Zánět průdušek a potravinové doplňky

Zánět průdušek neboli bronchitida je akutní či chronický zánět výstelky velkých dýchacích cest v plicích. Na jeho vzniku se může podílet pomnožení virů nebo bakterií. Následkem je hromadění sekretu a hlenů, způsobující neustálý kašel, který se může zhoršovat, když jsou hleny infikovány.

Potravinové doplňky vhodné při zánětu průdušek:

Oregáno - Silný antioxidant, přírodní antibiotikum. Napomáhá vykašlávání, působí proti mikroorganismům včetně kvasinky candida albicans. Kombinace antikatarálního a spasmolytického účinku může vysvětlit schopnost oregánového oleje tlumit kašel. Dále je prospěšný i antibakteriální účinek při infekčním kašli.

Echinácea - Echinacea je přírodní antibiotikum a prostředek proti infekcím, pomáhá ničit viry a bakterie v organismu.

Směs přírodních karotenoidů - antioxidanty prospěšné pro ochranu sliznic a plicní tkáně. Velmi důležité hlavně pro kuřáky.

Vitamín C s bioflavonoidy - podporuje imunitní funkce organismu.

Potravinové doplňky nenahrazují klasickou léčbu, ale mohou velmi významně zvýšit její účinnost a eliminovat její negativní vedlejší účinky (např. rozmnožení kvasinek po léčbě antibiotiky).

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (15)

 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Mým dětem úžasně zabírá kolostrum - tj. mlezivo - v tekuté formě. Stříkám ho dětem i do nosu, aby stékalo přes nosní mandli a opravdu po pár dnech se nám zlepšil poslech u lékaře i test CRP. Takže doporučuji i tento potravní dopněk.

  Dub 22, 2011
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Mým dětem úžasně...Zapomněla jsem napsat, že kolostrum obsahuje vysoký obsah imunoglobulinů, které podporují imunitu. Dále také i množství vitaminů, minerálů a růstový faktor.

  Dub 22, 2011
 • Obrázek uživatele Diana
  Diana (anonym)

  já na průdušky kupuju tinkturu z žampionu. Prý houby jako takové, hlavně hlíva obsahují látku, která příznivě působí na průdušky. A hlívu si i suším a pak přidávám do polívky nebo pod maso.

  Dub 22, 2011
 • Obrázek uživatele Moni
  Moni (anonym)

  My taky hlavně kvůli dětem fandíme kolostru, kupujeme ho přímo od výrobce, kvalitní a za dobrou cenu, balení více kusů je ještě výhodnější. Ráda poradím, můj mail : posp.moni@seznam.cz

  Kvě 13, 2011
 • Obrázek uživatele pakka
  pakka (anonym)

  Co my se natrápili s bronchitidami...než jsme vyzkoušeli super výrobky-jsou čistě přírodní a opravdu je konec bronchitidám.Poradím pavkane@seznam.cz

  Črv 04, 2011
 • Obrázek uživatele d
  d (anonym)

  Co my se natrápili s...Doporučení přípravku co je přírodní,super zabírá a není jmenovaný,to mi příliš zavání dealerstvím.Zvlášť když následuje odkaz na pisatele,který teprv při přímém kontaktu prozradí o jaký přípravek vlastně jde.Určitě ho i rád dodá,pokud o něj bude mít někdo zájem.

  Črv 04, 2011
 • Obrázek uživatele Darien
  Darien (anonym)

  Tak ono je to hlavně o imunitě. V kritických měsících nasazujeme v rodině Wobenzym. Přírodní enzymy z rostlin a zvířat, ale bacha, musí se to brát opravdu nalačno a víc kousků třeba ráno a večer.

  Říj 13, 2011
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  Doporučení přípravku co...Nebýt dealerů, tak se o mnohých produktech ani nedozvíš, protože se neprodávají v lékárnách. Také mohu doporučit skvělé produkty, každý má možnost se zaregistrovat a nakupovat se slevou od 10 % - 40 % nemusí produkty dál nikomu nabízet. www.zdravi-a-uspech.cz Samozřejmě, když ti vadí výhodná nabídka distributora, můžeš si produkty kupovat za plnou cenu třeba v internetové lékárně.

  Říj 13, 2011
 • Obrázek uživatele Adéla
  Adéla (anonym)

  Nemáte někdo nějakou novinku na kašel a průdušky? Nějak mě to pořád zlobí, sotva se změní počasí, hned jsem nemocná.

  Zář 06, 2012
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Nemáte někdo nějakou...echinacea a jitrocel. Nejlepší jsou přímo výluhy z nich. Na úporný kašel určitě se vyvaruj medu, ten ty průdušky dráždí.

  Zář 06, 2012
 • Obrázek uživatele rencis
  rencis (anonym)

  Nemáte někdo nějakou...Můžu doporučit přírodní doplňky stravy anebo mast při nachlazení.

  Zář 06, 2012
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Taky to tak mívám. Je dobré brát věci na imunitu, ale u mě stejně jakmile se změní počasí, jsem hned nachlazená. Na kašel mám vyzkoušené psí sádlo, které si namažeš na hrudník a záda, zabalíš se do plínky a necháš působit, ideálně přes noc. Mi to hodně pomáhá, uvolní to všechny hleny. Ale bacha na napodobeniny, kupuj to jen v lékárně se psem na obale, ostatní nefungují.

  Zář 07, 2012
 • Obrázek uživatele strelec.drak@seznam.cz
  strelec.drak@se... (anonym)

  V období možného nachlazení/jaro a podzim/ preventivně užívám bylinné produkty.Epidemie chřipek se mne dotkne jen okrajově,takže při zvýšeném dávkování jsem za dva až tři dny úplně fit.To platí i když cítím následky nachlazení.

  Zář 08, 2012
 • Obrázek uživatele Adéla
  Adéla (anonym)

  Díky za radu s medem, to jsem netušila. Koupila jsem si echinaceu a to psí sádlo, mazala jsem si ho podle instrukcí na hrudník a opravdu se to rychle zlepšilo, i když jsem tomu moc nevěřila.

  Zář 13, 2012
 • Obrázek uživatele Petra K
  Petra K (anonym)

  Taky, souhlasím. Používáme i různé formy prizniců. A bylinky nám také moc pomáhají. Doporučuji bylinkové doplňky OKG, atestované, užíváme je všichni i můj tříletý syn. Mohu zaslat bližší informace.

  Zář 30, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama