Ty nejlepší živiny pro vaše klouby

Kloubní chrupavka během života nedorůstá a její pružnost a síla klesá, zejména máme-li nadváhu nebo nosíme-li těžká břemena. Chrupavka také trpí nadměrným sportovním zatížením. Poškození chrupavky se nikdy zcela nezhojí – na poraněném místě se vytvoří méně odolná náhradní chrupavka, která se i při zcela běžné zátěži snadněji opotřebovává.

Artróza trápí polovinu populace nad šedesát let. Při tomto degenerativním postižení dochází k řetězci patologických změn na chrupavce, přilehlých kostech a tkáních. Na kostech se objevují kostěné výrůstky a chrupavka pomalu zaniká.

Jiným typem onemocnění kloubů, které klouby ničí a přináší nepříjemné komplikace, je zánět. Zánět může být revmatického původu, revmatický zánět. Kloubní tkáň prosákne, kloubní tekutina se zmnoží a kloub oteče.

Abychom předešli nepříjemným a bolestivým potížím s koleny, je třeba se rozloučit s pohodlným sedavým způsobem života a udržovat si rozumnou váhu. Též je důležitá chůze ve zdravé obuvi. Pro prevenci potíží s klouby i pro odstraňování již vzniklých problémů jsme pro vás vybrali následující vysoce účinné a vědecky potvrzené potravinové doplňky:

Glukosamin Sulfát - pomocný prostředek ke zmírnění zánětu a bolestí při léčbě zánětů kloubů, šlach, kloubních pouzder, dále ke zlepšení degenerativních procesů postihujících meziobratlové ploténky. Stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů, dvou stavebních prvků chrupavky. glukosamin sulfát má ochranný vliv proti poruchám kloubů a je výběrově používán kloubními odborníky pro svůj silný léčivý účinek při příznacích artritidy. Glukosamin sulfát má taky svou roli při tvorbě nehtů, šlach, kůže, očí, kostí, vaziva, srdečních chlopní a při sekreci slizu v zažívacím, dýchacím a močovém ústrojí. Zlepšuje také funkci lymfatického systému.

DLPA - Dextro - Levo - fenylalanin má unikátní schopnost zvyšovat hladinu endorfínů a enkefalínů v centrálním nervovém systému. Studie prokázaly účinek DLPA při chronických bolestech.

Extrakt z kurkumy –kurkuminoidy - látky zodpovědné za žluté zbarvení kurkumy jsou uznávanými antioxidanty, které pomáhají chránit náš organismus před negativním účinkem volných kyslíkových radikálů. Mají být 5x účinnější než vitamín E. Kurkuma patří mezi přírodní antibiotika s protibakteriálním a protivirovým účinkem.

L-prolin – aminokyselina zcela nezbytná ke tvorbě kolagenu, urychluje regeneraci poškozených chrupavek a vaziva.

Vitamín C - stimuluje nápravné pochody, má protizánětlivý účinek a přispívá k zvýšení odolnosti organismu.

Niacin – vitamín B3 - hraje nezbytnou úlohu v energetickém metabolismu buněk a při opravě DNA.

Extrakt z hroznových semínek – antioxidační schopnosti chrání před poškozením organismu civilizačními vlivy.

Mangan – minerál, který v organismu hraje významnou roli v řadě fyziologických pochodů, kterých se účastní buď jako součást enzymů (např. v antioxidačních dějích) nebo jejich aktivátor (např. enzymů podílejících se na metabolismu cukrů, aminokyselin a cholesterolu). Podporuje normální vývoj chrupavky a kostí (je přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů) a proces hojení.

Omega 3 700

Rybí olej, jenž obsahuje eikosapenteanové kyseliny (EPA) 1520mg, dokosahexaenové kyseliny (DHA) 1040mg, ostatní omegapolynenasycené mastné kyseliny 240mg

Mají vědecky prokázané účinky při revmatoidní artritidě. Lidé s revmatoidní artritidou mají sníženou hladinu omega 3 mastných kyselin v krvi a v kloubní tekutině.

Autor: mk

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (332)

 • Obrázek uživatele janakolova
  janakolova (anonym)

  Pokud máte kvůli sportu problémy s klouby, doporučuji Curenzym. Nedám na něj dopustit, hraju dvakrát týdně tenis a při problémech mi hodně pomohl.

  Kvě 09, 2010
 • Obrázek uživatele Šípek
  Šípek (anonym)

  mě curenzym doporučila jedna lékárnice, přišlo mi dobrý, že vyjde levněj než ostatní léky

  Kvě 10, 2010
 • Obrázek uživatele Vladyka
  Vladyka (anonym)

  POZOR - curenzym je neúčinný! Vyjde levněji, protože to je doplnění potravy nikoliv lék, ale pro doplnění potravy je to poměrně drahé. Například podravka je levnější. Slyšel jsem, že se vydává za lék enzymoterapii, což je velký podvod. Toto doplnění potravy nemůže nahradit lék např. Wobenzym.

  Kvě 12, 2010
 • Obrázek uživatele Soňa
  Soňa (anonym)

  Snad není úplně neúčinný, ale je na úrovni jiných doplňků. Ptala jsem se u doktorky, která říkala, ať raději užívám Wobenzym. Má s ním výborné zkušenosti a je prej už přes 40 let na trhu. S.

  Kvě 21, 2010
 • Obrázek uživatele Charlie
  Charlie (anonym)

  POZOR - curenzym je...Jaká podravka, proboha? To má jako léčit klouby?!

  Kvě 21, 2010
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Určitě Wobenzym! Ten doplněk je nějaký podfuk.

  Kvě 24, 2010
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Určitě Wobenzym! Ten...jen tak mezi námi, i Wobenzym je podfuk.

  Kvě 24, 2010
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Já mám z Wobenzymem dlouholeté zkušenosti a jestli je to podfuk, tak dost pomáhá :) Divila bych se. Ale ten doplněk je docela napálený cenově - bože, už opravdu nevědí, jak vytáhnout z lidí peníze. Wobenzym je aspoň lék.

  Kvě 25, 2010
 • Obrázek uživatele *
  * (anonym)

  Snad není úplně...Každý doktor doporučuje produkty společnosti s kterou spolupracuje. Když dostane drahou dovolenou od společnosti, která vyrábí Wobenzym, tak ho doporučuje. Když mu zaplatí dovolenou jiná společnost, bude doporučovat její produkty. Potřeby pacienta nejsou důležité, rozhodující je mamon.

  Kvě 26, 2010
 • Obrázek uživatele Jiřina
  Jiřina (anonym)

  Mně osobně curenzym pomohl, a vůbec mi nepřišlo, že je to „jen“ doplněk, jsme ráda, že je rostlinný a necpu do sebe chemii. A to nemluvím o tom, že Wobenzym mi způsoboval průjmy!

  Kvě 28, 2010
 • Obrázek uživatele Spotsman
  Spotsman (anonym)

  Tak to je nesmysl. Bral jsem po úrazu 45 tablet Wobenzymu denně a žádný průjmy jsem neměl. Ale je možné, že nemáte v pořádku střeva. Poraďte se s doktorem, ale mně a ani nikomu z mého okolí nikdy potíže nedělal. Pavel

  Kvě 30, 2010
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  Kdybyste měli správnou stravu tak nepotřebujete žádnej wobenzym

  Kvě 30, 2010
 • Obrázek uživatele sportovci
  sportovci (anonym)

  To asi těžko, po bouračce při sjezdu na lyžích - v mém případě. Nevím, jak ostatní. Taky se mi nechtělo do 40 tablet, ale nevím, jak by mi pomohla čerstvá zelenina? Nebo ten doplněk třeba :)

  Kvě 31, 2010
 • Obrázek uživatele mila
  mila (anonym)

  celkkem jsem se nechla nalákat do něčeho nového a tak jsem si nejprve zjistila pár informací jak o wobenzynu tak i curenzymu.wobenzym je orginální léčivo .tento přípravek je klinicky ověřenou studii a proto má takzvaný punc ,což znamená že je to oficiální lék .curenzym je jeho kopie ale není registrován jako lék protože není ověřeny.u obou přípravků je sice stejné složení účinných látek ,ale jak mi bylo řečeno v lékárně curenzym může a nemusí pomoci protože co tam opravdu je ví jen lidé co ho vyrábí.proto je jen doplněk strvy.tak teda nevím .

  Kvě 31, 2010
 • Obrázek uživatele Ali
  Ali (anonym)

  Dostala jsem od lékařky Voltaren,ale nepomáhá mě.Bolí mě bederní a krční páteř.Mám často zatuhlé svalstvo,ale i když chodím na rehabilitaci,tak mě to nepomáhá.Poradíte mě někdo,co by pomohlo a bylo účiné?Děkuji

  Čer 09, 2010
 • Obrázek uživatele ryba
  ryba (anonym)

  Dostala jsem od lékařky...Ali a Voltaren,nic moc,zkuste domácí slivovici,ne pít,trochu také,ale potírat celá záda několikrát až do odpaření.Dobrý je rakytníkový olej.A Wobenzymu také moc nevěřte. Bude li zájem,mohu (snad)poradit dál. Přeji krásné dny.

  Čer 09, 2010
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  A co na bolavé koleno - přetížený kloub? Nevím, jestli mám dobře spojenou Alpu s natíráním bolavých kloubů? Když už tady "ryba" píše o té slivovici, tak si říkám, alkohol jako alkohol :-) Voltaren, koňská ani kostivalová mast nepomáhají, vůbec....

  Čer 09, 2010
 • Obrázek uživatele ryba
  ryba (anonym)

  Lenko máte li zájem,napište na pavel.kordovsky@seznam.cz,mail.,zde je to zdlouhavé.Nashle.

  Čer 10, 2010
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  A co na bolavé koleno -...Dobrý den,já mám vyzkoušené nejlepší živiny pro klouby a to od české firmy, jsou ve formě prášku, který se rozpustí ve vodě.pomáhají na klouby, zpevňují kosti..Jsou velice účinné a vřele doporučuji.Info na pavkane@seznam.cz

  Čer 19, 2011
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Nejlíp se osvědčil čínský vápník. Tisíce děkovných dopisů. :-)))

  Čer 19, 2011
 • Obrázek uživatele Barbara
  Barbara (anonym)

  Tak to je nesmysl. Bral jsem...Není to nesmysl. Wobenzym opravdu může způsobovat zpočátku průjmy. Já jsem s tím měla problém, ale vydržela jsem dva týdny a tělo si na přísun enzymů zvykl. Jsem s ním spokojená. O currenzymu nic moc nevím. Jsem ráda, že jsem si našla nějakou osvědčenou metodu léčby a nehodlám měnit :)

  Čer 30, 2011
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  mužete mi vysvetlit proč se nedaji zobrazit příspevky? a proč pani doktiorka nabízí jenom drahe preparaty děla jim reklamu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jenom reklamy kam se podívame!!!!!!!!!!!!!! nestačí že mame k ps.a.. r,,ní politiky!!!!!!!!!!!

  Lis 29, 2011
 • Obrázek uživatele František
  František (anonym)

  Na klouby ? Indické ajurvédské produkty ověřené 5ti tisíci lety, ale u nás málo známé. Guggulu a Septilin pomáhá, ale co dělá zázraky pro celý organismus je SHILAJIT z Himalájí.Výpotek z trhlin z nejvyšších vrcholů. Omlazuje a léčí celý organismus. Já ho sehnal na ria.india@centrum.cz. I poradí.

  Lis 29, 2011
 • Obrázek uživatele ano
  ano (anonym)

  je to možné. Ale nejlepší prevence je pohyb. Ten pomáhá i v případě nemocného kloubu. Jedině pohyb, na ten jsme stavění!

  Lis 29, 2011
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  mužete mi vysvetlit proč se...Gůgluju preparáty a na co nenarazím. Nedá mi to: Promiňte Jano, ale něco tak stupidního a vytrženého z kontextu, jako Váš příspěvek, jsem dlouho nečetla a doufám zase dlouho nepřečtu.

  Dub 23, 2012
 • Obrázek uživatele Zdeněk
  Zdeněk (anonym)

  Gůgluju preparáty a na co...Osobně používám jako doplňující výživu kvůli sportování Geladrink http://onlinelekarna.com/geladrink, původně ho používala hlavně babička kvůli potížím s pohybem. Možná existuje i něco lepšího, ale zatím jsem spokojený. Ještě se dělá nějaký krystalický kolagen, ale to je spíš při poškození kloubů a ne vyloženě kloubní výživa.

  Říj 16, 2012
 • Obrázek uživatele Uraka
  Uraka (anonym)

  Nejlepší je MODELGEL tekutá želatina s vitaminy ze Španělska.

  Srp 29, 2013
 • Obrázek uživatele Sabina
  Sabina (anonym)

  Na klouby bych jednoznačně doporučila Colavital. Je to přírodní kolagen, který naše klouby potřebují. Nemusí se nic zapíjet protože se kostička rozpustí v puse, má příjemnou chuť a ještě lepší účinky. Vyzkoušela jsem spoustu kloubních výživ, ale tuto ti můžu opravdu doporučit.

  Srp 31, 2013
 • Obrázek uživatele Štěpánka
  Štěpánka (anonym)

  Mám velkého psa a ten trpí...Dobrý den, mohu se zeptat jak dávkujete? Pro sebe i pro psa? Koupila jsem si MSM i hydrolyzovaný kolagen, jen nevím jak nejlépe užívat. Já mám problémy s tenisovým loktem ze sportu, co se týká pejska, máme labradorku, které kupujeme kloubní výživu (prášky)jako prevenci, je jí 8.

  Lis 29, 2013
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Beru MSM pro koně, jen 1 gram denně a výborný. 300Kč na celej život...

  Bře 19, 2014
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Dobry den chci se zeptat nebo i spise poradit. Je me 18 let a sportuji a boli me kolena a prasky me moc nepomahaji co jsi myslite ze by na to mohlo zabirat ?

  Dub 06, 2014
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  Hodně mi pomohl enzycol 40+ klouby mě přestaly bolet.

  Dub 29, 2014
 • Obrázek uživatele LuboN
  LuboN (anonym)

  Dana: jak dlouho jej berete? Ja cca 3 měsíce a taky musím říst, že enzycol pomáhá :) bál jsem se operace...

  Dub 30, 2014
 • Obrázek uživatele Aleš
  Aleš (anonym)

  Ahoj. Jsem aktivní člověk a v posledních letech mě začaly často bolet kolena. Na doporučení jsem si koupil a začal brát Enzycol. Zase se cítím o něco mladší a nebývám po tůrách tak zničený a bolavý :)

  Kvě 01, 2014
 • Obrázek uživatele Gabriela
  Gabriela (anonym)

  Ahoj. Jsem aktivní člověk...No Enzycol je doplněk stravy a opravdu pomáhá. Používá ho moje maminka a na bolest kloubů už si vůbec nestěžuje.

  Kvě 05, 2014
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  No Enzycol je doplněk stravy...Kolik stojí a na jak dlouho?

  Kvě 05, 2014
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Co by měly přípravky obsahovat Účinných látek, na které můžete narazit v přípravcích kloubní výživy, je více. Čtěte složení, měli byste najít některé z těch následujících: glukosamin sulfát – základní látka pro tvorbu šlach, vaziva, chrupavek chondroitin sulfát – složka zabezpečující elasticitu a dlouhodobou funkčnost chrupavky MSM (metylsulfonyl­metan) - má analgetické a antiflogistické účinky, působí tedy proti bolesti a zánětu esterifikované mastné kyseliny – podporují zdraví a pohyblivost kloubů, potlačují zánět, používají se spíše jako doplňková účinná látka aminokyseliny – mají pozitivní vliv na kvalitu kloubů, kostí a chrupavek vápník a hořčík – zabraňují řídnutí kostí

  Kvě 28, 2014
 • Obrázek uživatele miminko1950
  miminko1950 (anonym)

  Kamarádka mi doporučila přípravek Colafit proti mé bolesti kloubů, nejprve jsem nevěřila, že by mohl fungovat, ale opravdu je to tak! Můžu se zas hýbat jako za mlada, doporučuji všem.

  Kvě 31, 2014
 • Obrázek uživatele Viktor Drda
  Viktor Drda (anonym)

  Zdravím, já užívám ENZYCOL a připadá mi jako opravdu ta nejlepší volba. Bolesti jsou fuč.

  Kvě 31, 2014
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Zdravím. Hodně sportuji a vypadá to, že klouby už nejsou to co bývaly. Četla jsem o přípravku Colafit, který pomáhá obnovovat opotřebované klouby. Co si o tom myslíte?

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Sylva
  Sylva (anonym)

  Zdravím. Hodně sportuji a...Ahoj. Colafit jsem brala na radu ortopeda, protože jsem si při sportu špatně zranila koleno a půl roku ho musela rehabilitovat.

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  A Colafit teda pomohl?

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Sylva
  Sylva (anonym)

  Pomohl, díky Colafitu a rehabilitacím můžu dneska dál sportovat. Kdo ví, jak by to bez toho dopadlo.

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  S koleny je to těžké už tak. Člověk aby se pomalu nesměl hýbat, protože si ničí zdraví :D Ale pokud Colafit dodává do těla kolagen, zní to slibně.

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Sylva
  Sylva (anonym)

  Jj, kolagen je vůbec dneska těžké tělu dodávat. Živočišnou potravu si tepelně upravujeme a to právě kolagen ničí. Takže nám sportovcům nezbývá nic jiného než brát věci jako Colafit :D

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  To víš, civilizace má i své stinné stránky :D Ale raději budu brát Colafit, než někde sedět v jeskyni a jíst mamuta :D

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Sylva
  Sylva (anonym)

  To je fakt :D Mamuty nebrat :D Radši brát Colafit :D

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Tak fajn :D Já si teda ten Colafit pořídím, ať můžu dál sportovat a ne s bolavými koleny sedět v jeskyni :D

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Sylva
  Sylva (anonym)

  To je správná volba :D Dej pak vědět, jestli se klouby díky Colafitu zlepšily :)

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele Britney
  Britney (anonym)

  Colafit je opravdu super, taky ho zobu a cítím se o dost líp :)

  Čer 27, 2014

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama