Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Veledůležitá látka nejen pro srdce: koenzym Q10

Koenzym Q10 je pro organismus zcela nezbytnou látkou, která se podílí na všech pochodech v těle, při kterých se potřebuje a spotřebovává energie. Podporuje tvorbu energie v těle a dodávku kyslíku krvi do všech důležitých orgánů.

Koenzym Q10 si organismus člověka vytváří z produktů přítomných v potravě. Tato schopnost však věkem klesá. Nejvyšší koncentrace Q10 je v srdci, plících a ledvinách. Avšak již ve 40 letech má člověk v srdci ve srovnání s dvacetiletým cca o 30% této látky méně. Rovněž v dalších orgánech se začíná projevovat zřetelný nedostatek Q10. Jeho nedostatek v těle má za důsledek i celkové oslabení organismu, ztrátu vitality, snižuje schopnost koncentrace a fyzické aktivity a urychluje stárnutí, a to jak orgánů v těle, tak i kůže, neboť klesá schopnost regenerace buněk v organismu.

Nedostatek Q10 může mít stejné projevy jako při nedostatku kyslíku. Zejména pokud je dodávka kyslíku do některého orgánu ztížena např. zúžením tepen sklerotickým pochodem. Konkrétně se jedná např. o anginu pectoris, kde po podání Q10 intenzita bolesti zřetelně ustupuje. Podobně je tomu také u jedinců po infarktu myokardu, zlepšení výkonnosti a omezení dušnosti je i u osob se známkami srdečního selhávání. Zřetelné subjektivní zlepšení je pozorováno zejména u nemocných s chorobami srdce - udává se, že je tomu tak až u 70 - 75% nemocných. Objektivní zlepšení po podání Q10 nastává ovšem i v jiných orgánech trpících nedostatkem kyslíku, postižený jedinec však bolest nepociťuje, takže zlepšení subjektivně nevnímá.

Koenzym Q10 je znám již řadu let. Byl izolován z hovězího srdce v roce 1957 a za objasnění jeho funkce obdržel prof. Mitschell Nobelovu cenu. Jeho použití však bránila vysoká cena. Teprve nová technologie zpřístupnila jeho praktické používání.

Denní dávka Q10, kterou člověk potřebuje je 30 mg. V případě nemocných, zvláště s chorobami srdce, lze dávku zvýšit. Předávkování nehrozí, neboť tělo si samo reguluje jeho spotřebu. Q10 nemá vedlejší účinky a není návykový.

I když nejvýraznější výsledky podávání koenzymu Q10 jsou u zmíněných srdečních chorob, prokázalo se zlepšení stavu i u osob trpících vysokým krevním tlakem, při svalových chorobách, Alzheimerovy choroby, alergiích, astmatu, vředových chorobách, roztroušené mozkomíšní sklerózy a dalších. Celkové zlepšení zdravotního stavu umožňuje pak zvýšit fyzickou aktivitu, která podporuje vlastní tvorbu Q10 v těle.

S výrobou koenzymu Q10 a s jeho širokým praktickým využitím začali jako první v Japonsku, kde jeho účinky byly řadu let klinicky testovány a koncem osmdesátých let již tento přípravek pravidelně užívalo přes 12 milionů lidí. Z Japonska se rozšířil do USA a v posledních letech i do Evropy.

Koenzym Q10 lze doporučit nejen těm, kteří již trpí některými z uvedených chorob, ale každému, kdo si chce zlepšit svůj celkový zdravotní stav, zesílit organismus, zvýšit svou tělesnou a duševní výkonnost a podpořením regeneračních procesů v těle zpomalit stárnutí.

Koenzym Q10 můžete zakoupit na v dávce 30 mg nebo v dávce 60 mg v kvalitě i pro vegetariány a vegany - též k dostání v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel. 296230202

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (48)

 • Obrázek uživatele Remi
  Remi (anonym)

  Prosím o informaci, zda je možné, že koenzym Q 10 způsobuje bušení srdce, nebo vadí při nízkém tlaku. Děkuji. Remi.

  Bře 19, 2006
 • Obrázek uživatele Ludmila
  Ludmila (anonym)

  Prosím o vaše vyjádření.Znáte přírodní produkt s koenzymem Q10 HELVESANA.Dá se to u nás někde koupit a kolik by to stálo?A nebo jestli mě můžete doporučit podobný přírodní přípravek, který obsahuje koenzym Q10. ludmilaholubova"seznam.cz

  Kvě 03, 2006
 • Obrázek uživatele Sabina
  Sabina (anonym)

  hodně informací o koenzymu se dá najít na www.q10.cz. Zksute to tam.

  Čer 09, 2006
 • Obrázek uživatele Láda
  Láda (anonym)

  Máte někdo zkušenosti s Q10 v sadě HELVASANA? Dá se to u nás někde sehnat? A kde nejlevněji. Na předváděčkách ho nabízejí za 9990,-. Je to na 3 měsíce a myslím si že to je stále dost vysoká cena. Děkuji za odpovědi.

  Črv 06, 2006
 • Obrázek uživatele iva
  iva (anonym)

  myslím že to je levné našiza to dali 15 000

  Črv 11, 2006
 • Obrázek uživatele Red
  Red (anonym)

  Kamarádka mě poprosila abych o přípravku HELVESAN NĚCO NAŠEL a z článku : http://www.zdn.cz/detail.htm?id=53922 je patrné že koupě tohoto produktu není nejlepší nápad.

  Srp 14, 2006
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Má bybička to koupila na jedne predvádečce za 20 000Kc

  Srp 22, 2006
 • Obrázek uživatele Gajdosova
  Gajdosova (anonym)

  Na Slovensku dostat Q 10 v kazdej lekarni 10, 15 a 30 mg v cene od 200 - 300 Sk

  Zář 17, 2006
 • Obrázek uživatele Hledající
  Hledající (anonym)

  V Čechách se dá taky koupit Q 10 v každé lékárně.Nejlevnější jsem našla 30mg,60 tablet za 300 Kč.Má někdo tip na levnější?Při dlouhodobém braní by to šlo pěkně do peněz.

  Zář 20, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Možná něco na internetu by bylo levnější,ale zase s dobírkou.....

  Zář 21, 2006
 • Obrázek uživatele Dáša
  Dáša (anonym)

  Mám HEMA BION Q10 -10mg za 77kč.

  Lis 10, 2006
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  10 mg je hrozně nízká dávka, doporučuju 30mg.

  Pro 10, 2006
 • Obrázek uživatele Žitomír
  Žitomír (anonym)

  Dne 20.12.2006 jsem byl akci a cena tohot produktu 12.000-Kč.

  Pro 22, 2006
 • Obrázek uživatele Žitomír
  Žitomír (anonym)

  Dne 20.12.2006 jsem byl na akci a cena tohot produktu 12.000-Kč.

  Pro 22, 2006
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  Už jsem psala, ale příspěvek se někam vytratil... Helvesana je na akcích předražená. Když na seznamu zadáte helvesana, tak se objeví odkaz na Zuriche Phramacie, kde jsme ji rodičům koupovala za 5990 Kč.

  Led 04, 2007
 • Obrázek uživatele martina
  martina (anonym)

  Firma ZURICHE PHARMACIE , ajk jsem zjistila nemá tento produkt kolkovaný.

  Led 31, 2007
 • Obrázek uživatele Haňulka
  Haňulka (anonym)

  Maminka si ho koupila asi před půl rokem na předváděčce a rychle jsme ho vraceli.Neni to přírodní preparát jak hlásaji a lékaři psali na nějakých stránkách že je to nehorázně předražené.Je o tom diskuse i na radách spotřebitele.

  Feb 20, 2007
 • Obrázek uživatele Haňulka
  Haňulka (anonym)

  Maminka si ho koupila asi před půl rokem na předváděčce a rychle jsme ho vraceli.Neni to přírodní preparát jak hlásaji a lékaři psali na nějakých stránkách že je to nehorázně předražené.Je o tom diskuse i na radách spotřebitele.

  Feb 20, 2007
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Objevil jsem Helvesanu na stránkách www.euroklasik.cz .Známí si to koupili a jsou s tím spokojeni. Asi to něco do sebe má je to tam dobře popsané.

  Bře 07, 2007
 • Obrázek uživatele Mamča
  Mamča (anonym)

  Koupila jsem si Q10 od americké firmy Natrol a jsem s ním fakt spokojená.Zdá se mi,že mám víc energie než po českém Q10,který byl ještě dražší.Dá se objednat na www.e-vyziva.Možná,že se dá koupit i někde v lékárně.

  Čer 06, 2007
 • Obrázek uživatele Ola
  Ola (anonym)

  Na předváděčce jsme dostali kontakt na pana Hubinku Pavla 603 308 043. Ten říkal,že příjde na trh český ekvuvalent za příznivěší cenu.

  Srp 24, 2007
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Pan Pavel Hubinka lže a tímto způsobem si pouze zajišťuje nekalou a zavádějící reklamu. Jeho praktiky jsou velmi neprofesionální na hraně se zákonem. Držel bych se výhradně osvědčených Renomovaných firem. Např. Euroklasik nebo Planeta trade s.r.o. Výhradní zástupci pro Českou republiku.

  Zář 25, 2007
 • Obrázek uživatele Oskarka
  Oskarka (anonym)

  Coenzym Q10 - extra užitočný!! Dobre, ale kde je jeho prirodzený zdroj??? Predsa sa musí vyskytovať aj niekde v potrave, tak ako vitamíny, mineráli, enzýmy. Kde sa nachádza v prírodnom stave coenzým Q10???

  Zář 25, 2007
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  Myslím, že koenzym Q10 se přirozeně v potravě nevyskytuje. Vytváří si ho tělo samo. (Opravte mě, jestli se pletu.)

  Říj 05, 2007
 • Obrázek uživatele Oskarka
  Oskarka (anonym)

  Tak predsa je v potrave! Q 10 je vo vnútornostiach, hlavne v hovädzom srdci, obličkách a pečeni, ďalej sójový olej, sardinky, makrely, arašidy a vajcia. Teda až na vajcia, samé potraviny, ktoré často nejeme....

  Říj 05, 2007
 • Obrázek uživatele Jaroslava Rejmontová
  Jaroslava Rejmontová (anonym)

  Začala jsem používat obsah ampulky Helvesana od Švýcarské firmy a ráda bych věděla zda s tím má někdo zkušenost,nevím jak to na mne bude působyt po třech měsících.Mam vysoký cholesterol a ulcer.kolit..Ráda si přečtu odborný výklad.Děkuji předem

  Říj 29, 2007
 • Obrázek uživatele Canybals
  Canybals (anonym)

  Přípravek se již jmenuje Sanvitan Q10, včera jsme byli na předváděčce, cena byla stanovená na 14.999,- ale pozvaní ke stolečku s kartičkou nakonec zaplatili 10.000 osobně si myslím že je to jeden z dalších povedených podvodů a dokud mi někdo neřekne, že to má opravdu nějaké účinky (celých pět let ???) tak názor asi nezměním

  Lis 07, 2007
 • Obrázek uživatele Dcera
  Dcera (anonym)

  Nevim, jak ty vase koenzymy, ale mama ho bere jiz sest let pravidelne, kdyz ji zacaly problemy se srdcem. Doktor se na to ze zacatku tvaril hodne skepticky a rekl, ji, ze ho klidne brat, ze ji neuskodi, ale neveril, ze by to mohlo nejak pomoct. Pripravoval mamu na to, ze bude nutne provest tricestny bypass. Zhruba o trech letech lekar sam rekl, ze zrejme ten koenzym bude mit neco do sebe, cevy si pry pomohly samy. Ja se v tom tolik nevyznam, mama jak zacala mit tyto problemy, tak se o to zacala zajimat a ja jen vim, ze dnes uz bez koenzymu neda ani ranu. Bere tusim 30 mg a kdyz je po nejake vetsi zatezi a zacne citit srdce, vezme si 100 mg. Rika, ze kdyz ho nevezme, citi to na srdicku. Ale dlouho vybirala koenzym, ktery ji sedne. Zkousela od ruznych firem i kvuli cene, ale vzdycky se nakonec vratila k tomu, co ji vyhovuje nejvice. Ja bohuzel znacku nevim.Musela bych se ji zeptat. Ale svym prispevkem jsem jen chtela rict, ze zrejme ten koenzym na to srdicko nebude spatny.

  Lis 08, 2007
 • Obrázek uživatele M. Hofer
  M. Hofer (anonym)

  Rozhodne nekupovat, je to podvrh s obsahem uplne jinych latek, nez prodejci uvadeji, dokonce zdravi skodlivych. Jsou na to vse laborator.testy.Farmaceuticky laborant M.H.

  Lis 22, 2007
 • Obrázek uživatele nenechte se okrást
  nenechte se okrást (anonym)

  Prosím nekupujte!! Dělala jsem také dealerku, a mastíte jim akorát kapsu, jsou to zloději. Kupte si normální koenzym v lékárně.

  Lis 22, 2007
 • Obrázek uživatele Dealerka
  Dealerka (anonym)

  si byla ale zrejme spatna, kdyz uz nejsi.

  Lis 23, 2007
 • Obrázek uživatele už nikdy dealerka
  už nikdy dealerka (anonym)

  Dělala jsem když jsem neměla práci, ale mám už naštěstí normál. práci. Jo dealerka jsem byla špatná, neumím tak lhát a přetvařovat se, takže jsem skoro nic nevydělala, ale zkušenost to byla, aspon vím jak to chodí. Ted když přijde dealerka mě ukázat ten nejlepší vysavač, a hodinu to odříkává jako básničku, tak se musím smát, já se taky musela učit "přednášet". A jestli ty jsi dobrá dealerka, tak jsi i dobrá lhářka. Nejvíc mě bylo líto těch starých a "hloupých" důchodců.

  Lis 23, 2007
 • Obrázek uživatele Dáša
  Dáša (anonym)

  Já snad nemůžu uvěřit na co se dají lidi nalákat.Prosím přečtěte si toto. www.spotrebitele.info/potraviny_zdravi/clanek.shtml?x=2339393

  Lis 24, 2007
 • Obrázek uživatele kejta
  kejta (anonym)

  To jsi asi byla dobrá když píšeš takový hovadiny. Ty dealerko.

  Pro 09, 2007
 • Obrázek uživatele jitka
  jitka (anonym)

  Helvesana je špičkový výrobek,mému manželovi pomohl na lupenku a osobně znám spoustu spokojených zákazníku..problém je,že byl zneužit několika jedinci co slibovali nemocným lidem zázračné uzdravení a navíc byl jednou firmou zfalšován a nabízen místo originálu,proto vznikla celá kauza.Kupte si knížku

  Led 03, 2008
 • Obrázek uživatele jitka
  jitka (anonym)

  Helvesana je špičkový výrobek,mému manželovi pomohl na lupenku a osobně znám spoustu spokojených zákazníku..problém je,že byl zneužit několika jedinci co slibovali nemocným lidem zázračné uzdravení a navíc byl jednou firmou zfalšován a nabízen místo originálu,proto vznikla celá kauza.Kupte si knížku Léčivá síla vitamínu a minerálu¨a udělejte si zdravý názor

  Led 03, 2008
 • Obrázek uživatele tereza
  tereza (anonym)

  prosim o inf.kde je mozne si objednat helvesana dekuji

  Srp 31, 2009
 • Obrázek uživatele Dorblue
  Dorblue (anonym)

  Co je helvesana?

  Pro 13, 2009
 • Obrázek uživatele Cyrda
  Cyrda (anonym)

  To je něco jako Opodeldok?

  Pro 13, 2009
 • Obrázek uživatele valdemar
  valdemar (anonym)

  Na vitalitu , kterou každý potřebujeme jsou vynikající koenzymy.

  Črv 16, 2010
 • Obrázek uživatele lýdia
  lýdia (anonym)

  môžem Coenzým užívať aj vtedy keď mám kardiostimulátor???

  Pro 12, 2010
 • Obrázek uživatele Knoflíkář
  Knoflíkář (anonym)

  A neni to jenom reklamní trik (jako další koenzymy, proteiny, vitamíny atd.)?

  Pro 12, 2010
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Naši skvělí lékaři,kteří vyrábějí úchvatné mrtvoly a mrzáky.MUDr.Božena Dlouhá,co posílá s vysokým tlakem na psychiatrii.MUDr.Milada Pokorná co dokáže snížit vysoký krevní tlak na fascinujících 170/100.Dva roky 170/115,resp.170/100.Děkuji za zmrzačení a zničený život(jako laik jsem si aminokyselinami snížil trvale na 120/80).Ano kdyby se král Klacek probudil,zjistil by s hrůzou,že se za ta staletí nic nezměnilo.Stále tytéž pazourkové chirurgické nástroje.

  Led 29, 2011
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Více na Rapidshare a Vipfile pod NWO,lékaři,syndrom bílého pláště.Lékařské zprávy,videa s naměřeným krevním tlakem,dokumenty o hrůzách našeho zdravotnictví.

  Led 29, 2011
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Jaký krém na jizvy? Pomůže mi na jizvy koenzym q10? Můžete mi poradit zda mi pomůže koenzym q10 na jizvy? Na stránkách http://www.bezplastiky.cz/hojeni-jizev.html o hojení jizev jsem se dočetla o krému Scar Esthetique který obsahuje koenzym q10 - měl by prý pomáhat i na jizvy starší ale nejsem si jistá. Přeci jen je to celkem drahý krém tak se mi ho nechce kupovat jen tak. Může mi tedy koenzym q10 pomoct s odstraněním jizvy po operaci?

  Srp 08, 2012
 • Obrázek uživatele Jana Teršlová
  Jana Teršlová (anonym)

  Dobrý den p. Ivetko, Určitě bych Vám doporučila náš oblíbený OK Balzám nebo OK Gel, který je určen přímo na jízvy a mně také pomohl když mi zůstali po operaci 3 jízvy na břiše. Mohu doporučit. Pokud hledáte výrobek s koenzýmem q10 tak mohu doporučit OK Omegu 3 Complete která pomáhá na redukty vrásek, snížuje vysoký cholesterol, zlepšuje kvalitu kůže, přestavaji padat vlasy a posíluje imunitu. Vyzkoušeno a pořád užívám dnes už jako prevence. Více na: www.okg-fit.cz/prevence . Věřím, že Vám to pomůže. Jana Teršlová, 01-006436

  Srp 09, 2012
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Lidi,proč prosím Vás chodíte na předváděčky !!!!! Tam dostanete jen velmi předražené věci,které si můžete koupit jinde.Tito lidé si na Vás pouze mastí kapsu ! Budou Vás ujišťovat o nejlepších výsledcích všeho,co nabízejí. jsou na to školení.Mají různé psychologické postupy,až člověka udolají.Hlavně staré lidi.Mladí na to neskočí.

  Led 14, 2021
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Ono je hodně těžké odolávat různému nátlaku a to člověk nemusí být ani senior. Nedávno jsem si v obchodě v Praze vybrala obroučky na brýle a chtěla si je koupit s tím, že si je nechám udělat v místě bydliště. Prodavač mne překecal, že mi je nechá v záloze a ať se přijdu s lékařem domluvit na udělaní brýlí na místě. Nechtěla jsem zase jet do Prahy a nátlaku jsem podlehla. No doma se mi to rozleželo a nakonec jsem si i obroučky koupila v místě bydliště. Někdy se prodejci holt nátlak nevyplatí a nakonec neprodá nic.

  Led 19, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama