Vitamín E a selen snižují toxicitu rtuti

Podle nedávné studie na krysách, kombinace vitamínu E a selenu může pomoci snížit toxicitu rtuti vnikající do organismu při konzumaci ryb. Vědci říkají, že pokud výsledky studie budou moci být aplikovány na lidi, tak by těhotné těhotné ženy mohly jíst větší množství ryb a jejich děti měly větší prospěch z omega-3 mastných kyselin.

Debata o výhodách omega - 3 kyselin požitých prostřednictvím tučných ryb proti možnosti toxicity methylrtuti je věčná. Někteří vědci tvrdí, že výhody daleko převažují nad riziky.

Omega - 3 mastné kyseliny jsou spojovány s lepším vývojem plodu, jakož i lepší kognitivní funkcí mozku a zdravím srdce.

Methylrtuti ( MeHg ) je kontaminant, který byl nalezen v různém množství ve všech rybách.

Selen a vitamin E spolu snížují toxicitu

Jak je uvedeno na internetových stránkách NutraIngredients.com:

Nová studie, zveřejněná on-line v Neurotoxicology a teratologie, rozdělila 75 samic potkanů do pěti stejných skupin, z nichž každá měla svou normální stravu doplněnou o: nic (kontrolní skupina), MeHg , MeHg a selen , MeHg a vitamin E, a MeHg a vitamin E a selen .

Vědci zjistili, že suplementace jak s vitaminem E a selenem zmírnila účinky toxicity rtuti u potomků potkanů.

“Tyto výsledky naznačují, že antioxidanty v potravě mohou změnit reprodukční a vývojovou toxicitu methylrtuti, “ napsali vědci .

Agentura pro ochranu životního prostředí uvedla, že jedna ze šesti těhotných žen ve Spojených státech má hladiny rtuti natolik významné, aby způsobily poškození plodu. To naznačuje, že selen a vitamin E suplementace by mohla zmírnit rizika pro 650.000 dětí narozených každý rok v USA.

Aktuální doporučení FDA jsou bezpečná

Ačkoliv studie vykázala pozitivní vliv antioxidantů, které si zaslouží další bližší zkoumání, existují určitá omezení, zejména pokud jde o použité dávky:

Množství MeHg přidáno do stravy v intervenčních skupinách krys bylo 1,25 mg na kg denně , což je denní příjem rtuti více než tisíckrát větší než týdenní přípustné dávka doporučená FAO / WHO .

Při provádění svého výzkumu, tým zvýšil úroveň suplementace nad lidský ekvivalent. Krysy dostaly 225 IU vitaminu E na kilogram tělesné hmotnosti, doporučená denní dávka pro dospělého člověka je 10 IU , s horní bezpečnou hranicí 900 IU.

V současné době FDA doporučuje, aby těhotné matky jedli více než dvě porce tučných ryb týdně. Většina expertů věří, že doporučení je v bezpečí.

Alternativou k jezení čerstvých tučných ryb je užívání doplňků s omega -3 mastné kyselinami, z nichž většina byla podrobena zkouškám na kontaminaci.

Přečtěte si více : http://www.naturalnews.com/043613_vitamin_E_mercury_toxicity_selenium.html # ixzz2rDtop3dR
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele observer
  observer (anonym)

  Bohuzel, selen v kombinaci s vitaminem E prokazatelne vyvolava agresivni rakovinne bujeni... http://www.cancer.gov/newscenter/qa/2008/selectqa

  Feb 24, 2014
 • Obrázek uživatele observere,
  observere, (anonym)

  rozhodl jsem se, že nemáte pravdu.

  Feb 24, 2014
 • Obrázek uživatele hydrolog
  hydrolog (anonym)

  A kdo rozhodne, že nemají pravdu ani tihle? http://www.osel.cz/index.php?clanek=7478

  Feb 24, 2014
 • Obrázek uživatele hydrolog
  hydrolog (anonym)

  http://www.osel.cz/index.php?clanek=7478

  Feb 24, 2014
 • Obrázek uživatele daly.leos@gmail.com
  daly.leos@gmail.com (anonym)

  Dobrý den, nabízím k prodeji výrobky značky ARTISTRY, Nutrelite vyživu a další. V Praze a okolí. Případně zaslání poštou po celé ČR. Bezplatné poštovné. V případě zájmu mě kontaktujte: 606221684 Leoš

  Lis 08, 2014
 • Obrázek uživatele daly.leos@gmail.com
  daly.leos@gmail.com (anonym)

  Dobrý den, nabízím k prodeji výrobky značky ARTISTRY, Nutrelite vyživu a další. V Praze a okolí. Případně zaslání poštou po celé ČR. Bezplatné poštovné. V případě zájmu mě kontaktujte: 606221684 Leoš

  Lis 08, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama