Potravinové doplňky při eliminaci těžkých kovů z organismu

Těžké kovy se usazují v kostech, ledvinách, mozku a poškozují imunitní systém. Již při lehké otravě kovy je těžké myslet a soustředit se. Příznaky těžké otravy kovy jsou nespecifické a proto se většinou zaměńují s jinými onemocněními:

Bolesti hlavy, únava, poruchy koncentrace a myšlení, bolesti svalů, třes, trávicí problémy, zácpa či průjem, chudokrevnost, mdloby, poruchy koordinace.

Těžké kovy jsou podezírány z toho, že mohou být jednou z příčin závažných neurologických onemocnění jako např. roztroušená skleróza, ALS, Parkinsonova choroba či Alzheimerova choroba.

Potravinové doplňky pomáhající při eliminaci těžkých kovů z organismu:

Selen - má schopnost vázat rtuť, vytváří s ní komplex rtuť-selenid, který je pro tělo neškodný

Zinek - snižuje toxický účinek olova a kadmia

L-lysin - Lysin má schopnost vázat těžký kov olovo a efektivně pomáhat při jeho odstraňování z těla a zmírnění jeho toxicity.

L-methionin - má silné detoxikační účinky při odstraňování těžkých kovů jako je olovo, rtuť a kadmium a vylučuje je z těla.

Vitamín C s bioflavonoidy - Pomáhá při otravách mědí, arzenem, olovem a jinými těžkými kovy. Vitamín C udržuje těžké kovy v roztoku, což umožňuje jejich vylučování ledvinami.

Alky-pro - olej ze žraločích jater - eliminace těžkých kovů, pesticidů a dalších jedovatých látek z organismu

Chlorella - tato sladkovodní řasa detoxikuje organismua od těžkých kovů, zejména rtuti

Germánium též napomáhá vylučovánírtuti a kadmia - v přírodě je obsaženo v cibuli, česneku a ženšenu

Humáty (Cytosan) - mají schopnost vázat těžké kovy

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Jonathan
  Jonathan (anonym)

  S volbou a výběrem nejvhodnějších potravinových doplňků přírodního původu vám obecně i pro konkrétní případ pomůže Poradna Harmonie. Do jejich týmu patří lékaři různých specializací. Dotazujte se na info.harmonie zavináč volny.cz

  Pro 14, 2011
 • Obrázek uživatele Sandra
  Sandra (anonym)

  dobrý den mohu doporučit přípravky Quen Euniké jsem jejich uživatelkou cca rok a za tuto dobu jsem vyskoušela téměř většinu a dávám palec nahoru dlouho jsem se nesetkala s něčím tak kvalitním. nakupuji zde : http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/21-1-Queen-Eunike-doplnky-stravy

  Bře 06, 2013
 • Obrázek uživatele Ester
  Ester (anonym)

  jedinou chlorelu co mohu doporučit je tato: http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/0/3/5/192-EUNIKE-GREEN-doplnek-stravy-60-tobolek jediná která je dezintegrovaná předštěte si otom něco a bude chytřejší : http://www.pilna.cz/news/eunike-yellow-chlorella-pro-deti-dezintegrovana-a-mikronizovana/

  Bře 20, 2013
 • Obrázek uživatele anicka_b
  anicka_b

  Petroleum D5 - Výborné zkušenosti máme já i celá naše rodina s lékařským petrolejem (prodává se jako Petroleum D5). Škoda, že se o něm v ČR obecně neví, je to výborná věc na mnoho kosmetických i zdravotních potíží, včetně těch nejvážnějších. V lékárnách běžně nebývá, ale dá se objednat přes internet.

  Lis 03, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama