Čechům chybí nejvíce železo, zinek a vitamin C

ČTK to řekl Josef Richter z Centra imunologie a mikrobiologie Zdravotního ústavu.

Český jídelníček dodává lidskému tělu 40 až 50 miligramů vitaminu C denně, německý 120 až 160 miligramů a švédský zhruba 180 miligramů. Rozdíly jsou dány nejenom spotřebou zeleniny a ovoce, ale i tím, že výrobci v některých zemích přidávají vitamin C do řady potravin, zejména do nápojů a do uzenin. Uzenáři to však nedělají z ohledu na zdraví strávníků, ale protože vitamin C funguje jako antioxidant a salámy vypadají báječně růžově.

Na dostatečný příjem vitaminu C by měli myslet zejména kuřáci. Každá cigareta je připraví o takové množství vitaminu C, že by ho měli nahradit například jedním kiwi.

Vitamin C zvyšuje nejen odolnost proti chřipce, ale může podle Richtera působit i jako doping pro lidi, kteří například potřebují být dlouho do noci fit ve zkouškovém období.

Třetina české populace má značný nedostatek železa. Železo je obsaženo mimo jiné v červeném mase, jehož spotřeba klesá. Dříve lidem pomáhalo to, že se mléko svařovalo v železňácích.

Češi mají také velký nedostatek zinku, protože nejedí v dostatečném množství potraviny, které ho obsahují, jako jsou zejména ryby, ořechy, fazole a hrách.

Zinek i vitamin C umějí zablokovat vstřebávání olova do lidského organismu. Proto je doplnění hladiny zinku podle Richtera důležité především pro těhotné ženy.

Jitka Klejnová - ČTK

Potravinové doplňky s vitamínem C - (revoluční forma EsterC nedráždí žaludek) naleznete zde

Potravinové doplňky s organickým (nedráždí žaludek) železem naleznete zde

Potravinové doplňky se zinkem - (nejvstřebatelnější je organicky vázaný zinek) naleznete zde
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

  • Obrázek uživatele Kristýna
    Kristýna (anonym)

    Chcete udělat něco pro své zdraví? Zároveň si vydělat? Bez smlouvy, poplatků, s možností osobního výběru peněz na centrále firmy v Praze či převodem na bankovní účet? Tento projekt nyní začal, za několik minut registrace můžete získat stabilní přivýdělek. Zaregistrujte se s kódem HIMALYO-4441 - získáte tím stálou slevu pro své nákupy - 50 Kč na juice a 20 Kč na sušené plody a především možnost stát se partnerem- na stránkách www.himalyo.cz a vyzkoušejte! Můžete jen udělat něco pro své zdraví - koupí a užíváním juice z kustovnice čínské (goji). GOJI ORIGINAL 100% juice je přírodní, nezahušťovaná a ničím neupravovaná, živá tekutina bez jakýchkoliv přídavných látek lisovaná z výběrových plodů kustovnice čínské, které jsou skutečným elixírem mládí, zdraví a krásy.

    Dub 14, 2015
  • Obrázek uživatele !
    ! (anonym)

    Komu chybí železo a zinek, toho můžeme vzít po hlavě pozinkovanou vodovodní trubkou.

    Dub 14, 2015
  • Obrázek uživatele !
    ! (anonym)

    Chybět může tam kde ho odvezli cikáni do šrotu!

    Dub 14, 2015
  • Obrázek uživatele Dealerko,
    Dealerko, (anonym)

    běž se svou reklamou do řiti.

    Dub 14, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama