Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Resveratrol obsažený ve víně pomáhá prodloužit mládí

https://www.001shop.cz/potravinove-doplnky-resveratrol/Zpomalit proces stárnutí a nemoci s ním spojené dokáže podle vědců resveratrol, látka vyskytující se v rostlinách a červeném víně, kterou si lidské tělo neumí samo vyrobit. Výsledky výzkumu jeho účinků odborníci představili na tiskové konferenci.

Účinky látky, která pomáhá bojovat s časem, na lidské zdraví intenzivně zkoumají vědci po celém světě. Jednou z nejdůležitějších funkcí resveratrolu je podle předsedkyně České gerontologické společnosti Ivy Holmerové ochrana genetického materiálu.
 

Resveratrol jako silný antioxidant brání vzniku volných radikálů, které napadají a ničí stabilní buňky. Tím přispívá ke zpomalování stárnutí organismu. Má rovněž preventivní účinky proti kardiovaskulárním onemocněním, pomáhá proti cukrovce a zánětům. Předmětem intenzivního výzkumu je schopnost resveratrolu zmírnit vedlejší účinky chemoterapie.

Látku zkoumají vědci od roku 1992. Tehdy přišli na to, že Francouzi trpí mnohem méně nemocemi srdce a rakovinou, přestože konzumují více energeticky bohatých a tučných jídel než ostatní národy západní Evropy. Vědci tento takzvaný francouzský paradox vysvětlili jejich častou konzumací červeného vína.

"Resveratrol snižuje účinky vysokokalorické stravy," uvedl geriatr Zdeněk Kalvach. Upozornil však na skutečnost, že výzkumy byly prováděny na myších, kterým byly podávány vysoké dávky resveratrolu. Odpovídaly by 1000 lahví červeného vína denně.

Resveratrol může zpomalit nemoci spojené se stářím, ale nikoliv je vyléčit. Řada výzkumů se nyní zaměřuje na to, aby mohl být užíván jako lék, nikoliv jako doplněk stravy.

Táňa Švrčková - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Fordak
  Fordak (anonym)

  Tak mám zas o jeden důvod víc proč se opít :-D , ne jedna sklenka občas stačí.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele jitas
  jitas (anonym)

  hm..to jo ...já víno piju pořád..asi se mě máma tak snadno nezbaví a naopak..=o)

  Kvě 27, 2009
 • Obrázek uživatele Rabitt
  Rabitt (anonym)

  Kde se dá tenhle přípravek koupit v tabletách?

  Kvě 27, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Evelor Resveratrol 50mg v lékárně

  Črv 08, 2009
 • Obrázek uživatele jitka
  jitka (anonym)

  jsem v pr.deli nemam na to

  Zář 13, 2009
 • Obrázek uživatele Kamil
  Kamil (anonym)

  Já jo kupuji na http://www.001shop.cz/Resveratrol-brani Sice je slabší, ale není to najednou tolik peněz.

  Zář 13, 2009
 • Obrázek uživatele Radka Samková
  Radka Samková (anonym)

  Kde se dá tenhle přípravek...Koupit můžete třeba u nás,ale neprodáváme v tabletách,ale ve spreji.Stačí si stříknout do úst.Přes ústní sliznici se Vám vstřebá 98%a daleko rychleji.

  Říj 22, 2009
 • Obrázek uživatele Radka Samková
  Radka Samková (anonym)

  Evelor Resveratrol 50mg

  Říj 22, 2009
 • Obrázek uživatele Vít Musílek
  Vít Musílek (anonym)

  no ale opíjet se jen po kvalitně udělaném víně - bez zbytečné síry a dalších věcí taková vína můžete najít třeba na: www.vyzkousenavina.cz

  Lis 24, 2009
 • Obrázek uživatele Tachyon Technology pharm.
  Tachyon Technol... (anonym)

  Kde se dá tenhle přípravek...Tachyon Technology pharm. - slovenský výrobce doplňků výživy - Melatonín, Resveratrol, Enzymkomplex, Trypsin-chymotrypsin, .... a jiné. Snadné objednání, přehledný e-shop. Dodání do 3 dnů, platba v Kč. http://www.tachyonsupplement.eu e-mail: info@tachyonsupplement.eu

  Kvě 24, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama