Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Vitamin E může zmírnit bolesti při menstruaci

Vitamin E může výrazně zmírnit bolesti při menstruaci i intenzitu krvácení. Zjistili to vědci z univerzity Tarbait Modarres v Íránu, kteří tvrdí, že by jejich poznatky mohly hodně pomoci zejména mladým dívkám. Potíže provázející menstruaci u nich totiž často vedou k narušení školní docházky.

Bolestmi trpí při menstruaci až 40 procent žen a kolem deseti procent z nich tvrdí, že jim potíže při každém cyklu až tři dny vážně naruší jejich činnost.

Íránští vědci zařadili do výzkumu 280 dívek ve věku mezi 15 a 17 lety, které trpěly menstruačními bolestmi, jež se označují jako dysmenorrhoea. Polovina z nich dostala denně ve dvou dávkách 270 miligramů vitaminu E, zatímco zbytek jen placebo. Experiment trval čtyři menstruační období, během něhož měly dívky sledovat intenzitu bolesti i sílu krvácení.

Zjistilo se, že dívky, které braly vitamin E, pocítily výrazné zmírnění bolestí oproti minulosti a mohly podstatně snížit počet prášků proti bolesti. Pozorovaly také výrazně menší krvácení proti dívkám, které braly jen placebo.

"Vitamin E je pro dospívající dívky velmi vhodný, protože kromě příznivých účinků, které jsme zjistili při výzkumu, nemá žádný vedlejší dopad, pokud je podáván ve stanovených dávkách," uvedli vědci v britském časopise Journal of Obstetrics a Gynaecology. Tato léčba je účinná, velmi rychlá a umožňuje vyhnout se podávání hormonů.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama