Doplňky výživy pro ženy

Uvádíme přehled vitamínů a bylinek, které mají vědecky prokázaný pozitivní vliv na ženské reprodukční orgány, pomáhají při potížích s menstruací, zlepšují plodnost, chrání ženu během těhotenství i kojení a zmírňují příznaky menopauzy.

Pupalkový olej - Pupalkový olej je přímý zdroj gama-linolenové kyseliny (GLA). Poskytuje přibližně 10% GLA (1000mg. pupalkového oleje znamená cca 100mg gama-linolenové kyseliny). Tato kyselina má protizánětlivé působení, harmonizuje hormonální systém žen, má příznivé účinky na kůži a nervový systém. Pupalkový olej ženám pomáhá při premenstruačním syndromu, bolestivé menstruaci, bolestivosti prsů, fibrocystickém onemocnění prsů a při endometrióze.

Vitamín E - Jde o silný antioxidant, který je považován za vitamín plodnosti.

Lutein, lykopen, karoten komplex - Podporuje zdraví ženských reprodukčních orgánů. Mnoho studií prokázalo, že čím vyšší hladina přírodních karotenoidů v krvi, tím je nižší náchylnost k buněčným abnormalitám.

Kyselina listová - Studie prokázaly, že nedostatek kyseliny listové je jedním z hlavních rizikových faktorů pro vývoj cervikální dysplazie (dysplazie děložního krčku), onemocnění, které je charakterizováno abnormálním vývojem buněk děložního čípku. Suplementace vysokými dávkami kyseliny listové přinesla velmi působivé výsledky při klinických zkouškách. Byla zastavena progrese onemocnění a často došlo k normalizaci buněk děložního čípku. Pozor: Typické dávky ve výzkumu byly 10 mg denně. Takovéto dávky jsou pouze na recept a mohou být užívány pouze pod dohledem lékaře. Kyselina listová je též nezbytná pro zdravý vývoj plodu. Dávka doporučovaná mnoha experty je 400mikrogramů denně. Toto se doporučuje užívat i v době před otěhotněním u žen, které se snaží otěhotnět .

Echinacea - výzkumníci v Německu zjistili, že pokud podávají echinaceu injekčně nebo orálně pacientkám trpícím poševní mykózou společně s medikovaným krémem (ekonazol nitrát), dochází k větší redukci kvasinkové vaginální infekce v porovnání s ženami, které užívají pouze krém.

Kaprylová kyselina - Kyselina Kaprylová je vysoce účinná proti kvasinkám a plísním v organismu. Tato mastná kyselina získávaná z tropických olejů (palmový, kokosový), má prokázané protiplísňové účinky proti candida albicans v trávicím traktu. V malé množství je přirozeně produkována i v lidském organismu. Studie ukázaly značný pokles kvasinkových kolonií ve střevech po užívání kaprylové kyseliny.

Prenatal -  Multivitamín a multiminerál pro těhotné a kojící ženy. Připravuje ženský organismus na mateřství. Pomáhá chránit mateřský organismus. Má příznivé složení pro matku i dítě. Obsah kyseliny listové pomáhá snižovat riziko deformit plodu. Příznivě ovlivňuje vývoj a růst plodu.  Dodává energii, působí proti únavě. Podporuje kvalitu zubů a vlasů. Vhodný i v době kojení. Vhodný i pro vegetariánky.

Dong Quai - . Dnes je nejvíce používaným harmonizátorem ženského organismu ve světě. Obsahuje fytoestrogeny, které mají přibližně 1/400 aktivity lidského estrogenu. Tyto fytoestrogeny jsou užívány k modifikaci estrogenní aktivity organismu, mají schopnost se vázat na estrogenové receptory buněk. Pokud je hladina estrogenů příliš vysoká, slabé rostlinné fytoestrogeny mohou obsadit receptory, které by v jiném případě mohly být obsazeny mnohem silnějšími hormony. Jestliže je aktivita estrogenů v organismu naopak příliš nízká, fytoestrogeny mohou uplatnit mírný pozitivní estrogenní účinek. Vědci se též domnívají, že Dong Quai může regulovat funkci dělohy a být účinný při normalizaci menstruace. Vědci prokázali, že Dong Quai může být účinným analgetikem. V kombinaci s relaxačním účinkem na svaly je Dong Quai nápomocen při menstruačních křečích. Dong Quai ženám pomáhá při premenstruačním syndromu, nepravidelné menstruaci, menstruačních křečích a při přechodových potížích (návalech)

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (14)

 • Obrázek uživatele Danica
  Danica (anonym)

  No musim s tim suhlasit, zacala som uzivat Viaderm, ktory obsahuje pupalku, vitamin E a samo aj ine, ale nevuveritelne sa mi zlepsila plet. Pritom s kvalitou pleti bojujem uz dlhe roky.

  Kvě 09, 2011
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Podobných přípravků jako je Viaderm existuje mnoho, ale i já s ním mám dobrou zkušenost.

  Říj 22, 2011
 • Obrázek uživatele Papula1
  Papula1 (anonym)

  Užívala jsem kyselinu listovou od Elasti-Q před početím tři měsíce a potom první trimestr. Určitě je moc důležitá jako prevence genetických poruch u dětí.Malý je zdravý a v pořádku.

  Bře 21, 2012
 • Obrázek uživatele michal
  michal (anonym)

  Chceme se s vámi podělit o svoji zkušenost. Doporučujeme používat pravidelně, nejlépe denně, 7 základních produktů pro zachování zdraví a udržení dobré kondice dospělých i dětí: 1) hojivou a ochrannou zubní pastu z aloe a propolisu, 2) bezpečný deodorant bez hliníkových solí, 3) vyživující tyčinku na rty z aloe a jojoby, 4) 1-2 lžíce jen kvalitní aloe vera, 5) 1 tabletu vitamínů s fytonutrienty, získaných z čerstvého optimálně zralého ovoce a zeleniny, 6) 1 tabletu lehce vstřebatelných minerálních látek a stopových prvků v optimálním poměru, 7) do pitného režimu zařaďte jemný harmonizační čaj sestavený z 11 zdraví prospěšných rostlin. Už za krátký čas poznáte změnu. Naše rodina je používá k plné spokojenosti už řadu let. Aloi a občas i vitamíny a minerály dáváme i našemu pejskovi a zakrslému králíčkovi. Vyjmenované, ale i další produkty k nápravě různých zdravotních problémů a jiné pro údržbu a opravy „karosérie“ organismu distribuuje lékařská poradna Harmonie Kladno. Mail: info.harmonie (zavináč) volny.cz. Poradí vám, co přírodního použít při nejrůznějších zdravotních potížích. A taky vám to pošle. I se zárukou - pokud byste nebyli s produkty spokojeni, můžete je vrátit a peníze dostanete zpátky.

  Led 09, 2013
 • Obrázek uživatele míchal
  míchal (anonym)

  Jó a ještě si utírejte prdel hedvábným papírem s kytičkama!

  Led 10, 2013
 • Obrázek uživatele Marika
  Marika (anonym)

  Ahojte lidičky, nebo teda holky já jím kolagen komplex a jsem s ním naprosto spokojená, tak jsem se s tím s vámi o to chtěla podělit aby jste věděli že i kolagen je docel good a i za dobrou cenu http://www.kolagen-forte.cz/kolagen-komplex

  Lis 29, 2014
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Ano, obsahují vysoce...nepovídej. To je děsná antireklama.

  Zář 17, 2015
 • Obrázek uživatele Mončí
  Mončí (anonym)

  Mě se nejvíce osvědčilo Essence Supplement. Doporučila mi ho moje kamarádka a jsem spokojená. Vyzkoušela jsem spoustu vitamínů a u těchto mám pocit že mají vše co potřebuji. Takový ty spektra a podobě mi dělaly blbě sem se z nich vždycky osypala. Mám atopák, citlivou kůži a hned tak něco nesnesu. Tohle je naprosto přírodní a skvělý!

  Feb 12, 2018
 • Obrázek uživatele Anička
  Anička (anonym)

  Jo Alqvimiu taky používám. Je dobrá není parfémovaná. lepší než klasické obyč co koupím úplně všude. To jsou šity.

  Feb 26, 2018
 • Obrázek uživatele Zdeňka
  Zdeňka (anonym)

  Mě se nejvíce osvědčilo...Koukala jsem a vypadá to dobře. Díky za typ!

  Feb 26, 2018
 • Obrázek uživatele Kačka
  Kačka (anonym)

  Nezkoušeli jste někdo na podporu hubnutí guaranu prosím? Četla jsem článek, tak jestli to na někoho funguje :)

  Feb 27, 2018
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Nezkoušeli jste někdo na...Nekupuj, nefunguje. Zbytečně vyhozené peníze.

  Feb 27, 2018
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Je to super hlavně na únavu a soustředění. Už si bez guaranaplus nedokážu představit zkouškové

  Bře 01, 2018
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Super jsou exotic herbs s maca i na hubnutí

  Bře 04, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama