Šest způsobů, jak zlepšit vstřebávání železa

Ledvinky, čínské zelí povařené v páře a orestované papriky spolu vytvářejí takřka ideální pokrm s vysokým obsahem železa. Efektivnímu vstřebání železa do organismu pak napomůže pomerančový džus.

Maso a ryby obsahují hodně železa, a proto byste je měli pravidelně konzumovat.

Rozumné dávky alkoholu napomáhají vstřebávání železa, což hovoří ve prospěch sklenky vína k jídlu.

Při stolování se vyhýbejte čaji, kávě a mléčným nápojům, protože všechny tyto tekutiny obsahují látky, jež brání organismu železo vstřebat.

Fytát nebo kyselina fytová se váže s některými minerály včetně železa a brání jejich vstřebávání do organismu. Chcete-li si zajistit maximální využití železa z potravy, nejezte zároveň celozrnné obilniny, ořechy a luštěniny.

Vitamin C zvyšuje schopnost organismu využít železo z potravy. Dopřejte si k jídlu pomerančový džus nebo citrusové plody v salátu či zákusku.

Abyste zajistili dostatečný přísun vitaminu C - až 500 mg denně možná budete muset sáhnout po potravinových doplňcích. Dalšími užitečnými zdroji železa jsou kapsle a multivitaminové tablety s obsahem vitaminů skupiny B.

Zdroj: Celý život ve formě, nakladatelství Reader´s Digest Výběr

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  PANÍ DOKTORKO, PRO LOBI COKOLI,ŽE? VÍM ŽE SE TÍM ŽIVÍTE ALE CHTĚLA BYCH SE DOŽÍT TOHO AŽ VAS LIDI NEBUDOU POTŘEBOVAT PROTOŽE VŠE JE O KVANOVE LEČBĚ O PSYCHICE ČLOVĚKA. JE MI Z DOKORU ZLE PROTOŽE KDYŽ NEVITE, KUDY KAM TAK SE PACIENTA ZBAVÍTE! A JEŠTE NĚCO V ČÍNĚ PŘED TISÍCELETÍ DOKOR DOSTAL ZAPLACENO, KDYŽ , PACIENTA VYLEČIL A NE HO UDRŽOVAL ABY, BYL NEMOCNÝ. PŘIJDE DOBA KDY SE NAD TÍM VŠICHI BUDETE MUSET ZAMYSLET. ALE TO JE VŠECH VAS DOKTORŮ SVĚDOMÍ,POCHOPÍTE AŽ VAS ŠKOLNI MEDÍCÍNA ZKLAME A BUDETE ZOUFALA,. MOŽNA BUDETE HLEDAT LEČITELE. NEPÍŠU TO JEN VAM ALE VŠEM DOKTORUM FARMACEITICKÝM FIRMAM. STAČÍ ZASÍT A UVIDÍTE CO Z TOHO VYROSTE ZA PAR LET. LIDI PŘESTANOU CHODIT K LEKAŘŮM A BUDOU SE UZDRAVOVAT SAMI.!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Led 07, 2012
 • Obrázek uživatele Pepajr
  Pepajr (anonym)

  Poslal jsem své přítelkyni http://test-tehotenstvi.cz/?stranka=4.

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  A jak myslíte, že v té Číně udržovali lidi ve zdraví. Víte, kolik má čínská medicína různých bylinných ,minerálních přípravků či dokonce živočišných přípravků. Udržovali je ve zdraví právě tím, že vyrovnávali různé neharmonie a podporovali zdraví bylinkami, cvičením, výživou, popř. akupunkturou. Vy si myslíte, že budete zdravá, když vám bude chybět železo či nějaké jiné pro život důležité látky?

  Feb 26, 2021
 • Obrázek uživatele ytong
  ytong (anonym)

  Nejlepší je vrazit si místo čípku do prdele-magnet !!

  Feb 27, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama