Reklama

Pycnogenol a jeho přínosy pro zdraví

Pycnogenol je americký obchodní název pro antioxidant vyrobený z kůry středomořských borovic, které se vyskytují především v jihozápadní Francii.  Pycnogenol se používá při pomoci lidem s astmatem, alergiemi, sennou rýmou a dalšími zdravotními problémy. Jaké jsou jeho zdravotní přínosy?

Pycnogenol®, známý pro své antioxidační vlastnosti, nabízí širokou škálu potenciálních zdravotních výhod. Byl studován pro své účinky od duševních funkcí až po léčbu vysokého krevního tlaku. Některé zdravotní přínosy Pycnogenolu® zahrnují:

Pomoc lidem s astmatem

Astma je způsobeno zánětem v plicích, který ztěžuje dýchání. U některých lidí je zánět plic způsoben leukotrieny – chemikáliemi, které tělo uvolňuje poté, co se člověk setká s alergeny. Někteří lidé, kteří mají astma, mají vyšší hladiny leukotrienů v krvi. Studie zjistily, že při užívání spolu s inhalátorem může Pycnogenol® snížit leukotrieny, pomáhá zmírnit zánět plic a omezuje frekvenci používání inhalátoru.

Pomáhá zmírnit příznaky artritidy

Reklama

Osteoartritida, běžně nazývaná artritida, je způsobena tím, že se chrupavka na vašich kloubech začne opotřebovávat. To může způsobit bolest, zejména v oblastech těla, které jsou opakovaně používány, jako jsou ruce, prsty a kolena. Bylo prokázáno, že pycnogenol pomáhá zmírňovat bolest spojenou s osteoartritidou tím, že brání krevním chemikáliím napadat chrupavku.

Zlepšuje příznaky spojené s menopauzou

Studie ukázaly, že stromová kůra může pomoci snížit běžné příznaky, jako jsou návaly horka, změny nálady, nepravidelná menstruace a další.

Zlepšuje zdraví srdce

Pycnogenol může pomoci kontrolovat krevní tlak, což pomáhá zlepšit celkové zdraví srdce. Krevní tlak je důležitým měřítkem toho, kolik krve pumpuje z vašeho srdce do zbytku těla. Příliš velký tlak signalizuje, že vaše srdce možná pracuje příliš tvrdě. To pak může vést k srdečním problémům, jako je mrtvice nebo infarkt.

V jedné studii byli lidé s vysokým krevním tlakem vyšetřeni, aby zjistili, jak doplněk ovlivnil jejich krevní tlak. Studie ukázala, že u mnoha lidí, kteří se studie zúčastnili, došlo po užití Pycnogenolu k poklesu systolického krevního tlaku. Systolický krevní tlak měří, kolik krve pumpuje z vašeho srdce do vašich tepen. Svůj systolický krevní tlak můžete zjistit pohledem na horní číslo testu krevního tlaku. Vysoké číslo signalizuje vysoký krevní tlak.

Zdravotní rizika

Jakékoli léky, které užíváte, včetně bylinných doplňků, jsou spojeny s určitými riziky. Bylinné doplňky nejsou regulovány Food and Drug Administration (FDA), takže nemusí splňovat stejné bezpečnostní standardy jako léky, které prošly klinickým testováním a studiemi léků. Některá rizika spojená s Pycnogenolem zahrnují:  Pycnogenol a další kůry mořských stromů nebyly studovány tak intenzivně jako tradiční medicína. U lidí, kteří mají příznaky, které jsou závažnější, je pravděpodobně účinnější tradiční medicína. Pokud uvažujete o užívání Pycnogenolu pro vážný zdravotní stav, jako je astma nebo vysoký krevní tlak, poraďte se se svým lékařem. Lidé, kteří mají autoimunitní onemocnění, jako je roztroušená skleróza nebo lupus, by si měli promluvit se svým lékařem, než vyzkouší Pycnogenol. Tento doplněk možná aktivuje imunitní systém. Proto ti, kteří mají autoimunitní onemocnění, mohou po jeho užití pozorovat zvýšení jejich symptomů.

Množství a dávkování

Vzhledem k tomu, že se Pycnogenol používá pro mnoho stavů, dávky se mohou lišit. Typické dávky se pohybují od 50 miligramů do 450 miligramů denně. Lidé, kteří užívají doplněk spolu se svými tradičními léky, obvykle užívají menší dávky než ti, kteří užívají pouze doplněk.

Zdroj: webmd

 

Reklama

Komentáře

Reklama