Reklama

Šanghajská vláda oficiálně doporučuje vitamín C pro COVID-19

Vláda Šanghaje v Číně oznámila své oficiální doporučení, aby se koronavir COVID-19 léčil velkým množstvím intravenózního vitamínu C. (1) Doporučení ohledně dávkování se liší podle závažnosti onemocnění, od 50 do 100 miligramů na kg tělesné hmotnosti za den až do 200 mg/kg/den.

Tyto dávky jsou přibližně 4 000 až 16 000 mg pro dospělého, podávané intravenózně (do žíly). Tento specifický způsob podání je důležitý, říká odborník na intravenózní terapii Atsuo Yanagisawa, MD, PhD, protože účinek vitamínu C je při intravenózním podání nejméně desetkrát silnější než při perorálním podání. Dr. Yanagisawa je prezidentem japonské vysoké školy intravenózní terapie se sídlem v Tokiu. "Intravenózní vitamín C je bezpečný, účinný a širokospektrálně antivirový."

Richard Z. Cheng, MD, PhD, čínsko-americký specializovaný lékař, úzce spolupracuje s lékařskými a vládními úřady po celé Číně. Pomáhal při přípravě nejméně tří čínských klinických studií  intravenozního podávání vitamínu C. Cheng v současné době v Šanghaji pokračuje ve svém úsilí povzbudit stále více čínských nemocnic k provádění léčby vitamínem C, při němž se podávají vysoké orální dávky ivitamínu C i dávky pomocí IV aplikace.

Dr. Cheng a Dr. Yanagisawa oba doporučují perorální (ústní) vitamin C pro prevenci infekce COVID-19.

Oficiální prohlášení druhé nemocnice Xi'an Jiaotong University (2) zní:

Reklama

„Odpoledne 20. února 2020 se další 4 pacienti s těžkou novou koronavirovou pneumonií zotavili v C10 West Ward  nemocnici v Tongji. V minulých dnech bylo propuštěno 8 pacientů z nemocnice ...  Vysoké dávky vitamínu C dosáhly dobré výsledky v klinických aplikacích. Věříme, že u pacientů s těžkou pneumonií a u kriticky nemocných pacientů by měla být léčba vitamínem C zahájena co nejdříve po přijetí. Včasná aplikace velkých dávek vitamínu C může mít silný antioxidační účinek, snižují zánětlivé reakce a zlepšují endoteliální funkci ... Četné studie ukázaly, že dávka vitamínu C má hodně co do činění s účinkem léčby. Vysoká dávka vitamínu C může nejen zlepšit antivirovou obranu, ale co je důležitější, může zabránit a léčit akutní poškození plic (ALI) a akutní respirační potíže (ARDS).

Autor: Andrew W. Saul, PH.D.

Reference:

Reklama

Komentáře

Pavel Čech (So, 28. 3. 2020 - 09:03)
A co dělá WHO, světová zdravotnická organiace? Doporučuje vitamín C nepoužívat a potlačovat informace o něm. Jednali s Googlem, Facebookem, Amazonem a dalšími, aby potlačovali dezinformace o koronaviru, a jako jediný příklad těch dezinformací uvádíějí léčbu vitamínem C, viz https://www.cnbc.com/amp/2020/02/14/facebook-google-amazon-met-with-who-to-talk-coronavirus-misinformation.html?__twitter_impression=true&fbclid=IwAR0CTJcDJUzmYdEFuvFFBeTWTJnOWta34Dp_s2zRbc56Sa-z8NLzzxQ3sUk
Když už se ten virus tak povedl, tak asi nechtějí připravit farmaceutické firmy o zisky z připravovaného očkování.
děda75 (Ne, 8. 3. 2020 - 01:03)
Jak je vidět, chapadlo americké farmaceutické lobby obtočené kolem krku Číny slábne. Poznatky staré 50 let dosud neobyčejně úspěšně potlačované se začínají prozrazovat. Nevím jaký je poměr soukromého sektoru ke státnímu v Číně, ale v Evropě to dopadne zase špatně (viz V.Britanii). I ty nejlevnější metody budou finančně záhy skoro nedostupné. A jaké další staré zázračné a levné metody léčení se začnou prozrazovat speciálně pro koronavirus? Měl by to být tzv. lipsomální vitamín C, a vitamín E. Mají však jednu těžkou vadu. Nevyžadují poměrně kvalifikované píchnutí injekce do žíly, může si je mírně poučený laik aplikovat sám.
Reklama