Zdravé tuky v potravinových doplňcích

Reklamy na potraviny nás bombardují slogany "0% tuku", "odtučněné" či "nízkotučné". Dělají dojem, že tuky jsou náš nepřítel. Přitom mnoho tuků a mastných kyselin je nezbytných a našemu zdraví prospěšných. Když organismu chybí, je vhodné je doplnit alespoň formou potravinvoých doplňků.

Lněný olej - Obsahuje vysokou koncentraci esenciálních nenasycených mastných kyselin v optimálním poměru: Omega 3 : Omega 6 : Omega 9 = 3,5 : 1: 1. Prospěšný pro kůži, srdce, cévy, mozek, žlučník a střeva.

Pupalkový olej - Pomáhá při menstruačních potížích, kožních problémech a hormonální nerovnováze. Je zdrojem gama-linolenové kyseliny (GLA).

Klíčkový olej - vydatným přírodním zdrojem vitamínů B a E, nenasycených mastných kyselin (vit. F), mnoha minerálů, stopových prvků, estrogenu, octacosanolu atd.  Výrazně zvyšuje fyzickou výkonnost a vytrvalost. Dodává organismu energii.

Omega 3 kyseliny - EPA a DHA kyseliny z rybího oleje pomáhají při zánětech střev, kloubů, onemocnění srdce i při psychických problémech. 

Olej ze žraločích jater obsahuje alkylglycerol, který podporuje výrazně imunitní systém. Pomáhá též při eiminaci těžkých kovů, pesticidů a dalších jedovatých látek z organismu.

Komplex mastných kyselin Celadrin pomáhá při bolestech a zánětech kloubů.

Oregánový olejSilný antioxidant. Napomáhá vykašlávání. Působí proti mikroorganismům včetně kvasinky candida albicans. Zmírňuje střevní plynatost.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  A co olej z hroznových semen.Četl jsem , že má několika víc násobný léčivý účinek, jak vitamín E ,

  Pro 04, 2011
 • Obrázek uživatele Verča
  Verča (anonym)

  Není jsou tuky jako tuky. Omega 3, které jsou tak prospěšné, těch většinou nejíme tolik. Já tedy ryby 2-3x týdně nestíhám :( A tak volím Maxicor, doplněk omega 3, získané z oleje z mořských ryb. Zlepšila se mi imunita i paměť :)

  Dub 19, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama