jak 50 let, z toho Chlorellou více jak 30 let.Jsou tam mimo jiné tlačítka Zkušenosti 1 -seznámení s poslední knihou Dr.Jensena o Chlorelle -292 stran informací a zkušeností s podpůrnou léčbou Zkušenosti 2- výsledky výzkumů užití Chlorelly při léčení chorbných stavů na lékařské klinice University ve Virginii(USA) Zkušenosti 3-přehled cca 50 ti výzkumných vědeckých lékařských studií o vlastnostech a možnostech použití Chlorelly

  Říj 03, 2001
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Ahoj Bohdano, zajímám se o Chlorellu a mám nabídku od fy Green Ways.Poraď,zda je kvalitní,či doporuč jinou. Zdravím.

  Led 23, 2002
 • Obrázek uživatele Zlatka
  Zlatka (anonym)

  Milá Bohdano,jak můžeš tvrdit, že některá řasa je nekvalitní? K takovému tvrzení je třeba laboratorní rozbor všech látek a objektivně posoudit složení a čistotu produktu. Já doporučuji nakupovat zde: http://www.2az.org Jedině zde dostanu kvalitu a ještě něco navíc!

  Lis 27, 2005
 • Obrázek uživatele Bohdana
  Bohdana (anonym)

  Ahoj Petře, máš na "šmelinu" zajímavý úhel pohledu, asi máš pravdu v tom, že je dobře, když se vůbec někdo o chlorelle dozví a začne ji baštit. Je to asi tak, jako když objevíš na zubu kaz. JIstě je rozumné zajít s ním k zubaři, a je v podstatě jedno, jestli tam dostaneš amalgámovou plombu, nebo jinou, bílou. Hlavně, že je zub spravený. Asi to tak částečně bude, ale já to pořád vidím tak, že je mnohem rozumnější připlatit si za bílou plombu, ačkoliv i ta amalgámová odvede stejnou službu. Jistě, odvede, nicméně obsahuje rtuť, která je jedovatá, postupně se uvolňuje do organismu (tomu bys zabránil pouze v pžípadě, že by se ti netvořily sliny) a tam dělá neplechu. Nemusí to být zpočátku vidět, u někoho se viditelné následky neprojeví až do jeho smrti. Ale pro naše tělíčko, již tak zkoušené vlivy "chemického" a technického okolí, to rozhodně dobře není. Já osobně jsem velice citlivá na to, abych si zbytečně "dopřávala" něčeho, co mi sice ma jednu stranu pomůže, na druhou ale zase uškodí, abych ušetřila pár korun. Mám dojem, že i Ty, ale musím uznat, že jsem tím rozhodně nechtěla odratit kohokoliv od toho, aby řasu chlorella zařadil do svého jídelníčku. Jen by si každý, kdo chce chlorellu jíst, měl zjistit, jako řasu začne jíst. Bohdana

  Črv 08, 2002
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Zdá se mi hloupý výkřik ze tmy - Fitmin - šmelina. Každá potravina, potravní doplněk, kniha o osobním růstu, kosmetický přípravek jen tady na "Doktorce" má svoji výrobní a prodejní hodnotu a svůj způsob představení potenciálním klientům. Rohlík je také šmelina? Zařadil jsem do jídelníčku rovněž chlorellu, i když jsem se z důvodu kvality a nižšího alergického potenciálu rozhodl pro jinou značku, ale rozhodně je šíření myšlenky na alternativní potraviny správnou cestou, ať ji vyšlapává kdokoliv. Přínos alternativních potravin pro společnost, pokud by si na ně zvykla, by byl takový, že by bylo pohlíženo na současné zdravotnictví jako na šmelinu. A díky povinnému zdravotnímu pojištění bohužel bez práva volby na to, kolik do něj investujeme a jak je s ním hospodařeno.

  Lis 15, 2001
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Vážení, škoda, že ....pokračování momentálně nefunguje.Odkazuji Vás, pokud máte vážný zájem, na www.mujweb.cz/zdravi/zelenezdravi. Dozvíte se co Vás zajímá, pokud budete chtít další podrobnosti, ráda Vás budu informovat. Děkuji za pozornost a přeji Vám krásný adventní čas.

  Pro 09, 2001
 • Obrázek uživatele Bohdana
  Bohdana (anonym)

  Zdravim Petra, souhlasim s tim, ze ackoliv Firma Fitmin bohuzel nema kvalitni chlorellu, je uzitecna uz jen tim, ze chlorellu jako zelenou potravinu pomaha propagovat. I ja jsem si zkusila take chlorellu od Fitminu, ale nebyla jsem spokojena, takze jsem zustala verna kvalitnejsi znacce. Jen by mne zajimalo, zda mame na mysli tutez? Muzu se zeptat, s jakou chlorellou jste spokojen? Diky, Bohdana

  Pro 19, 2001
 • Obrázek uživatele Karel Jirsa
  Karel Jirsa (anonym)

  Děkuji firmě Fitmin za zlepšení mého zdravotního stavu. Chlorella od firmy Fitmin má pozoruhodné vlastnosti na lidský organismus, mrzí mne, že jsem nepoznal tak vzácný produkt mnohem dříve. Mohl jsem být ušetřen mnoha pochybení našich lékařů. POZVÁNKA: http://www.2az.org

  Pro 24, 2004
 • Obrázek uživatele Lumír
  Lumír (anonym)

  Já asi nejspíš užívám jinou chlorellu, než ostatní pisatelé, ale mé nadšení z tého výjimečné řasy nebere konce. Sice ji kupuji v lékárně pod názvem Algamin asi za stovku, ale je to fantastická záležitost. Nevím, zda-li u ostatních firem existuje nějaká kombinace, ale u toho výrobku, co užívám, je navíc i přídavek přírodních vitaminů B, protože ty jediné prý chlorella nemá. Takže fantazie. Všem doporučuji.

  Srp 13, 2005
 • Obrázek uživatele Ula
  Ula (anonym)

  Ahoj,... Bohdano aku zancku jsi skusila ty? Pomohlo to nebo ne?

  Bře 19, 2006
 • Obrázek uživatele hh
  hh (anonym)

  Na co konkrétně vám řasa pomohla? Dík. Poraďte značku.

  Zář 12, 2006
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  na zácpu a koupila jsem ji tady na doktorce

  Zář 13, 2006
 • Obrázek uživatele Silvie
  Silvie (anonym)

  Používám řasu od Chlorella centra(Kostelec nad Orlicí) a jsem moc spokojená.Absolutně skvěle mi upravila střevní mikrofloru po ATB,bezproblémové a pravidelné vyprazdňování,zlepšení pleti,nehtů a myslím i řada dalších věcí,které nejsou vidět.Cítím se dobře,myslím,že především je dobrá na zažívací systém i pro toho,kdo nemá žádné zjevné problémy,od střev pochází celé zdraví a také imunita,chlorella obsahuje důležitý přísun béček,působí proti rozvoji infekcí atd. Můžu všem doporučit. Hezký den,Silvie

  Zář 13, 2006
 • Obrázek uživatele hh
  hh (anonym)

  Silvie děkuji, jdu do toho. :-))) Krásné dny.

  Zář 13, 2006
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Dá se koupit i v lékarně?

  Pro 09, 2006
 • Obrázek uživatele marek
  marek (anonym)

  Já j sem chlorelu koupil v lékárně Lloyds v TESCO letňany

  Led 18, 2007
 • Obrázek uživatele mariana
  mariana (anonym)

  Ahoj, prosím o radu... zda by mi mohla řasa chlorella pomoci od urputné kandidózy, která se mě drží jako klíště... zatím nic nezabralo ani přísná dieta ani bylinné léky (lapacho, vilcacora, česnek, grepfruitová semínka...). Mám hlavně problém se střevy, zácpou, nadýmáním, křečemi, a s pletí... špatná kvalita, špatná hojivost, ekzémy, vřídky, akné. Jsem z toho nešťastná. Bez make-upu nevyjdu na ulici, a ani tak se necítím dobře. Díky moc za jakoukoli radu nebo Vaši přímou zkušenost.

  Feb 01, 2007
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  ahoj Mariano,na tvé problémy se střevama a ekzémy bych ti dopuručila začít pít nejdříve mladý ječmen a po 3-4 měsících začít po tabletce chlorelly.Chlorella působí jako kartáč na střeva a pokud máš takové problémy je lepší začít jemnější metodou.mě to tak pomohlo. harley.kai"seznam.cz

  Feb 04, 2007
 • Obrázek uživatele Gejby
  Gejby (anonym)

  Dá se koupit i v lékárně, ale lepší výběr je na webu.

  Dub 20, 2007
 • Obrázek uživatele Fanda
  Fanda (anonym)

  Lidi, víte, že už 60 let co jsem na světě poslouchám, že se jednou budem živit chlorellou? Jestli bude tak nechutná jak ta "česká" tak jsem rád, že to "jednou" se stále oddaluje:)

  Dub 20, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Chtela bych se zeptat zda tablety pomáhají proti padání vlasů.

  Kvě 08, 2007
 • Obrázek uživatele Dáša
  Dáša (anonym)

  Už jste někdo vyzkoušel tento zázrak na lupenku? Byla bych ráda kdyby jste mi dali vědět.Beru ji teprve měsíc a moje pocity jsou smíšené.Ani v dávkování si nejsem moc jistá.

  Črv 23, 2007
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  Sladkovodní řasy obsahují růstový faktor CGF který má výrazný omlazující a posilující efekt pro celé tělo.(Nejbohatší na něj je Pyrenoidosa). Pro lepší prokrvení a zásobení vlas.cibulek živinami je vynikající přidat každodenní jemnou masáž hlavy.Je to i výborný lék na stres, který s vypydáváním vlasů často souvisí.

  Srp 10, 2007
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  S lupenkou si naše současná medicína neví rady.Řasou nic nezkazíte.Doporučuji však osvědčenou detoxikační kůru s Aloe vera.Užívá se vnitřně.Krém jen podpoří čitší"hojení"pokožky. Já mohu ručit jen za jednu,která je na našem trhu k dostání.Je kvalitní a má samozřejmě svoji cenu. Ale pomůže Vám nejen od lupénky.(tel.:776120012)

  Srp 10, 2007
 • Obrázek uživatele meše
  meše (anonym)

  Já po tabletách chlorelly úporně zvracím a bolí mě žaludek.Máte někdo podobnou zkušenost? Jestli to je to očišťování tak můžu říct že to funguje na 100%. Zdravím

  Srp 04, 2008
 • Obrázek uživatele Julinka
  Julinka (anonym)

  Mě samotná chlorela nezabrala tak jak jsem si prědstavovala.Pak mi kamarádka doporučila superfoods, což je daleko širší a účinnější (obsah probiotik, posilujících bylin, kombinace zelených potravin(chlorela, mladý ječmen, mladá pšenice...).Potom mam opravdu dobré výsledky. Zbavila jsem se zažívacích potíží, které mě léta trápili a pleť se mi zkvalitnili. Akné skoro zmizelo. Kupuju ji na

  Říj 26, 2008
 • Obrázek uživatele Julinka
  Julinka (anonym)

  na adrese http://www.greenfoods.cz/ Zrovínka tam probíhá soutěž, tak si můžete o potravinové doplňky zasoutěžit a případně je vyhrát. http://www.greenfoods.cz/akce-a-souteze/

  Říj 26, 2008
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  JULINKO, (MIRKO, ZUZKO NOVOTNA, TOMINKO...atd). Nevim ktery nick je ten pravy, ale tuto reklamu rves na vsechny mozne diskuze o zdravi!!! Kazdy, at si o Tobe a tech PREDRAZENYCH a nic moc, pripravcich, udela sam!!! Me je z Tebe zle, povazujes nas za co??? A ptam se: PROOOOČ???

  Říj 26, 2008
 • Obrázek uživatele Bohumil
  Bohumil (anonym)

  Vím o produktu, který je levnější, než výše uváděné a přinejmenším stejně účinném, české výroby na přírodním základě, bez vedlejších a nežádocích účinků, či kontraindikací, fungujícím na jiných a osvědčených principech. Má světový patent. Pokud to někoho zajímá, můžu mu sdělit více na adrese: bohumiljaeger"gmail.com

  Říj 26, 2008
 • Obrázek uživatele Zeta
  Zeta (anonym)

  Majko, já vím proč to všude cpou.Mají z prodej velké provize, je to systém MLM a oni jsou financovaní podle nových členů a prodaných výrobků.Jděte s to vaši chlorelou a ječmenem už do řiti, vydřiduši.

  Říj 26, 2008
 • Obrázek uživatele Tam
  Tam (anonym)

  Výzkum chlorelly byl veden za účelem hledání alternativní potravinové náhrady, předražené potravinové doplňky jsou pro ty kdo nedokaží hledat jinde :-) Pěstuje se pro výzkumné účely i u nás ... viz http://www.chlorella.cz/

  Říj 28, 2008
 • Obrázek uživatele Adriena
  Adriena (anonym)

  Tam, četla jsem tu stránku, na kterou odkazuješ, velmi zajímavé, akorát nevím, kde a v jaké formě tu třeboňskou chorellu seženu. Není tam žádný kontakt, nic. Nevíš o tom něco?

  Říj 28, 2008
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Skusila jsem chlorellu a jsem v pohodě ma dobrý vliv na vyprázdnováni něco to ma do sebe a ti co nevěří tak asi nejsou nemocni a nemaji žádný problem a nikam to necpou každy si na intrnetě najde co chce a pokud neco nechcu tak to nečtu a nekupuji je to na nás Radka

  Led 11, 2009
 • Obrázek uživatele Ylona
  Ylona (anonym)

  prosím o radu, jaký je rozdíl mezi Clorellou a Chlorellou Japan??? Děkuji

  Črv 10, 2009
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Zdravim chlorea doplnek je zakazan dle hyg.norem

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele co
  co (anonym)

  kecáš Moniko, není to pravda!!!

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele Jenda
  Jenda (anonym)

  Já chlorelu beru, není zakázaná.

  Led 22, 2010
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Žerte žabinec z rybníka a budete zdraví.

  Led 23, 2010
 • Obrázek uživatele katka
  katka (anonym)

  Zdravim chlorea doplnek je...Ahojte prajnici neprajnici. Mne a mnohym mojim kamaratom chlorela naramne pomohla. Okrem toho som na sla na strankach greenfoods.cz mnoho dalsich vychytavok ktore skusim a sama posudim ci mi pomahaju alebo nie. Vsetkym prajem mnoho zdravicka :*

  Feb 07, 2010
 • Obrázek uživatele slehla
  slehla (anonym)

  Já jsem s chlorellou náramně spokojena a jím ji už asi víc jak mesíc, pravidelně a jen žasnu nad učinky.

  Zář 22, 2010
 • Obrázek uživatele kača
  kača (anonym)

  Mně z ní bolí žaludek :=((

  Zář 22, 2010
 • Obrázek uživatele Hvězdář
  Hvězdář (anonym)

  Kdysi se předpokládalo, že na dlouhých vesmírných cestách se budou astronauti živit hlavně chlorelou, kterou si budou na palubě hydroponicky pěstovat.

  Zář 22, 2010
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Já po tabletách chlorelly ...Zvracim a mam neskutecny prujem.Je mozne ,ze je to nejaka alergicka reakce???

  Srp 11, 2011
 • Obrázek uživatele Zdravím
  Zdravím (anonym)

  Zvracim a mam neskutecny...začni jíst méně tabletek, mně to taky zpočátku zrovna dvakrát nedělalo dobře - měl jsem průjmy...

  Srp 16, 2011
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Zvracim a mam neskutecny...Tři týdny jsem užívala tablety a bylo vše v pořádku,po té jsem na týden vysadila a začla znovu, ale po požití do 1h velké střevní a žaludeční potíže. Myslela jsem, že je to v těchto vedrech vir, ale dnes jsem si jista, že je to po tabletách. Koupila jsem kvalitní balení v bylinné lékárně. Dále pokračovat nebudu, vrátím se k čajům.

  Srp 26, 2011
 • Obrázek uživatele anna
  anna (anonym)

  jsou hnusnýýýýýýýý pche

  Zář 26, 2011
 • Obrázek uživatele gabča
  gabča (anonym)

  to máš blbí chacha

  Zář 26, 2011

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama