Vitamíny proti zimnímu splínu

Zima je plném proudu a ještě chvíli s námi pobude. Všude je chladno a vlhko, slunce se objevuje jen výjimečně, a tak není divu, že mnoho lidí přepadnou chmury a zimní deprese.

Je však důležité nepoddat se tomuto krátkodobému stavu a povzbudit svou psychiku. S psychickou pohodou jde navíc ruku v ruce i fyzické zdraví, proto je důležité nezanedbávat ani jedno.

Jak se správně starat o svoji tělesnou schránku, ví asi každý z nás. Zdravý pohyb a pestrá strava jsou základem pro zdraví. Co ale dělat, aby byla v plné síle i naše duše? Pro udržení psychické pohody je důležité podporovat správnou činnost své nervové soustavy. K tomu nám pomáhá zdravý životní styl, a navíc i cel á řada vitaminů a minerálů.

Pozornost bychom měli rozhodně zaměřit na vitaminy skupiny B. Ty se velkou měrou podílejí na správném fungování centrální nervové soustavy, která má přímý vliv na naši pohodu. Nedostatek těchto vitaminů může způsobovat právě i psychické problémy. Velkým pomocníkem je taktéž vitamin D, stejně jako vápník, draslík a hořčík. Kombinací všech těchto prvků si začnete šlapat cestičku ke svým lepším zítřkům.

Pokud chcete budovat svoji psychickou odolnost, myslete na to, že potřebné prvky je třeba užívat dlouhodobě a pravidelně – pokud je vám pod psa a vy si vezmete jednu tabletu hořčíku, opravdu se nestane zázrak a nebudete mít najednou dobrou náladu. Jestli ale vydržíte, za pár týdnů pocítíte kýžené výsledky,“ uvádí Nicole Hlavatá, výkonná ředitelka České a slovenské asociace pro speciální potraviny.

Dalším, a tentokrát často opomíjeným pomocníkem je aminokyselina L-tryptofan. Jedná se o prvek, který se stejně jako předchozí zmíněné podílí na správném fungování našeho organismu a pomáhá mírnit projevy agrese i podráždění. Tuto aminokyselinu není naše tělo schopno vyrobit si samo, a proto je vhodné ji dostatečně substituovat v podobě doplňků stravy. Nalezneme ji však i v drůbežím či hovězím mase, fazolích, mléčných výrobcích nebo třeba v kešu oříškách a dýňových semínkách.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Zdravím, pořád tak nějak přemýšlím, jestli vitamín C může pomoci k lepší imunitě a jestli by ho člověk měl nějakým způsobem pravidelně doplňovat? Co myslíte? Dá se třeba poznat, že má tělo málo vitamínu C?

  Bře 18, 2022
 • Obrázek uživatele Jiřina
  Jiřina (anonym)

  Poznat se to určitě dá, a také má smysl ho pravidelně doplňovat. Pravidelným doplňováním vitamínu C bude mít vaše tělo lepší imunitu a obranyschopnost. Kupuji si doplněk stravy s vitamínem C s lipozomálním vstřebáváním, který má u sebe v balení i testovací proužky, díky kterým se můžete otestovat, zda má vaše tělo dostatek vitamínu C

  Bře 23, 2022
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Ty testovací proužky jsou hodně fajn, když si můžete otestovat předem i potom jestli máte vitamínu C dost. Kde jste ho kupovala?

  Bře 24, 2022
 • Obrázek uživatele Jiřina
  Jiřina (anonym)

  Objednávám ho pokaždé tam, kde ho najdu nejvýhodněji. Můžete se podívat přes některý srovnávač cen na Lipo C Askor Forte, ale koupíte ho v každé lékárně.

  Bře 26, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama